YAVRU KEDİ EĞİTİMİ VE DAVRANIŞI HAKKINDA 5 BİLGİ

blog yazısı ekle !

YAVRU KEDİ EĞİTİMİ VE DAVRANIŞI HAKKINDA 5 BİLGİ

Ankara Veteriner

Evcil hayvanlarımız hayatımızın büyük bir kısmını kaplar duruma gelmiştir. Çünkü artık bir çok hayvan sever özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde sahiplenme yolu ile kedi ve köpek gibi evcil hayvanları sahiplenmekte ve bir çok yardım kuruluşu ve dernek sayesinde bu hayvan sever kişiler ve evcil hayvanları sosyalleşme şansı bulmaktadırlar.Pet Art Veteriner Kliniği

Eryaman

Pet Art Veteriner Kliniği - Eryaman Veteriner Elvankent Veteriner Sincan Veteriner
Ankara Eryaman Veteriner Kliniği - Pet Art

devamını oku...
Adres: Seyh Şamil mah. 1. TBMMM Yağankent sitesi 59/10 Daire: 48 Eryaman-Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Ankara HS Veteriner Kliniği

Batıkent

Ankara HS Veteriner Kliniği - Batıkent Ankara
Ankara Batıkent te bulunan Ankara HS Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Uğur Mumcu Mah. Rajiv Gandi cad. 1649. sok. No:1 (Park vadi batı evleri giriş kapısı karşısı) Batıkent-Ankara


Bu evcil dostlarımızın evlerimizde bazen yaramazlık yapmaları ve bizlerin canlarını sıkmaları hakkında hiç düşündüğünüz ve aklınıza gelen bir konu oldu mu? Belki de yavruluk zamanlarında yaşadıkları ve gördükleri yüzünden bu şekilde davranıyor olabilirler. Bu konu üzerinde her evcil hayvan bakan kişinin bilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Özellikle evcil hayvanları yavru olan kişilerin kesin bilmesi gereken konular vardır. Bu konular yavru kedi eğitimi ve davranışı hakkında 5 bilgi olarak sizlere sunulmaktadır.

İlk önemli bilgimiz eğer yavru kedinizden başka evcil hayvanınız var ise kesinlikle diğer ev arkadaşları ile tanışmalıdır. Hem diğer evcil arkadaşlarına alışmalı hem de diğer evde yaşayan bireyleri tanımalıdır. Bu şekilde yavru kediniz hem diğer evcil hayvanlarınızdan korkmadan büyüyebilir hem de yapacakları arkadaşlıklar ile diğer evcil hayvanlarınız ile birlikte daha keyifli zamanlar geçirebilir.

İkinci önemli bilgi yavru kedilerin tuvalet eğitimleridir. Bildiğimiz gibi bir çok hayvan iç güdüleri ile hareket etmektedir. Ancak evcil hayvanlarımızın bir çoğu daha kendini tanımadan annelerinin yanından ayrılmaktadırlar. Bu ayrılmalardan sonra iç güdüsel olarak bir şeyleri bulabilecekken dahi ev ortamında onu bulamamaktadır. İşte bu durumlarda yavru kediniz için bir kap veya alan ayarlayıp içine kedi kumu koyarsanız kedileriniz tuvaletlerini buraya yapacaklarını bir süre sonra anlayacaklardır. Birkaç defa bilmedikleri yerlere tuvaletlerini yapsalar dahi kedi kumları ile tuvalet eğitimini kısa sürede alacaklardır.

Üçüncü önemli bilgi aslında yavru kediler kadar aslında büyük yetişkin kedileri de kapsamaktadır. Kedilerin psikolojileri çabuk bozulabilen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple ne olursa olsun özellikle yavru kedilerinizi asla terk edilmiş hissine kapılacakları kadar uzun günler yalnız bırakmayınız. Aynı şekilde bir kişiye bırakmanız gerektiğinde o kişinin size birkaç gün gelerek yavru kedinizin o kişiyi benimsemesini sağlatınız.

Dördüncü önemli bilgi yavru kedilerinizi çocuklar ile bir araya getirerek oyun oynatınız. Bu şekilde yabancılara karşı çok ciddi tepkiler vermemeyi öğrenecektir. Çünkü neredeyse tüm canlılar çocuklara zarar verilmemesi gerektiğini iç güdüsel olarak bilmektedir.

Ve son olarak beşinci önemli bilgi yavru kedilerin eğitimlerinde beslenme çok önemlidir. Eğitim verirken ödülü kesinlikle asla ulaşamayacağı bir besin olmalıdır. Kedilerin eğitimleri zordur fakat oldukça başarılı eğitimlerin ardından uzun yıllar aynı evi paylaşacağınız bir dostunuz olacaklardır.