KEÇİÖREN VETERİNER

blog yazısı ekle !

KEÇİÖREN VETERİNER

Ankara Veteriner

Keçiören, Ankara'nın en eski ve ilk yerleşim yerlerinden biridir. Merkezi semtlerden biri olan Keçiören birçok veterinerin görev yaptığı ve veteriner klinikleri açısından da oldukça zengin bir semttir. Oldukça büyük semtlerden biri olan Keçiören'de en veterinerlerin fazla olması oldukça önemlidir. veterinerlerin fazla olması, sadece veteriner kliniklerinin kurulması anlamına gelmemektedir. Önemli olan temiz, hijyenik, steril ve tam donanıma sahip veteriner kliniklerinde görev yapacak deneyimli ve tecrübeli veteriner hekimlerinin bulunması da gerekir. Bu sebeple Keçiören veterinerleri sürekli olarak hayvan severlere ve hayvan sahiplerine hizmet vermektedirler.Vet Plus Veteriner Kliniği

Keçiören

Pet sahiplendim ne yapmalıyım?

Öncelikle birlikteliğinizi tebrik ederiz. Siz ve yeni dostunuzun sağlığı için vakit kaybetmeksizin Veteriner Hekim kontrolünü ve Aşı & Paraziter Mücadele protokolünün uygulanmasını tavsiye ederiz.

Evcil hayvanımdan bana veya çevremdekilere hastalık bulaşabilir mi?

Malesef bu soruya hayır diyebilmek mümkün değil. Ancak bu riski en aza indirmek elimizde!

Kedimi / Köpeğimi kısırlaştırmalı mıyım?

Kısırlaştırmaya ilişkin bilinmesi gereken ve karar vermenizi kolaylaştıracak bazı hususlar:

Kısırlaştırma kedi & köpeklerde var olan eşleşme isteğine bağlı gelişen çevreye idrar yapma, baskın ve agresif davranışlar, kaçmaya eğilim gibi problemlerin önlenmesine yönelik katkı sağlar / ortadan kaldırır.

Trafik kazası geçiren köpeklerin %85'ini kısırlaştırılmamış köpekler oluşturmaktadır.

Kısırlaştırılmamış olan sokak kedilerinin yaşam süreleri 2 yılın (ort) altındadır. (FIV-Feline Immune defficiency Virus, bulaşma nedenleri arasında ısırık yaraları en başta yer alır ve kısırlaştırılmamış erkek kedilerin daha çok kavga ettikleri bilinen bir gerçektir.)

Kısırlaştırma yapılmamış dişi kedi ve köpekler için meme, rahim ve yumurtalık kanserlerinin dışında yaşamı tehdit edebilecek düzeyde ciddi bir hastalık olan "pyometra" (rahim iltihabı) gibi hastalıkların riski yüksektir. Kısırlaştırılmamış olan erkekler ise prostat ve testis kanseri riskini taşırlar.

Kısırlaştırma ile bahsi geçen hastalıklar %90 önlenebilmektedir. Ancak bunun için tavsiye edilen en erken zamanda kısırlaştırma yapılması gereklidir. Petiniz 4 aylık yaşa eriştiğinde operasyon için randevu almanızı tavsiye ederiz. Ameliyat sonrasında;

♀ Kızgınlık (östrus) belirtileri ortadan kalkacak, yaşam alanında kanamaya bağlı kirlilik oluşmayacaktır.

♂ Eşleşme isteği neticesinde ortaya çıkan sorunlar ortadan kalkmış veya azalmış olacaktır. Bilhassa kedilerde gözlenen spreyleme / işaretleme (kötü kokulu ''feromon'' idrar yapma), kaçış eğilimi, kavga etme, yaralanma, trafik kazası bu sorunların başında gelir.

♀, ♂ Daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarına katkı sunacaktır (kısırlaştırma yapılmasının köpeklerde 1-3, kedilerde 3-5 yıl yaşam sürelerini arttırdığı açığa çıkarılmıştır!).

Kedimi & Köpeğimi alternatif gıda ile beslememde bir sakınca var mı?

Kesinlikle evet. Petiniz için en ideal beslenme onların gereksinimlerini karşılamak için hazırlanmış profesyonel diyetlerdir. Besleme hataları neticesinde ortaya çıkan hastalıkların bir kısmı yaşamı tehdit edecek düzeyde ciddi risk taşır. Kemik, kılçık yaralanmaları, beklemiş ev yemekleri tüketimi neticesinde ortaya çıkan mide-barsak enfeksiyonları ve daha bir çok besleme hatası bu duruma örnek verilebilir. Mümkün olabildiğince alternatif gıdadan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Aşı yaptırmam şart mı?

Siz ve değerli dostunuzun sağlığı için kesinlikle tavsiye ediyoruz. Zoonoz (hayvanlardan insana bulaşan) hastalıklardan korunma ve petinizin sağlığının korunması için mutlaka aşı & paraziter mücadele uygulamalarını yaptırmanızı öneriyoruz.

Sahipsiz / sokak hayvanları için indirim yapabiliyor musunuz?

Siz değerli hayvanseverler tedavi / bakım giderlerini üstlendiğiniz, onlara kol kanat gerdiğiniz sürece yanınızda olmaya çalışıyoruz.
devamını oku...
Adres: Bağlarbaşı Mahallesi Kızlar Pınarı Caddesi No: 170/B Keçiören-Ankara


Keçiören veterinerlerinin başarısı sadece hekimlerden kaynaklanmamaktadır. En önemli faktörlerden biri de veteriner klinikleridir. Çünkü alet ve ekipmanlar olmadan herhangi bir başarının varlığından bahsedilemez. Bu nedenle veteriner kliniklerinin temizlik, hijyen ve artık sağlık için gerekli olan ileri teknoloji muayene ve tedavi araçlarının temin edilmesiyle Keçiören veterinerleri çağ atlamıştır. Veteriner hekimlerinin başarılı birer hekim olabilmeleri için de eğitimlerinin ardından uygulamalı eğitime de geçilerek deneyim ve tecrübe kazandırılmış olur. İşte bahsettiğimiz bütün bu birbirini tamamlayıcı faktörlerin bir araya gelmesiyle birlikte çok başarılı veterinerler ortaya çıkmaktadır. İşte tam olarak Keçiören veterinerlerinin de başarısı bunlardan kaynaklanmaktadır. Keçiören, Ankara'nın merkezi semtlerinden biri olduğu için hemen hemen her semtten, her ilden ve hatta diğer ülkelerden bile hayvan sahiplerinin muayene ve tedavi amaçlı hayvanlarını güven içerisinde emanet ettikleri veterinerlerdir. Öyle ki her veteriner gibi Keçiören veterinerleri de hayvanlara gereken ilgi, alaka ve gerektiğinden fazla özen göstermektedir. Savunmasız hayvanların daha sağlıklı ve rahat bir yaşam sürebilmeleri için Keçiören veterinerleri ellerinden gelenden fazlasını yapmaktadırlar.

Ülkemizde artık hayvan sahiplerinin ve hayvan severlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İnsanlara kazandırılan hayvan severlik bilincinin başarıya ulaşmasıyla birlikte başıboş hayvanlarında sahiplendirilmesiyle artık sahipsiz hayvanların sayısı da azalmaktadır. Özellikle de Keçiören semtinde hayvan edindirme barınaklarının da yardımıyla birçok hayvan yeni sahiplerine kavuşmuştur. Fakat bu durum hayvan severler ve hayvan sahipleri üzerinde ki sorumluluğu bir kat daha artırmaktadır. Bu sebeple evcil hayvanların bakımlarının, temizliğinin, muayene ve tedavisinin belirli periyotlarla yapılması gerekmektedir. İşte bu sebeplerden dolayı Keçiören veterinerleri haftanın her günü ve her saatte hayvan sahiplerine hizmet vermektedir.