Ankara Aşılama

Aşılama Ankara Veterinerleri

AŞILAMA

Hayvan bakımında başka bir önemli konu ise aşılama yapılmasıdır. Aşılama insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da yapılmaktadır. Bu işlem hasta olmuş hayvana değil sağlıklı hayvana yapılmalıdır. Çünkü aşılamanın amacı hayvan sağlıklıyken iç ve dış parazitlerden korunmasını sağlamaktır. Aşılamak insanların ve hayvanların bağışıklık sistemini artırarak daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlar. Veteriner hizmetleri bünyesinde yaptırılabilen aşılama işlemi uzman veteriner hekimleri gözetiminde yapıldığı için dört ayaklı dostlarımızın e...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 15 sonuç bulundu.
1 - 15 arası gösteriliyor.
Aşılama Ankara Veterinerleri

AŞILAMA

Hayvan bakımında başka bir önemli konu ise aşılama yapılmasıdır. Aşılama insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da yapılmaktadır. Bu işlem hasta olmuş hayvana değil sağlıklı hayvana yapılmalıdır. Çünkü aşılamanın amacı hayvan sağlıklıyken iç ve dış parazitlerden korunmasını sağlamaktır. Aşılamak insanların ve hayvanların bağışıklık sistemini artırarak daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlar. Veteriner hizmetleri bünyesinde yaptırılabilen aşılama işlemi uzman veteriner hekimleri gözetiminde yapıldığı için dört ayaklı dostlarımızın en güvenli bir biçimde sağlıklı bir hayat yaşamasını sağlamaktadır. Ankara veterinerlik hizmetleri sunan işletmeler ve devlet kurumları tam tekmil donanımla çok daha kaliteli, bilinçli ve güvenli bir hizmet sunulmaktadır.

Hayvanlarımızın aşılama konusunda size yardımcı olabilecek kişi veteriner hekiminizdir. Veteriner hekiminiz hayvanınızın boyu, yaşı, cinsi, türü, kilosu ve yaşı gibi faktöreler i göz önünde bulundurarak aşılama tablosu oluşturur. Aşılama programı için veteriner hekiminizin önerilerine kulak vermeniz hayvanınızın sağlığı açısından çok önemlidir. Eğer aşılama programı açısından bir aksaklık olursa en kısa sürede veteriner hekiminize danışmanız lazım.

Aşılama işlemi yavru hayvanlar için hayati önem taşımaktadır. Eğer düzgün ve zamanında aşılma işlemi veteriner hekimler gözetiminde yapılmadıysa hayvanın bağışıklık sistemi enfeksiyona hazır olamayacağı için çoğu durumda bu olay ölümle sonuçlanmaktadır. Ankara da bu konuya önem veren birçok hayvan sever ve gönüllüler devlet destekli ve ya özel olarak veterinerlik hizmeti sunmaktadır.

Her şeyde bir kural olduğu gibi aşılamanın da bazı kuralları vardır ve uyulması hayati önem arz etmektedir. Bu kuralları veteriner hekimleri, veterinerlik hizmetleri adı altında herkese özel olarak sunmaktadır. Anakara veterinerlik hizmetleri bakımından oldukça donanımlı bir yapıya kavuşmuştur. Bu sayede çok daha sağlıklı bir yaşam koşulu sunulabilmektedir. Aşılanacak hayvan en az (7) haftalık olmalıdır. Hayvanın vücut sıcaklığının normal değerlerde olması gerekir (38-39,5°C). Hayvan iç ve dış parazitlerden arındırılmalıdır. Aşılanacak hayvana en az bir hafta öncesinden kortikosteroid tarzı ilaçlardan birinin yapılmamış olmalıdır. Kızgınlık döneminde olan hayvanlara aşı yapılmamalı dönemlerinin geçmesi beklenmelidir. İster yetişkin ister yavru olsun aşılmadan 2 gün önce ve sonra yıkama yapılmamalıdır.