KÖPEK EĞİTİMİ VEREN KURUMLAR HAKINDA 5 BİLGİ

blog yazısı ekle !

KÖPEK EĞİTİMİ VEREN KURUMLAR HAKINDA 5 BİLGİ

Hangi evcil hayvana sahip olursanız olun eğitimleri herkes için en önemli noktalardan biridir. büyük şehirlerde bir çok kaliteli eğitim kurumu bulunmaktadır. İstanbul, İzmir, Ankara'dan ziyade küçük illerde de çok kaliteli eğitim veren kurumlar bulunmaktadır. Özellikle köpek eğitimi veren bu yerlerin bazıları tam donanımlı arama kurtarma köpeği yetiştirmek, diğerleri ise isteğe bağlı eğitimler vermektedir.

Ankara'daki tüm Veteriner Klinikleri
Ankara Veteriner


Köpek eğitimi veren kurumlar hakkında 5 bilgi ise sizin ve köpeğinizi teslim edeceğiniz yerin arasında bilinmesi gereken çok önemli noktalardır.

1-Köpeğinizin eğitimi şiddetle değil ödül ile verilmelidir.

Bir çok köpek sahibinin bilmediği nokta "Köpeğimi eğitime verdi artık onu orda güzelce eğitirler ve bana geri verirler" diye düşünürken aslında eğitimlerini köpeklere özgüven vererek değilde köpekleri döverek sindirerek istediklerini yaptırmalarıdır. Her köpek direk olarak itaat eder diye bir kural yoktur. Kimi cins köpekler daha oyuncudur ve eğitimi almalarına rağmen faaliyete geçirmeleri uzun sürebilir. Bu yüzden şiddeti tercih eden değil ödül ceza yöntemini kullanan yerleri tercih ediniz.

2-Köpeğinizin eğitimini verecek yerde çalışan eğitmenlerde köpek eğitmeni sertifikası olmasına ve KIF (Köpek Irkları Federasyonu) tarafından verilen eğitimlere katılıyor olması çok önemlidir.

Bu sertifikaların olmadığı ama köpekler üzerinde itaat kurabilen kişiler köpeklerinizin psikolojilerini bozarak sizlere geri teslim edildiklerinde farklı davranışlar sergilemelerine neden olabilirler. Ancak pozitif eğitim veren eğitmenler köpeğinize her zaman ilgili olacaktır.

3-Köpeğinizin eğitimlerinin son 3 günü sizde eğitime katılın

Her ne kadar yoğun çalışma hayatında bu duruma ihtimal dahi olmasa da izin ve ya yıllık tatilinizin bu 3 gününü köpeğinizin eğitimine ayırınız. Çünkü eğitmenine alışan köpek itaat konusunda mutlaka size de alışmalıdır.

4-Köpeğinizin kafeslere kapatılmadığından emin olun.

Köpeğinizi eğitime götürdüğünüzde kesinlikle köpeklerin barınacağı ve gecelerini geçirecekleri ortamı kontrol edin. Diğer köpekler ile karma kalmamalarına tek tek kalmaları eğitimi açısından daha iyi olacaktır.

5-Son olarak en önemlisi köpeğinize ilk önce temel itaat eğitimini aldırınız.

Temel itaat eğitimini köpeğinize aldırın ve sonra 1 aylık bir ara vererek kendi yanınıza köpeğinizi alın. Tüm eğitimlere bir anda göndererek köpeğinizi terk edilmiş hissine bırakmayın. Aynı zamanda bir sahibi ve evi olduğunu sürekli hatırlatın.