KÖPEĞİNİZİ KAFESİNE ALIŞTIRMANIN EN KOLAY YOLU

blog yazısı ekle !

KÖPEĞİNİZİ KAFESİNE ALIŞTIRMANIN EN KOLAY YOLU

Ankara ' da yaşıyorsanız ve köpek sahibiyseniz, sık sık yolculuklara çıkıyor veya köpeğinizi evde yalnız bırakmak zorunda kalıyorsanız, veteriner ürünleri satan mağazalardan temin edebilecek bir kafes yardımı ile aklınızın sürekli köpeğinizde kalmasını engelleyebilirsiniz.

Kafes, köpeğinizin, kendine ait bir yeri olduğu izlenimini veren ve rahatsız edilmeden dinlenebileceği güvenilir bir alan sağlar. Ayrıca dışarıda ve ondan uzak olduğunuz durumlarda ise, herhangi bir yaramazlık yapmadığından emin olmanıza yardımcı olur. Köpeğinizin kafeste durabilme alışkanlığını kazanması, arabayla veya uçakla yaptığınız seyahatlerde de size büyük kolaylıklar sağlayacaktır.Veteriner mağazalarından temin edebileceğiniz kafeslerde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kafes ebatlarının, köpeğinizin boyuna uygun olmasıdır. Böylece, köpeğinizin güvenliğini sağlarken, rahatını da bozmamış olursunuz.

Vetes Veteriner Kliniği

Kırkkonaklar

Evcil Dostlarınız İçin, Vetes Ankara Çankaya Veteriner Kliniği.

Vetes Veteriner Kliniği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 2021 yılında veteriner hekim Esra Bozkurt tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz, evcil hayvanlarınızın sağlığına öncelik vererek, kapsamlı veteriner hizmetleri sunmaktadır.

Veteriner hekim Esra Bozkurt, uzun yıllar boyunca veteriner hekimliği alanında deneyim kazanmıştır. Kendisi, evcil hayvanlarınızın tedavisi ve bakımı konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Tüylü Dostlarımızın İhtiyaçlarını Gideriyoruz!

Vetes Veteriner Kliniği'nin hizmetleri arasında, rutin sağlık kontrolleri, aşılar, hastalık teşhisleri, cerrahi operasyonlar, diş tedavileri, beslenme danışmanlığı ve acil durum müdahaleleri gibi birçok konu yer almaktadır.

Kliniğimiz, son teknoloji cihazlar ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu sayede, evcil hayvanlarınızın sağlık durumunu en iyi şekilde değerlendirip, doğru teşhisler koyabilmekteyiz. Ayrıca, kliniğimizdeki tüm personel, hayvansever ve evcil hayvanlarınızın mutluluğunu ve konforunu ön planda tutmaktadır.

Kısacası, Vetes Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına özen gösteren, deneyimli ve bilgili veteriner hekimlerimiz ve uzman personelimizle, kaliteli ve güvenilir veteriner hizmetleri sunmaktadır. Evcil hayvanlarınızın mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.
devamını oku...
Adres: Kırkkonaklar Mahallesi Şemşettin Günaltay Caddesi 310.Sokak No:2/B Kırkonaklar - Ankara

VetVital Veteriner Kliniği

Birlik Mahallesi

devamını oku... Adres: 414.Cadde No:18/B Birlik Mahallesi-Ankara

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara

Luna Veteriner Kliniği

A.Ayrancı

Röntgen Biyokimya
Hemogram
Kısırlaştırma
Aşılama
Koruyucu hekimlik
Ekokardiografi
Parazit tedavisi
Dermatoloji
Dahiliye
Cerrahi
Diş hekimliği
Mama ve suplementlerdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:79/A Çankaya - Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

Pet Care Center

Çayyolu

Deneyimli hekimlerden oluşan kadromuz ile güncel ve teknolojik gelişimleri takip ediyor ve bunları kliniğimize entegre ediyoruz.


Sizlere Muayene, Ameliyat, Ameliyat sonrası bakım, İleri teknoloji dijital görüntümele, Anestezi, Yoğun bakım, Ağız diş sağlığı Koruyucu hekimli desteği ile hizmet vermekteyiz. Pet Care Center olarak amacımız hijyenik ortamımız ve teknolojik şartlarımızla evcil dostlarımıza en iyi hizmeti vermektir.


Hastalarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmaları temel prensibimizdir. Bunun için Çayyolu Alacaatlı da bulunan Pet Care Center kliniğimize sizi ve patili dostlarımızı bekleriz
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3315. Sokak No:18 Çayyolu - Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Happy Tails Veteriner Kliniği

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3250. Cadde No:6/B-113 (Pelit Plaza) Çankaya -Ankara


Eğitim için bazı ipuçları;

Sabırlı olun ve her defasında yavaş yavaş ilerlemeye özen gösterin. Köpeğinizin, bir gün boyunca kafeste durabilecek düzeye gelmesi için belirli alıştırmaları tekrarlamayı unutmayın. Birçok köpek, kafeslerini sevmek ve alışmak için sahiplerinin yönlendirmelerine ihtiyaç duyarlar, bu yüzden sizler de köpeğinize kafes alışkanlığı kazandırmak için aşağıda yer alan pratik yöntemleri uygulayabilirsiniz.

- Sabah ve akşam öğünlerinde, mama kabını kafesin içine bırakın ve kapısı açık bir şekilde kafesin içinde yemek yemesini sağlayın.

- Kafesin kapısı açıkken bir kaç kez yemek yemesini sağladıktan sonra. Başka bir öğünde, mama kabını kafesin içine koyun ve yemeğini yerken kafesin kapısını kapalı tutun. Yemeği biter bitmez, kafesin kapısını tekrar açıp çıkmasına izin verin.

- Bir sonraki aşama, onu kafeste, kapısı kapalı olarak bırakarak, başka bir odaya gitmeniz veya markete kadar gidip geri dönmeniz olacaktır.

- En sonunda, artık istediğiniz zaman köpeğinize kafesine girmesi talimatını verebilecek düzeye geleceksiniz ve o da koşa koşa kafesine girecektir.

Kafes Tipleri

Genel olarak tercih etmek isteyeceğiniz, kafes tipi, tel kafesler olmalıdır. Aynı zamanda tel kafelerin de kendi içlerinde farklı çeşitlerini bulabilirsiniz. Bunlardan bazılarının kapıları yanda, bazıları ön tarafında olabilir. Hatta bazı kafes çeşitleri, köpeğiniz büyüdükçe, kafes ebatlarını da genişletebileceğiniz özelliklere de sahiptirler.

Eğer köpeğiniz için tercih edeceğiniz kafes tipi, özellikle uzun yolculuklarda kullanılacaksa, bunun için Dünya havacılık örgütü tarafından da onaylanmış, yan taraflarında havalandırma pervanelerin de bulunduğu plastik kafesleri de tercih edebilirsiniz.