Ankara Beslenme ve Diyet Programları

Beslenme ve Diyet Programları Ankara Veterinerleri

BESLENME VE DİYET PROGRAMLARI

Dengeli beslenme temel ve etkin besin maddelerinin diyette hayvanların yaşamsal fonksiyonlarını devam ettirmeleri ve verim payı gereksinimlerini karşılayacak uygun miktar, oran ve nitelikte bulunmasıyla elde edilir. Bu besin maddelerinin bir ya da bir kaçının diyette yetersiz alınması dengesiz beslenmeden kaynaklı büyüme gerilemesi, yaşamsal aktivitelerin gerilemesine, hastalıklara olan duyarlılığın artmasına neden olabileceği fazla alınmasıyla da aynı etkilere maruz kalınabileceği unutulm...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 15 sonuç bulundu.
1 - 15 arası gösteriliyor.
Beslenme ve Diyet Programları Ankara Veterinerleri

BESLENME VE DİYET PROGRAMLARI

Dengeli beslenme temel ve etkin besin maddelerinin diyette hayvanların yaşamsal fonksiyonlarını devam ettirmeleri ve verim payı gereksinimlerini karşılayacak uygun miktar, oran ve nitelikte bulunmasıyla elde edilir. Bu besin maddelerinin bir ya da bir kaçının diyette yetersiz alınması dengesiz beslenmeden kaynaklı büyüme gerilemesi, yaşamsal aktivitelerin gerilemesine, hastalıklara olan duyarlılığın artmasına neden olabileceği fazla alınmasıyla da aynı etkilere maruz kalınabileceği unutulmamalıdır. Anakara veteriner hizmetleri veren veteriner hekimlerine danışarak evcil hayvanınıza özel dengeli beslenme kurallarına uygun bir diyet listesi ve özel destek gıdalarıyla beraber uygun bir diyet programı hazırlanmalıdır. Beslenme konusu da veterinerlik hizmetlerine bağlı önemli adımlardan birisidir. Nitekim birçok hastalığın sebebi de beslenmeyle alakalıdır. Beslemeye bağlı hastalıklar, diyet programlarında ki ve ya kullanılan beslenme gıdalarından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle vücut fonksiyonlarının sağlıklı olabilmesi için gerekli besin maddelerinin diyette optimum seviyede bulunması gerekmektedir. Diyette yetersiz veya fazla olması değişik klinik rahatsızlıklarına neden olabilir. Anakara veteriner kliniklerinde diyetisyenler, hayvan sahiplerine özel diyet programı hazırlamaktadır.

Son yıllarda Türkiye'de de başlayan çiğ diyet olarak bilinen (barf) yeni bir beslenme rejimidir. Ülkemizde veteriner hekimlerin çoğu hazır mamaları tavsiye etmektedir. Aslında veterinerler hazır mamaları çoğu kez ev yapımı insanların yediği yemeklerin artıklarının hayvanlara verilmesine karşı savunmaktadır. Evde hayvana özel hazırlanmış besinler olsa dahi hayvanınız için gerekli vitamin ve mineral içeriğinin tam ve eksiksiz olması çok önemlidir. Bu yüzden veteriner hekimlerinizle görüşerek bu konu hakkında tam bilgi sahibi olunarak bir besin içeriği hazırlanması daha doğru olur. Veteriner hizmetleri bu konularda hayvan sahiplerine yardımcı olmak için danışmalık ta yapmaktadır. Ankara içerisinde veterinerlik hizmetleri alarak çok daha sağlıklı ve sorunsuz bir diyet programı hazırlayabilir, hazır mama, çiğ mama ve ya ev yapımı mamalarınızın besin değerini hayvanınıza uygun bir biçimde ayarlayarak hayvanınızın sağlığı için daha uygun bir program hazırlanabilir.