Ankara Bitkisel Tedavi

Bitkisel Tedavi Ankara Veterinerleri

BİTKİSEL TEDAVİ

Bitkisel tedavi yöntemleri insanlar da olduğu gibi hayvanlarda da etkili bir yönetimdir. Evcil hayvanınızın, kaşıntı tüy dökmesi, apse, enfeksiyon, sindirim sistemi problemleri, soğuk algınlıkları, mevsim ve hava değişimden kaynaklanan sorunların bitkisel yöntemli olarak daha sağlıklı ve yan etkisi olmadan tedavi olanağı bulunmaktadır. Veteriner hekimlerinin gözetiminde, Ankara'da veteriner hizmetleri olarak bitkisel çözümlü yöntemler de sunulmaktadır. Son dönemlerde tıp birimlerinin alternatif olarak bitkilere yönelmel...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Bitkisel Tedavi

Yeni Başkent Veteriner Kliniği Etlik
Vera Veteriner Kliniği Çankaya
VetCo Veteriner Kliniği Ümitköy
Bestekar Veteriner Kliniği Tunalı
Bulut Veteriner Kliniği İncek
toplam 6 sonuç bulundu.
1 - 6 arası gösteriliyor.
Bitkisel Tedavi Ankara Veterinerleri

BİTKİSEL TEDAVİ

Bitkisel tedavi yöntemleri insanlar da olduğu gibi hayvanlarda da etkili bir yönetimdir. Evcil hayvanınızın, kaşıntı tüy dökmesi, apse, enfeksiyon, sindirim sistemi problemleri, soğuk algınlıkları, mevsim ve hava değişimden kaynaklanan sorunların bitkisel yöntemli olarak daha sağlıklı ve yan etkisi olmadan tedavi olanağı bulunmaktadır. Veteriner hekimlerinin gözetiminde, Ankara'da veteriner hizmetleri olarak bitkisel çözümlü yöntemler de sunulmaktadır. Son dönemlerde tıp birimlerinin alternatif olarak bitkilere yönelmeleriyle bitkisel tedavi yöntemleri gelişme göstermektedir. Bu yöntemin gelişmesine yabani hayvanların hareketleri, yedikleri bitkisel besinlerin incelenmesiyle fark edilmiştir.

Evcil hayvanlarınıza bitkisel tedavi uygulamadan önce, evcil hayvanların kısa bir sindirim sistemlerinin olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden de bitkisel ilaçları olduğu gibi ya da çiğ olarak sindiremezler. Bu yüzden bu tedavinin sıvı olarak uygulanması gerekir. Veteriner hekiminizle görüşüp nasıl bir bitkisel tedavi uygulamak gerektiğine danışılarak ona göre bir bitkisel tedavi yöntemi hazırlanabilir. Bu yöntemlerden en etkilisi bitki çayı olarak bir tedavi uygulamaktır. Bitki çayı hazırlanırken evcil hayvanın ne gibi bir rahatsızlığı varsa ya da ne tür bir bitkisel tedavi uygulanacaksa o bitkiye sıcak su ilave edilerek birkaç dakika demlendirilir.

Birçok araştırmalar da yabani hayvanların doymak için değil sağlıklı kalabilmek için bitki yediğini ortaya koymuştur. Vitamin ve mineral eksiklikleri bu şekilde minimize edilebilirken herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bitkiler; antiseptik rahatlatıcı, ateş düşürücü, detoks etkisi gösteren ve uyarıcı özelliklere sahiptir. Ayrıca bitkisel tedavi evcil hayvanın bağışıklık sistemini de aynı zamanda güçlendirir. Veteriner hekimlerin özellikle ani hava değişimlerine dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekmektedir. Ankara veteriner hizmetleri bünyesinde bu tür soğuk algınlıkları, alt ve üst solunum yolu enfeksiyonların gibi hastalıkların tedavisi bitkisel yöntemler kullanılarak bitkisel tedavi uygulanır. Bitkisel tedavinin yanı sıra gerek mamalarla gerekse kendi yaptığınız yemeklerin protein açısından yeterli olması gerekiyor. Hayvanların bağışıklık sisteminin güçlenmesi için gerekli vitamin takviyesinin de yapılması gerekir.

Kısacası bitkisel tedavi yöntemleri evcil hayvanların tedavisinde alternatif bir tedavi yöntemi olarak günümüzde kabul görmektedir. İster kedi olsun ister köpek ya da diğer evcil hayvanlarınızın hastalıklardan kurtulup sağlıklı bir yaşam sürmesi mümkündür.