EVİNİZ EVCİL HAYVANLAR İÇİN ZEHİRLİ Mİ?

blog yazısı ekle !

EVİNİZ EVCİL HAYVANLAR İÇİN ZEHİRLİ Mİ?

Ankara veteriner hekimleri, insanların kendileri için dikkat ettikleri bir konunun, beslediğimiz hayvanlar için de geçerli olmasını istediği bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyor.

Çoğumuz çevremizde ve evimizde olan ve potansiyel olarak insan sağlığına zarar verebilecek zehirli maddelerin farkındayızdır. Elbette ürünlerin üzerinde ki yazıları, etiketleri ve uyarıları görmemiz bunu kolaylaştırır. Ancak aynı durum evcil hayvanlarımız için geçerli değildir. Onlar bu etiketleri göremedikleri için farklarını da ayırt edemezler. Dolayısıyla onlar için neyin iyi, neyin kötü olduğunun farkına varmaları için gerekli olan yönlendirme sahiplerinden gelmelidir. Hatta insanlar için herhangi bir zararı olmayan şeyler bile, hayvanları için zararlı olabilir. İşte, tüm bu durumlara dikkat edebilmek için
Sizlerin de yapabileceği bazı şeyler var.

İLAÇLARINIZI AÇIKTA BIRAKMAYIN

Ankara 'da bulunan veterinerler, kendilerine acil tedavi için getirilen hayvanların yaklaşık %20 'sinin sahiplerinin açıkta bıraktığı veya hayvanlarının erişiminin zor olmadığı yerlerde sakladıkları reçeteli ilaçlarını yedikleri için olduğunu belirtiyorlar. Bunların dışında kalan bir bölümde kendi diyetleri için kullandıkları takviye besinleri veya zayıflama haplarını hayvanlarının da farkında olmadan tüketmesinden şikâyetçi olarak geldiğini vurguluyor. Böyle bir durumla karşılaşmamak için tavsiye edilen en uygun şey, ilaçlarınızı ve bu türlü ürünleri onların erişebileceği yerlerde saklamamanız ayrıca onların görüş alanında olduğunuz zamanlarda bu ürünleri tüketmemeniz yönündedir. Unutmayın ki, onun için zararlı olacak bir maddeyi kendiniz tüketirken yanlışlıkla elinizden düşürseniz, eğer köpeğiniz veya kediniz yakınlardaysa, siz daha engel olamadan onu çoktan yutmuş olacaktır.

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Pet Care Center

Çayyolu

Deneyimli hekimlerden oluşan kadromuz ile güncel ve teknolojik gelişimleri takip ediyor ve bunları kliniğimize entegre ediyoruz.


Sizlere Muayene, Ameliyat, Ameliyat sonrası bakım, İleri teknoloji dijital görüntümele, Anestezi, Yoğun bakım, Ağız diş sağlığı Koruyucu hekimli desteği ile hizmet vermekteyiz. Pet Care Center olarak amacımız hijyenik ortamımız ve teknolojik şartlarımızla evcil dostlarımıza en iyi hizmeti vermektir.


Hastalarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmaları temel prensibimizdir. Bunun için Çayyolu Alacaatlı da bulunan Pet Care Center kliniğimize sizi ve patili dostlarımızı bekleriz
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3315. Sokak No:18 Çayyolu - Ankara

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

VetVital Veteriner Kliniği

Birlik Mahallesi

devamını oku... Adres: 414.Cadde No:18/B Birlik Mahallesi-Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Vetes Veteriner Kliniği

Kırkkonaklar

Evcil Dostlarınız İçin, Vetes Ankara Çankaya Veteriner Kliniği.

Vetes Veteriner Kliniği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 2021 yılında veteriner hekim Esra Bozkurt tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz, evcil hayvanlarınızın sağlığına öncelik vererek, kapsamlı veteriner hizmetleri sunmaktadır.

Veteriner hekim Esra Bozkurt, uzun yıllar boyunca veteriner hekimliği alanında deneyim kazanmıştır. Kendisi, evcil hayvanlarınızın tedavisi ve bakımı konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Tüylü Dostlarımızın İhtiyaçlarını Gideriyoruz!

Vetes Veteriner Kliniği'nin hizmetleri arasında, rutin sağlık kontrolleri, aşılar, hastalık teşhisleri, cerrahi operasyonlar, diş tedavileri, beslenme danışmanlığı ve acil durum müdahaleleri gibi birçok konu yer almaktadır.

Kliniğimiz, son teknoloji cihazlar ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu sayede, evcil hayvanlarınızın sağlık durumunu en iyi şekilde değerlendirip, doğru teşhisler koyabilmekteyiz. Ayrıca, kliniğimizdeki tüm personel, hayvansever ve evcil hayvanlarınızın mutluluğunu ve konforunu ön planda tutmaktadır.

Kısacası, Vetes Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına özen gösteren, deneyimli ve bilgili veteriner hekimlerimiz ve uzman personelimizle, kaliteli ve güvenilir veteriner hizmetleri sunmaktadır. Evcil hayvanlarınızın mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.
devamını oku...
Adres: Kırkkonaklar Mahallesi Şemşettin Günaltay Caddesi 310.Sokak No:2/B Kırkonaklar - Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara

Luna Veteriner Kliniği

A.Ayrancı

Röntgen Biyokimya
Hemogram
Kısırlaştırma
Aşılama
Koruyucu hekimlik
Ekokardiografi
Parazit tedavisi
Dermatoloji
Dahiliye
Cerrahi
Diş hekimliği
Mama ve suplementlerdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:79/A Çankaya - Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara


HAŞERE İLAÇLARI

Hayvanların karşılaştığı bir diğer zehirlenme sebebi ise yine evlerimizde veya açık alanlarda bırakılan haşere öldürücüler veya fare zehirleridir. Özellikle renkleri ve kokuları nedeniyle kedilerin ve köpeklerin de dikkatini çekebilen bu maddeler, mümkün olduğunca evcil hayvanların bulamayacağı yerlere yerleştirilmelidir. Hatta bunu sağlamaya imkânınız yoksa bu ürünlerin evcil hayvanlarınıza zarar vermeyecek çeşitlerini tercih etmenizde büyük fayda vardır.

YEDİKLERİNİZ ÖNEMLİ

Bahsedildiği gibi, insanlar için zararlı olmayan hatta besleyici olan bazı gıdalar bile, hayvanlar için zehirli etki gösterebilir. Bunların başında ise hayvanlarınız için oldukça zararsız görülen bazı atıştırmalık çerezler ile soğan sarımsak gibi sebzeler, tedavi amaçlı otlar, hatta üzüm ve çikolata gibi yiyecekler de gelir. İçerisinde yapay tatlandırıcılarla, glikoz içeren tüm ürünler hayvanlarınızdan uzak tutulmalı ve istenilmeyen durumlarla karşılaşıldığında mutlaka bir veterinere götürülmelidir.