YULAFIN KEDİLER VE KÖPEKLER İÇİN FAYDALARI

blog yazısı ekle !

YULAFIN KEDİLER VE KÖPEKLER İÇİN FAYDALARI

Ankara Veteriner

Bilindiği gibi yulaf en fazla tavsiye edilen gıdaların başında gelir. Diğer bir adıyla Aniva Sativa olarak adlandırılan bu bitki hem ucuz elde edilebilen hem de sayısız faydaya sahip olan bir bitkidir. Pek çok durumda içerdiği besleyici özellikler sayesinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Elbette diğer bir taraftan yulafın pek çok hayvan türünün beslenme düzeni içerisinde olmasına da şaşırmamalı.
İşte yulafın faydalarından bazıları ve niçin hayvanlarınız için de tavsiye edildiğinin kısa bir özeti;

- Yulafın içerisinde metabolizmanın kullanımına hazır halde bulunan besin elementleri vardır.
- Yulafın onarıcı ve iyileştirici özelliği vardır. Bu nedenle yenilmesi ve hatta vücuda sürülmesi bile oldukça olumlu etki yaratır.
- Yulafın metabolizma içerisinde ki faydalarından yararlanmak için tek yapılması gereken evcil hayvanınızın yeminin içine karıştırılmasıdır. Başka herhangi bir zorlu yolu denemenize gerek kalmaz.
- Yulafı evcil hayvanlarınızın beslenme alışkanlığı içerisine dâhil etmeniz, onun sadece besleyici özelliğinden yararlanmanızı sağlamakla kalmaz aynı zamanda sinir sistemi ve hastalıkları iyileştirici özelliklerinden de faydalanmanızı sağlar.

Yulaf içerisinde bol miktarda protein, çözünebilir lif, demir, mangan, çinko ve B vitamini vardır.

Yulaf içerisinde ki gluten miktarı düşüktür ve genetiği ile oynanmış tohum öğretimi yoktur.

Yulaf çok eski zamanlardan beri sinir sistemine faydaları ile de bilinmektedir. İçerdiği doğal anti toksinler sayesinde zararlı maddeleri etkisiz hale getirirler. Bu nedenle doğal birer yatıştırıcı vazifesi de görmektedirler.

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Luna Veteriner Kliniği

A.Ayrancı

Röntgen Biyokimya
Hemogram
Kısırlaştırma
Aşılama
Koruyucu hekimlik
Ekokardiografi
Parazit tedavisi
Dermatoloji
Dahiliye
Cerrahi
Diş hekimliği
Mama ve suplementlerdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:79/A Çankaya - Ankara

Pet Care Center

Çayyolu

Deneyimli hekimlerden oluşan kadromuz ile güncel ve teknolojik gelişimleri takip ediyor ve bunları kliniğimize entegre ediyoruz.


Sizlere Muayene, Ameliyat, Ameliyat sonrası bakım, İleri teknoloji dijital görüntümele, Anestezi, Yoğun bakım, Ağız diş sağlığı Koruyucu hekimli desteği ile hizmet vermekteyiz. Pet Care Center olarak amacımız hijyenik ortamımız ve teknolojik şartlarımızla evcil dostlarımıza en iyi hizmeti vermektir.


Hastalarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmaları temel prensibimizdir. Bunun için Çayyolu Alacaatlı da bulunan Pet Care Center kliniğimize sizi ve patili dostlarımızı bekleriz
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3315. Sokak No:18 Çayyolu - Ankara

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

VetVital Veteriner Kliniği

Birlik Mahallesi

devamını oku... Adres: 414.Cadde No:18/B Birlik Mahallesi-Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Vetes Veteriner Kliniği

Kırkkonaklar

Evcil Dostlarınız İçin, Vetes Ankara Çankaya Veteriner Kliniği.

Vetes Veteriner Kliniği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 2021 yılında veteriner hekim Esra Bozkurt tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz, evcil hayvanlarınızın sağlığına öncelik vererek, kapsamlı veteriner hizmetleri sunmaktadır.

Veteriner hekim Esra Bozkurt, uzun yıllar boyunca veteriner hekimliği alanında deneyim kazanmıştır. Kendisi, evcil hayvanlarınızın tedavisi ve bakımı konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Tüylü Dostlarımızın İhtiyaçlarını Gideriyoruz!

Vetes Veteriner Kliniği'nin hizmetleri arasında, rutin sağlık kontrolleri, aşılar, hastalık teşhisleri, cerrahi operasyonlar, diş tedavileri, beslenme danışmanlığı ve acil durum müdahaleleri gibi birçok konu yer almaktadır.

Kliniğimiz, son teknoloji cihazlar ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu sayede, evcil hayvanlarınızın sağlık durumunu en iyi şekilde değerlendirip, doğru teşhisler koyabilmekteyiz. Ayrıca, kliniğimizdeki tüm personel, hayvansever ve evcil hayvanlarınızın mutluluğunu ve konforunu ön planda tutmaktadır.

Kısacası, Vetes Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına özen gösteren, deneyimli ve bilgili veteriner hekimlerimiz ve uzman personelimizle, kaliteli ve güvenilir veteriner hizmetleri sunmaktadır. Evcil hayvanlarınızın mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.
devamını oku...
Adres: Kırkkonaklar Mahallesi Şemşettin Günaltay Caddesi 310.Sokak No:2/B Kırkonaklar - Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara

Vera Veteriner Kliniği

Çankaya

devamını oku... Adres: Bademlidere Mahallesi Şemsettin Günaltay Caddesi No:29/3 Çankaya - Ankara


Yulafın organlar üzerinde de çok olumlu etkileri mevcuttur. Aynı zamanda deri üzerinde de iyileştirici etkiye sahiptir. İçerisinde sindirimi kolaylaştırıcı ve hormonları düzenleyici maddeler de bulunur. Yulaf kolesterolü düşürür ve hem hayvanlar da hem de insanlar da çeşitli enfeksiyonların ilerlemesini engelleyip, bunları iyileştirme yeteneğine sahiptir. Bunlar dışında depresyon hallerinde, uykusuzluk durumlarında, yüksek ateşin düşürülmesinde ve menopoz dönemlerinde bile yulaf tüketilmesi tavsiye edilir.

Yulaf dışarıdan uygulandığında da oldukça etkilidir ve hayvanların derisi de en büyük organları arasındadır. Yapısı gereği de pek çok minerali ve elementi absorbe etme özelliğine sahip bir organdır. Böylece yulafın bütün bu olumlu özellikleri dışarıdan da uygulanarak tüm vücuda hızlı ve etkili bir şekilde sağlanmış olur.

Yulafı evcil hayvanınız için de kullanmak isterseniz veteriner tavsiyesi ile temin edebileceğiniz çok çeşitli ürün grupları da mevcuttur. Bunlar içerisinde hayvanlar için tasarlanan şampuanlar ve sabunlar olduğu gibi ödül olarak verebileceğiniz ve severek yiyebileceği mamalar da bulunmaktadır. Ayrıca ödül olarak kullanılmasının dışında sabahları mama kabına bir miktar eklenerek de hayvanınıza verilebilir.

Görüldüğü gibi yulafın faydaları ve kullanım alanları giderek genişlemekte aynı zamanda artık evcil hayvanlarımızda bundan faydalanabilmektedir. Aynı zamanda ekonomik bir ürün olması da bütçenizi fazla zorlamanıza neden olmayacaktır.