ÇANKAYA VETERİNER

blog yazısı ekle !

ÇANKAYA VETERİNER

Çankaya veteriner, Ankara ili içerisinde ilk olarak kurulan en düzenli ve gelişmiş bir yerleşim merkezidir. Oldukça lüks ve refah seviyesinin yüksek olduğu Çankaya, bütün yapılan yeniliklerin de baş semtidir. Her konuda öncü bir semt olan Çankaya sağlık konusunda da oldukça başarılı atılımlar yapmıştır.

Çankaya'daki tüm Veteriner Klinikleri için tıklayınız
Çankaya Veteriner

Çankaya'nın en önemli özelliğinden birisi de bu semtte yaşayan insanların hayvan sevgisi bilincine sahip olmasıdır bu sebeple Çankaya veterinerlerinin üzerine düşen görevler bir nebze de olsa diğer semtlere göre daha kolaydır. Ankara başkent olması sebebiyle ilk olarak başlatılan yeniliklerin uygulanma şehri yani örnek şehirdir. Bu sebeple de Ankara içerisinde ki semtler de bu avantajdan faydalanma imkanı bulmaktadırlar. Çankaya semti de bu semtlerden sadece biridir.

İnsanların kendi sağlıklarına verdikleri önemi ve değeri hayvanlara vermesi gerekmektedir. Bu sebeple evcil hayvan bakanların, hayvanlarının daha sağlıklı ve konforlu hayat yaşayabilmesi için onların bakımlarını, muayenelerini, tedavilerini, temizliği için gerekli bilgilerin alınmasını ve hatta mamalarının hakkında bilgiler edinerek onların da yaşama hakkına saygı göstermelidirler. Çünkü evcil hayvanlar birer eşya değil onlarda bir canlıdır ve her canlının yaşama hakkı vardır. İşte tam olarak ta veterinerlerin görevleri bu noktada başlamaktadır. Hayvanların hepsinin bu hakkının korunabilmesi için özellikle Ankara'da başlatılan uygulamayla her semte veteriner klinikleri açılmaktadır. Veterinerler görevlendirilerek hayvanların zaman kaybetmeden veteriner hekimine görünmeleri amaçlanmıştır. Çankaya da veterinerlerin bulunması en çok ta Çankaya ve çevre semtlerde ikamet eden kişilerin durumlarını kolaylaştırmaktadır. Çünkü artık evcil hayvanlarınız hastalandığı zaman ya da veterinere görünmesi gerektiği zaman Çankaya da bulunan veterinerlere görünmeniz artık çok daha kolaydır. Son dönemlerde artık yeni başlatılmış olan telefon ile ya da internet ortamında alınan randevular ile evcil hayvan sahipleri sıra beklemeden ya da fazla bekletilmeden hemen muayene edilebilmektedir. Bu uygulamalar Çankaya veterinerleri tarafından uygulanmaktadır. Genel olarak en fazla rağbeti Çankaya da ikamet eden kişiler tarafından göstermekteyken, diğer semtlerden ve hatta diğer illerden bile hayvan sahiplerinin randevu alarak evcil hayvanlarının muayene ve tedavilerini yaptırmaktadırlar.