MOBİLYALARINIZI TIRMIKLARDAN UZAK TUTUN

blog yazısı ekle !

MOBİLYALARINIZI TIRMIKLARDAN UZAK TUTUN

Tırmalamanın aslında kediler için çok faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Kedilerin sıklıkla yaptığı tırmalama hareketleri aslında onların kaslarını, pençelerini, bacaklarını, omuzlarını ve hatta sırtlarını çalıştıran oldukça önemli bir davranış şekli. Aynı zamanda hepimizin bildiği gibi pençelerini de sivrileştirerek, tehlikelere karşı hazırlıklı olmalarını da sağlarlar.

Ancak tabii ki söz konusu olan çizilen mobilyalarınız, yırtılan halılarınız, parçalanan kıyafetleriniz olduğunda bu egzersizleri takdir edebilmek çok da mümkün olmuyor.

Bütün kediler için bu hareket onların doğal bir davranışı olsa da, sahipleri için mutlaka önüne geçilmesi gereken oldukça yıkıcı ve zarar verici bir eylem olarak değerlendirilmektedir. Maalesef kedinizin tırmalama içgüdüsünü engellemeniz, onların kas yapısı için hiç iyi olmaz ve başka sağlık problemlerine de yol açma riskini artırır.
Bu yüzden Ankara ' da ki veterinerlerin tavsiyesi, kedinizi engellemek yerine, onun bu davranışını doğru bir şekilde gerçekleştirmesi için eğitmeniz yönünde. Eğer siz de eşyalarınızı kedilerinizin pençelerinden korumak istiyorsanız, aşağıda ki tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz.

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Pet Care Center

Çayyolu

Deneyimli hekimlerden oluşan kadromuz ile güncel ve teknolojik gelişimleri takip ediyor ve bunları kliniğimize entegre ediyoruz.


Sizlere Muayene, Ameliyat, Ameliyat sonrası bakım, İleri teknoloji dijital görüntümele, Anestezi, Yoğun bakım, Ağız diş sağlığı Koruyucu hekimli desteği ile hizmet vermekteyiz. Pet Care Center olarak amacımız hijyenik ortamımız ve teknolojik şartlarımızla evcil dostlarımıza en iyi hizmeti vermektir.


Hastalarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmaları temel prensibimizdir. Bunun için Çayyolu Alacaatlı da bulunan Pet Care Center kliniğimize sizi ve patili dostlarımızı bekleriz
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3315. Sokak No:18 Çayyolu - Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Vetes Veteriner Kliniği

Kırkkonaklar

Evcil Dostlarınız İçin, Vetes Ankara Çankaya Veteriner Kliniği.

Vetes Veteriner Kliniği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 2021 yılında veteriner hekim Esra Bozkurt tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz, evcil hayvanlarınızın sağlığına öncelik vererek, kapsamlı veteriner hizmetleri sunmaktadır.

Veteriner hekim Esra Bozkurt, uzun yıllar boyunca veteriner hekimliği alanında deneyim kazanmıştır. Kendisi, evcil hayvanlarınızın tedavisi ve bakımı konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Tüylü Dostlarımızın İhtiyaçlarını Gideriyoruz!

Vetes Veteriner Kliniği'nin hizmetleri arasında, rutin sağlık kontrolleri, aşılar, hastalık teşhisleri, cerrahi operasyonlar, diş tedavileri, beslenme danışmanlığı ve acil durum müdahaleleri gibi birçok konu yer almaktadır.

Kliniğimiz, son teknoloji cihazlar ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu sayede, evcil hayvanlarınızın sağlık durumunu en iyi şekilde değerlendirip, doğru teşhisler koyabilmekteyiz. Ayrıca, kliniğimizdeki tüm personel, hayvansever ve evcil hayvanlarınızın mutluluğunu ve konforunu ön planda tutmaktadır.

Kısacası, Vetes Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına özen gösteren, deneyimli ve bilgili veteriner hekimlerimiz ve uzman personelimizle, kaliteli ve güvenilir veteriner hizmetleri sunmaktadır. Evcil hayvanlarınızın mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.
devamını oku...
Adres: Kırkkonaklar Mahallesi Şemşettin Günaltay Caddesi 310.Sokak No:2/B Kırkonaklar - Ankara

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara

Luna Veteriner Kliniği

A.Ayrancı

Röntgen Biyokimya
Hemogram
Kısırlaştırma
Aşılama
Koruyucu hekimlik
Ekokardiografi
Parazit tedavisi
Dermatoloji
Dahiliye
Cerrahi
Diş hekimliği
Mama ve suplementlerdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:79/A Çankaya - Ankara


1. Tırmalama Direği Alın

Evinizde bulunduracağınız bir tırmalama direği genellikle ihtiyacınız olan çözümü sağlayacaktır. Bunun için kullanabileceğiniz üzeri sert iplerle kaplı direkler olduğu gibi daha yumuşak tüylerle kaplı olanları da mevcuttur. Sizin dikkat etmeniz gereken ise, eğer kediniz güçlü bir tırmalayıcıysa mutlaka daha sağlam ve sert olanlarını tercih etmeye çalışmak olacaktır.

Aynı zamanda eviniz de birden fazla tırmalama direği olması ve farklı odalarda bulundurmanız, diğer odalarda ki eşyalarınızı da korumanıza yardımcı olacaktır.

2. Tırmalama Direğine Alıştırın

Eviniz de bir tırmalama direği varken kediniz hala mobilyalarınızı tercih ediyorsa, sizin yapmanız gereken, onu bu direği kullandırmaya teşvik etmek olacaktır. Bunun için yapmanız gereken, tırmalama işlemini gerçekleştirmeye başladığında, kesin bir şekilde ona "hayır" deyip, tırmalama direğinin yanına götürmeniz olacaktır. Fakat bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, direğin ona olumsuz bir şey çağrıştırmaması için mümkün olduğunca kedinizi zorlamadan ve hırpalamadan ona bunu yapmayı öğretmek olacaktır.

3. Korumak İstediğiniz Eşyaların Üzerini Örtün

Her ne kadar, evinizde tırmalama direklerini bulundursanız ve bunu kullanmayı ona öğretmiş olsanız bile, alışkanlıkları gereği halen bazı eşyalarınızı tırmalamak için kullanmaya devam edebilirler. Bunun başlıca nedeni bazı eşyaların dokularının daha çok hoşlarına gitmesidir. Böyle bir durumda yapabileceğiniz en uygun şey, bu eşyaların üzerini örterek, onları bu alışkanlıktan vazgeçirmeye çalışmak olacaktır.

Aynı zamanda, korumak istediğiniz eşyalarınızın etrafını çift taraflı bantlarla sarabilirsiniz. Çünkü kediniz, patilerinin yapışma hissini sevmeyecektir. Aynı amaçla kullanılabilecek bir başka yöntem de, yine eşyalarınızı plastik örtülerle kaplamak olabilir, kediler plastik kokusunu da hiç sevmezler.

Eğer bu konu ile ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa bulunduğunuz bölgede ki veteriner ile iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır.