KUŞLARIN SAĞLIKLI KALABİLMELERİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

blog yazısı ekle !

KUŞLARIN SAĞLIKLI KALABİLMELERİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ankara Veteriner

Günümüzde bir çok kişi gerek evinde olsun gerek bahçesinde evcil hayvan bakmaktadır. Evcil hayvanlarımızın büyük bir kısmı ise 5 cins canlıdan oluşmaktadır. Kedi, köpek, balık, kaplumbağa ve bir çok kişinin eşsiz tutkusu olan kuşlar. Özellikle Ankara kuş fuarında görülen ilgiden sonra kuş tutkusu herkesin aklına iyice yerleşti.

312 Pet Veteriner Kliniği - Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Yavuz Selim Mah. 11. Cadde 7/4 - A Concept Eryaman - Ankara

HK Veteriner Kliniği

Mamak

HK Veteriner, Mamak Veteriner Kliniği, Mamak Veteriner

devamını oku...
Adres: Cengizhan mah 836 sok No: 2/b Mamak - Ankara

Eylül Veteriner Kliniği

Mamak

Eylül Veteriner Kliniği - Mamak Veteriner

2003 yılında kurulan Eylül Veteriner kliniğimiz Ankara Mamak'ta pet ve büyük başta; koruyucu hekimlik, aşılama, teşhis ve tedavi konularında deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir.devamını oku...
Adres: Cengizhan Mah. Natoyolu cad. 231/A Mamak - Ankara

Ankara HS Veteriner Kliniği

Batıkent

Ankara HS Veteriner Kliniği - Batıkent Ankara
Ankara Batıkent te bulunan Ankara HS Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Uğur Mumcu Mah. Rajiv Gandi cad. 1649. sok. No:1 (Park vadi batı evleri giriş kapısı karşısı) Batıkent-Ankara

312 Pet Veteriner Kliniği - Batıkent

Batıkent

312 Pet Veteriner Kliniği - Batıkent Veteriner Kliniği

devamını oku...
Adres: Yeni batı mah. 2429 sok. C Blok No: 33-5/B Çakırlar Batıkent-Ankara

Vet Arena Veteriner Kliniği

Yaşamkent

Vet Arena Veteriner Kliniği - Yaşamkent Veteriner Kliniği

Genel Cerrahi ve Ortopedi Uzmanı Veteriner Hekim Çağrı ÖZTÜRK

2008 Yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesine girdim ve Eğitimimi 2013 de tamamladıktan sonra ara vermeden 2013 yılında yine Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinin Cerrahi Anabilim Dalına Yüksek Lisans Eğitimine başladım . Ankara' nın önemli kliniklerinde de çalışarak kendimi geliştirmeye devam ettim.

Kasım 2014 tarihinde Vet Arena Veteriner Kliniği' ni kurdum. 2015 yılında Yüksek Lisans eğitimimde Ortopedi ve Travmatoloji' ye daha çok ağırlık vererek Genel Cerrahi konusunda da çalışmalarımı tamamladım ve Özellikle Ortopedi olmak üzere birçok Seminer ve uygulamalı eğitimlere katılarak deneyim kazanmaya devam ediyorum. Çalışmalarıma ve eğitimime sevimli dostlarımıza her zaman bilimsel hizmet vermek için meslek hayatım boyunca devam edeceğim.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent, Yenikent villaları, 3097. Sk. D:no:57, 06810 Yaşamkent-Çankaya-Ankara

312 Pet Veteriner Kliniği - 100. Yıl

100. Yıl

312 Pet Veteriner Kliniği - 100. Yıl Veteriner

Pet 312 Veteriner Kliniği 2012 Haziran ayında Veteriner Hekim Ahmet BAYDIN, Veteriner Hekim Semih EFEDAYI ve Veteriner Hekim Yücel KANDİŞ tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz genç hekim kadrosunun sahip olduğu dinamizm ve gerekli teknolojik donanımla 7/24 hizmet vermektedir.

Gerekli tüm ekipmana ve bilgi donanımına sahip ekibimiz, hızla değişen ve gelişen Veteriner Tıp dünyasını yakından takip ederek yeni teknikleri ve teknik ekipmanları kliniğimize en iyi şekilde uyarlayarak pet dostlarımızın yaşam standartlarını en yüksek seviyeye ulaştırmak ve bu hizmeti ulaştırırken profesyonel olduğu kadar, sıcak kanlı, samimi olmayı amaç edinmiştir.
devamını oku...
Adres: 1522 sok. Merkez Sahil Sitesi C Blok No:6/52 Yüzüncüyıl-Ankara

Pet Art Veteriner Kliniği

Eryaman

Pet Art Veteriner Kliniği - Eryaman Veteriner Elvankent Veteriner Sincan Veteriner
Ankara Eryaman Veteriner Kliniği - Pet Art

devamını oku...
Adres: Seyh Şamil mah. 1. TBMMM Yağankent sitesi 59/10 Daire: 48 Eryaman-Ankara

Hoşdere Veteriner Kliniği

Hoşdere

Hoşdere Veteriner Kliniği - Ankara Veteriner

Hoşdere Veteriner Kliniği 2000 senesinde Veteriner hekim Süleyman Özpolat tarafından kurulmuştur.

Ekonomik kaygı taşımadan mesleğini uygular. Minik dostlarımızın korku ve endişelerini en aza indirecek yöntemler uygular. Canlılara ve çevreye saygılıdır. Mesleğine ve meslektaşlarına saygının bilincindedir. Yıllara dayalı bilgi ve tecrübesini teknolojik gelişmeleri takip ederek sürekli geliştirirme çabasındadır. Etkinliği ve geçerliliği kanıtlanmış tedavi yöntemleri kullanır. Mesleki tecrübelerini meslektaşlarıyla paylaşmanın heyecanını yaşar.
devamını oku...
Adres: Hoşdere cad. 41/7 Hoşdere Çankaya-Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara


Bu kuş tutkusu öyle bir şey haline geldi ki bir çok fuarı gerisinde bırakan bir kuş fuarı oluştu günümüzde. Diğer bir yandan kuşların fiyatları da dudak uçuklatacak cinsten. Araba fiyatına kuşlar satılmakta bu fuarlarda.

Ancak kuşlar öyle karşıdan bakmakla sağlıklı kalmamaktalar. Kuşların sağlıklı kalabilmeleri için dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunları yazmak gerekirse ilk önce temiz ilk önce temizlik gelmektedir. Temizlik her evcil hayvanda olduğu gibi kuşlarında en büyük gereksinimidir. Hem ev sağlığını hem de evcil hayvanımızın sağlığını tehlikeye atan bu durumun önünde durmak tamamen bizim elimizde. Kuşlar kafesinden çıkıp tuvaletlerini kediler veya köpekler gibi yapamayacakları için neredeyse her gün kafeslerin temizlenmesi gerekmektedir.

Sağlıklı evcil hayvanlar için diğer bir önemli nokta ise beslenme olacaktır. Beslenmeleri konusunda oldukça dikkat edilmesi gereken evcil hayvanlarımızın içinde kuşlara daha çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü kuşlar kafeslerinin içinde yemliklerine ne koyarsak onları yemek zorundalar. Bu sebeple yem seçimi yaparken kesinlikle vitaminli, mineralli ve kalsiyumlu yemler tercih edilmelidir. Kuşların kafeslerine su konulurken kesinlikle dezenfekte edici ilaçlar ile su temizlenmelidir.

Kuşlar tatlı şeyleri oldukça severler ve bu sebeple kafeslerinde tatlı ekstra takviye yiyecekler konulması kuşların mutluluğu için oldukça önemlidir. Aynı zamanda mutlu olan kuşlar daha sağlıklı ve güzel şekilde olacaklardır.

Kuşlar için sağlık ve daha bir çok şey oldukça önemlidir ancak kuşların sağlığını etkileyen en temel problem hareketsizliktir. Kuşları belirli aralıklar ile kapalı alanlarda uçmaları için salarsanız daha sağlıklı olacaklardır. Kuşların doğası uçmalarını emretmektedir ancak kafeslerin içerisinde yaşasalar bile bu ayrıcalığı evcil hayvanlarımıza yaşatmalıyız. Rahatla uçabilmeleri için kuşları rahat bir şekilde uçabilecekleri ortamlar ile beslemeliyiz.