KUŞLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

blog yazısı ekle !

KUŞLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Eğer yakın zamanda bir kuş sahibi olduysanız, Ankara veteriner hekimlerinin sizinle paylaşmak istediği bir kaç tavsiyeye göz atmak isteyebilirsiniz. Özellikle kuşunuzu eğitmek ve bazı alışkanlıkları edinmesini istiyorsanız bu tavsiyelerin işinize yarayacağını düşünüyoruz. Böylece ona sadece yeni numaralar öğretmekle kalmamış olacak aynı zamanda zihinsel gelişimini de sağlamış olabileceksiniz.Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

Vera Veteriner Kliniği

Çankaya

devamını oku... Adres: Bademlidere Mahallesi Şemsettin Günaltay Caddesi No:29/3 Çankaya - Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara


GÜVEN OLUŞTURUN

Eminiz evinize yeni getirdiğiniz bu sevimli yavru kuş ile mümkün olduğunca çok vakit geçirmek istiyorsunuz ve bu şekilde davranmanız da aslında oldukça faydalıdır. Çünkü kuşunuz ile sürekli iletişimde olmak onun size karşı bir güven oluşturması için oldukça önemlidir. Bu güvenin oluşması ise onun sergileyeceği davranışlarda oldukça olumlu etkilerde bulunacaktır.

DİKKATLE TUTUN

Kuşunuzu henüz ufakken elinizde tutmaya alıştırmanız oldukça önemli bir davranıştır. Böylece ilerleyen zamanlarda da sizin tarafınızdan sevilmeye alışacak ve gerekli olduğu zamanlarda ona dokunmanıza veya tüylerini düzeltmeye çalışmanıza karşı koymayacaktır.

ISIRMASINI ENGELLEYİN


Her ne kadar bir kuşun gagasını kullanmasından daha doğal bir şey olmasa da, ona bunun bir yerleri ısırmak ve zarar vermek için olmadığını daha küçük yaşlarda öğretmeniz gerek. Bunu gerçekleştirmenin en iyi yöntemi ise beden dilinizle veya hayır diyerek onu uyarmanızdır. Zaten kendisi de gelişmeye başladıkça sadece iyi davranışlarının ödüllendirildiğini fark edecek ve bu davranışları tekrar etmeye meyilli olacaktır.

KAFESE ALIŞTIRIN

Kuşunuzun sürekli açıkta bulunmasına ve sadece veterinere giderken kafese girmesine çalışmanız, ihtiyacınız olan başka zamanlarda onu kafese sokmakta zorlanmanıza neden olabilir veya kafes içerisindeyken huysuzlandığını görebilirsiniz. Bunu önlemek için günün belirli saatlerinde onu kafesinde tutmanız bu alışkanlığı daha çok küçük yaşlardan itibaren kazanmasını sağlayacaktır.

Unutmayın hangi evcil hayvan için olursa olsun, eğitim sabır ve çalışma ister, bu yüzden siz de hiç bir zaman kontrolünüzü kaybetmeden mümkün olduğunca doğru şekilde bu alışkanlıkları ona kazandırmaya çalışın.