Ankara MR

MR Ankara Veterinerleri

HAYVANLAR İÇİN MR

MR ve tomografi hayvan sağlığı içinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Hasta muayene, teşhis ve tedavisi için çok büyük öneme sahip olan MR Ankara veteriner kliniklerinde hizmet olarak hayvan sahiplerine sunulmaktadır. Hatta Ankara veteriner kliniklerinde küçük evcil hayvanların hastalıklarının önceden teşhisi için özel olarak geliştirilmiş MR cihazları kullanılmaktadır. Bu sayede hayvanınızın sağlık durumunu etkileyecek faktörlerin tespit edilip ortadan kaldırılması ya da hayvanınızın tedavisi için gerekli ortamların hazırlaması...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold MR

toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
MR Ankara Veterinerleri

HAYVANLAR İÇİN MR

MR ve tomografi hayvan sağlığı içinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Hasta muayene, teşhis ve tedavisi için çok büyük öneme sahip olan MR Ankara veteriner kliniklerinde hizmet olarak hayvan sahiplerine sunulmaktadır. Hatta Ankara veteriner kliniklerinde küçük evcil hayvanların hastalıklarının önceden teşhisi için özel olarak geliştirilmiş MR cihazları kullanılmaktadır. Bu sayede hayvanınızın sağlık durumunu etkileyecek faktörlerin tespit edilip ortadan kaldırılması ya da hayvanınızın tedavisi için gerekli ortamların hazırlaması için önceden farkındalık oluşturmaktadır.

MR manyetik rezonans kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Hayvanların iç yapısında ki dokuların genel özelliklerinin monitörde gösterilmesiyle ve bu özelliklerden farklı olarak bir dokunun tespit edilmesi halinde hastalığın tespiti sağlanmış olur. Hastalığın MR yöntemiyle erkenden teşhisi, hastalıklı hücrenin yayılarak doku ve organlara zarar vermesi önlenir. Bu sayede en kısa sürede cerrahi müdahalede bulunularak hayvanınızın hayati sorun teşkil edebilecek tedavisi erkenden yapılabilir.

Günümüzde MR yumuşak dokulu bölgelerdeki hastalıkların teşhisi için kullanılmaktadır. Beyin, omurilik hastalıkları gibi hayati önem arz eden hastalıkların erken teşhisinde kullanılır. MR tedavisinin bugüne kadar kanıtlanmış herhangi bir hasarı doğrudan bulunmamaktadır. Hayvanın hamile olması bile herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Beyine de herhangi bir zarar vermemektedir. Böylece çok güvenli olan MR tedavisi ileriki safhalarda hayati sorun oluşturabilecek hastalıkların erken teşhisine olanak sağlar. Veteriner kliniklerinde yaptırabileceğiniz MR tedavisi, yaygın bir teşhis yöntemi olduğu için diğer şehirlerde de yaygın olarak bulunmaktadır.