BİR KÖPEK YETİŞTİRMEK

blog yazısı ekle !

BİR KÖPEK YETİŞTİRMEK

Kim bir köpek yavrusunun zihnini anlayabilir? Gördükleri her şey onların dikkatini çeker, çöpü karıştırmak onlar için en güzel atıştırmalıktır ve en sevdiğiniz kazağınızı kemirdikten sonra yüzünüze tüm masumiyetleri ile bakmaya devam ederler.

İşte Ankara veteriner hekimleri de yeni sahip olduğunuz ve evinize henüz getirdiğiniz bu yavrunun tam olarak sizin istediğiniz gibi eğitimli bir köpeğe nasıl dönüşeceği hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyor.

Her şeyden önce evinize getireceğiniz bir köpek artık ailenizin bir parçası olacaktır. Ona güvenmeniz, yalnız bırakabilmeniz, çocuklarınızın onunla oynayabilmesine rahatlıkla izin verebilmeniz gereklidir. Bu yüzden, köpeğinizi tam olarak kontrol etmeniz çok önemlidir.
Köpeğinizin uysal ve sadık bir arkadaş olabilmesi için onunla mutlaka yeteri kadar zaman geçirmeniz ve ilgilenmeniz gerekir. Başka türlü köpeğiniz, neleri yapıp, neleri yapamayacağını bilemez. Mümkün olan en nazik ve en sabırlı halinizle köpeğinizi eğitmeniz ve bunu sürekli tekrar etmeniz her zaman en doğru yoldur. Aynı zamanda eğitime başlamak için de herhangi bir süre beklemenize ihtiyaç olmaz, yavrunuzu eve getirdiğiniz andan itibaren artık onun için de eğitim süreci başlamıştır.

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Luna Veteriner Kliniği

A.Ayrancı

Röntgen Biyokimya
Hemogram
Kısırlaştırma
Aşılama
Koruyucu hekimlik
Ekokardiografi
Parazit tedavisi
Dermatoloji
Dahiliye
Cerrahi
Diş hekimliği
Mama ve suplementlerdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:79/A Çankaya - Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara

Happy Tails Veteriner Kliniği

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3250. Cadde No:6/B-113 (Pelit Plaza) Çankaya -Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara

Pet Care Center

Çayyolu

Deneyimli hekimlerden oluşan kadromuz ile güncel ve teknolojik gelişimleri takip ediyor ve bunları kliniğimize entegre ediyoruz.


Sizlere Muayene, Ameliyat, Ameliyat sonrası bakım, İleri teknoloji dijital görüntümele, Anestezi, Yoğun bakım, Ağız diş sağlığı Koruyucu hekimli desteği ile hizmet vermekteyiz. Pet Care Center olarak amacımız hijyenik ortamımız ve teknolojik şartlarımızla evcil dostlarımıza en iyi hizmeti vermektir.


Hastalarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmaları temel prensibimizdir. Bunun için Çayyolu Alacaatlı da bulunan Pet Care Center kliniğimize sizi ve patili dostlarımızı bekleriz
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3315. Sokak No:18 Çayyolu - Ankara

Vetes Veteriner Kliniği

Kırkkonaklar

Evcil Dostlarınız İçin, Vetes Ankara Çankaya Veteriner Kliniği.

Vetes Veteriner Kliniği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 2021 yılında veteriner hekim Esra Bozkurt tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz, evcil hayvanlarınızın sağlığına öncelik vererek, kapsamlı veteriner hizmetleri sunmaktadır.

Veteriner hekim Esra Bozkurt, uzun yıllar boyunca veteriner hekimliği alanında deneyim kazanmıştır. Kendisi, evcil hayvanlarınızın tedavisi ve bakımı konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Tüylü Dostlarımızın İhtiyaçlarını Gideriyoruz!

Vetes Veteriner Kliniği'nin hizmetleri arasında, rutin sağlık kontrolleri, aşılar, hastalık teşhisleri, cerrahi operasyonlar, diş tedavileri, beslenme danışmanlığı ve acil durum müdahaleleri gibi birçok konu yer almaktadır.

Kliniğimiz, son teknoloji cihazlar ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu sayede, evcil hayvanlarınızın sağlık durumunu en iyi şekilde değerlendirip, doğru teşhisler koyabilmekteyiz. Ayrıca, kliniğimizdeki tüm personel, hayvansever ve evcil hayvanlarınızın mutluluğunu ve konforunu ön planda tutmaktadır.

Kısacası, Vetes Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına özen gösteren, deneyimli ve bilgili veteriner hekimlerimiz ve uzman personelimizle, kaliteli ve güvenilir veteriner hizmetleri sunmaktadır. Evcil hayvanlarınızın mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.
devamını oku...
Adres: Kırkkonaklar Mahallesi Şemşettin Günaltay Caddesi 310.Sokak No:2/B Kırkonaklar - Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara


LİDER SAHİP

Belki ufak bir yavru köpeğin zihninden geçenleri bilmeyebiliriz ancak köpeklerin ilişkilerine nasıl yaklaştıkları oldukça iyi bilinir. Bunu anlamak için de vahşi doğada ki köpekleri ele almak en doğrusudur. Nasıl ki hepsi sürü halinde yaşarlar ve avlanırlar ise köpeğiniz için de yeni katıldığı bu aile onun sürüsüdür. Bu sürü modelini anlamak oldukça önemlidir, çünkü her sürü de üyelerin kendileri arasında bir güç ilişkisi vardır. Eğer köpeğinizin de yeni sürüsün de bir lider yoksa bu da ona, canının her istediğini yapabileceği izlenimini verir. Böylelikle artık sürekli koltukların üzerine çıkan, eşyalarınızı çiğneyen kendine buyruk yaşamaya başlayan bir köpeğiniz olur. Bunun en olumsuz tarafı da ilerleyen yaşlarında artık sizin de sözünüzü dinlemeyecek olması ve hatta sahiplerini bile ısırabilecek saldırganlığa ulaşmasıdır.

Köpeğinizle aranızda huzurlu ve idare edilebilir bir ilişki olması için en başından itibaren kendinizi lider olarak göstermeniz çok önemlidir. Bunu elde etmek için de hiç bir zaman fiziksel kuvvete veya zorlamaya ihtiyacınız olmaz. Sadece uygulayabileceğiniz tek fiziksel etki, onu sırt üstü yatırıp ağız bölgesini kavramanız olacaktır. Bu onun sizin lider olduğunuzu anlaması için uygulanabilecek fiziksel yöntemlerden sadece biridir. Ancak esas sizin liderliğinizi gösterecek olan, onunla derin ve kararlı bir ses tonuyla konuşmanız, onu tedirgin eden durumlarda sakin kalmanız ve hakkettiğini düşündüğünüz anlarda onu ödüllendirmeniz olacaktır.

SOSYAL HAYAT

Köpeğiniz eğitmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden bir onu sosyalleştirmektir. Onu mutlaka farklı ortamlarda ve farklı kişilerin bulunduğu çevreler de bulundurmaya özen gösterin. Unutmayın ki köpeğiniz yabancı insanlara ve hayvanlara karşı ne kadar aşinalık duyarsa, saldırgan davranışlar sergilemekten de o kadar uzak durur.

Tabii ki bu eğitimlere de başlamak için en uygun yöntem, onu bu gibi durumlara alıştırarak devam etmenizdir. Örneğin, eve ilk kez geldiğinde mutlaka önce sizinle ve diğer aile bireyleri ile yakın bağlar kurmasını sağlayın, ilerleyen 10-12 haftalık dönemden sonra da onu yakın çevrenizde ki arkadaşlarınızla ve insanlarla kaynaştırmaya çalışın. Böylelikle artık köpeğiniz yeni bir ortama girdiğinde ne yapacağını şaşırmayacak ve olumsuz tepkiler göstermeyecektir. Böylece siz de ilerleyen yaşlarında çok daha uyumlu olmaya başlayacak olan dostunuzla ilişkilerinize ilk sağlam temelleri atmış olacaksınız.

Tüm bu eğitimler ve bilgiler hakkında siz de kendinizi daha fazla geliştirmek isterseniz Ankara ' da ki veteriner hekimler sizlere yardımcı olacaktır.