SİZE EN UYGUN EVCİL HAYVANI NASIL SEÇERSİNİZ?

blog yazısı ekle !

SİZE EN UYGUN EVCİL HAYVANI NASIL SEÇERSİNİZ?

Ankara 'da bulunan veteriner hekimler, evcil hayvan sahibi olmak isteyen kişilerin kendi yaşam düzenlerine en uygun hayvanı seçebilmek için bazı soruların cevaplarının önceden verilmiş olmasının gerektiğini belirtiyorlar.

Bunun için, ailenizin gündelik dinamiklerinin bu duruma müsait olup olmadığı, hangi tür hayvanı en çok sevdiğiniz, bir hayvanın bütün bakım ve ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamayacağınız gibi önemli soruları netleştirmeniz gerekiyor. Ayrıca seçeceğiniz evcil hayvanınızın tüm bu koşullar için uyum sağlayabilecek şekilde seçilmesi, ailenize düşündüğünüzden çok daha fazla sıcaklık ve mutluluk katacaktır.

Aynı şekilde yine bu soruları cevaplarken evcil hayvan seçiminizi sadece kedi veya köpek ile sınırlamak da yeterli olmayacaktır. Belki de sizin için çok daha iyi bir tercih olabilecek çeşitli kuş türlerini, kaplumbağa, yılan veya diğer sürüngenler gibi egzotik hayvanlarla, tavşan, hamster, balık gibi hayvanları da değerlendirmeniz gerekecektir.
Hiç şüphesiz yukarıda bahsedilen tüm bu hayvanlar ilgi duyan sahipleri için benzersiz birer arkadaş olacaktır. Ancak yine de ailenize katacağınız hangi evcil hayvan olursa olsun öncelikle evinizin onun bakımı için uygun olup olmadığını değerlendirmeniz önemlidir.

Bütün evcil hayvanlar rahat ve mutlu bir yuva ile ihtiyaçlarının karşılanmasını hak eder. Bir apartman dairesinde, müstakil bir evde, kirada veya ev sahibi olarak yaşıyor olabilirsiniz. Elbette böyle bir durumda ufak bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, küçük hayvanlar öncelikli tercihiniz olmalıdır. Eğer kiradaysanız, ev sahibinizin veya yaşadığınız apartmanın genel kurallarına uymanız gerekir. Öyle ki bazı ev sahipleri günümüzde evcil hayvan besleyen kişilerden fazla kira isteyebilir veya daha en başından evini size kiraya vermeyi tercih etmeyebilir.

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

Pet Care Center

Çayyolu

Deneyimli hekimlerden oluşan kadromuz ile güncel ve teknolojik gelişimleri takip ediyor ve bunları kliniğimize entegre ediyoruz.


Sizlere Muayene, Ameliyat, Ameliyat sonrası bakım, İleri teknoloji dijital görüntümele, Anestezi, Yoğun bakım, Ağız diş sağlığı Koruyucu hekimli desteği ile hizmet vermekteyiz. Pet Care Center olarak amacımız hijyenik ortamımız ve teknolojik şartlarımızla evcil dostlarımıza en iyi hizmeti vermektir.


Hastalarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmaları temel prensibimizdir. Bunun için Çayyolu Alacaatlı da bulunan Pet Care Center kliniğimize sizi ve patili dostlarımızı bekleriz
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3315. Sokak No:18 Çayyolu - Ankara

Vetes Veteriner Kliniği

Kırkkonaklar

Evcil Dostlarınız İçin, Vetes Ankara Çankaya Veteriner Kliniği.

Vetes Veteriner Kliniği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 2021 yılında veteriner hekim Esra Bozkurt tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz, evcil hayvanlarınızın sağlığına öncelik vererek, kapsamlı veteriner hizmetleri sunmaktadır.

Veteriner hekim Esra Bozkurt, uzun yıllar boyunca veteriner hekimliği alanında deneyim kazanmıştır. Kendisi, evcil hayvanlarınızın tedavisi ve bakımı konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Tüylü Dostlarımızın İhtiyaçlarını Gideriyoruz!

Vetes Veteriner Kliniği'nin hizmetleri arasında, rutin sağlık kontrolleri, aşılar, hastalık teşhisleri, cerrahi operasyonlar, diş tedavileri, beslenme danışmanlığı ve acil durum müdahaleleri gibi birçok konu yer almaktadır.

Kliniğimiz, son teknoloji cihazlar ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu sayede, evcil hayvanlarınızın sağlık durumunu en iyi şekilde değerlendirip, doğru teşhisler koyabilmekteyiz. Ayrıca, kliniğimizdeki tüm personel, hayvansever ve evcil hayvanlarınızın mutluluğunu ve konforunu ön planda tutmaktadır.

Kısacası, Vetes Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına özen gösteren, deneyimli ve bilgili veteriner hekimlerimiz ve uzman personelimizle, kaliteli ve güvenilir veteriner hizmetleri sunmaktadır. Evcil hayvanlarınızın mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.
devamını oku...
Adres: Kırkkonaklar Mahallesi Şemşettin Günaltay Caddesi 310.Sokak No:2/B Kırkonaklar - Ankara

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara

Luna Veteriner Kliniği

A.Ayrancı

devamını oku... Adres: Hoşdere Caddesi No:79/A Çankaya - Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara

Vera Veteriner Kliniği

Çankaya

devamını oku... Adres: Bademlidere Mahallesi Şemsettin Günaltay Caddesi No:29/3 Çankaya - Ankara


Bütün bunlar dışında, her ne olursa olsun, evcil hayvan sahibi olmanın bir maddi yükümlülüğü olduğunu da unutmamak gerekir. Bütün hayvanlar özel mamalarla beslenir ve bu ürünler yüksek maliyetli olabilir. Tabii ki beslenme dışında veteriner bakımı, oyuncakları, kafesleri, seyahat sırasında ihtiyaç duyulacak bakıcı maliyetleri de aklınızda bulundurulmalıdır.

Seçeceğiniz evcil hayvanın diğer insanlarla veya aile fertlerinizle iletişimini de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Çünkü her hayvanın kendine has bir tavrının ve karakterinin olduğunu unutmamak gerekir. Bazı hayvanlar gençlerle ve çocuklarla iyi anlaşamazken, sizin aileniz içerisinde de bazı hayvanlara alerjisi olan kişiler olabilir.

Özetle en doğru evcil hayvanı seçmek oldukça önemlidir ve doğru yapıldığında hem sahibine hem de hayvanın içerisinde bulunduğu çevreye inanılmaz katkıları vardır. Bu yönüyle bile evcil hayvanlar insanların yaşamlarına önemli katkılar sağlayan kaynaklardan biri olabilir, getireceği dostluk ve paylaşım duygularına ek olarak ihtiyaç duyacağı dikkat ve ilginin karşılığını da her zaman çevresine geri verecektir.

Eğer sizler de bu kararı verme aşamasındaysanız, daha doğru bir tercih için size en yakın Ankara veterineri ile iletişime geçebilirsiniz.