Ankara Cerrahi Müdahaleler

Cerrahi Müdahaleler Ankara Veterinerleri

CERRAHİ MÜDAHALELER - HAYVAN HASTALIKLARI

İnsanların cerrahi müdahaleye ihtiyaç duydukları gibi büyük ve küçükbaş hayvanların, evcil hayvanların da cerrahi müdahalelere ihtiyaçları olabilir. Mesela göz ile ya da kulak sorunuyla ilgili bir müdahale yapılabilir. Veteriner hekiminizle sürekli irtibat halinde olarak hasta takip sistemi altında hayvanınızın her türlü sağlık testleri yapılarak dosyasına konulur. Eğer bir sorunla karşılaşılırsa veteriner hekiminiz erken teşhiste bulunarak hayvanınızın veteriner kliniğine sevkin...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 16 sonuç bulundu.
1 - 16 arası gösteriliyor.
Cerrahi Müdahaleler Ankara Veterinerleri

CERRAHİ MÜDAHALELER - HAYVAN HASTALIKLARI

İnsanların cerrahi müdahaleye ihtiyaç duydukları gibi büyük ve küçükbaş hayvanların, evcil hayvanların da cerrahi müdahalelere ihtiyaçları olabilir. Mesela göz ile ya da kulak sorunuyla ilgili bir müdahale yapılabilir. Veteriner hekiminizle sürekli irtibat halinde olarak hasta takip sistemi altında hayvanınızın her türlü sağlık testleri yapılarak dosyasına konulur. Eğer bir sorunla karşılaşılırsa veteriner hekiminiz erken teşhiste bulunarak hayvanınızın veteriner kliniğine sevkini yaptırıp gerekli cerrahi müdahalenin biran önce başlatılmasını sağlamaktadır. Ankara veterinerlik hizmetleri bağlamında cerrahi müdahalelerin de yapılabilmesi hasebiyle en çok tercih edilen illerimizden birisi olmuştur.
Cerrahi müdahaleleri dört aşamada incelenmesi daha doğru olacaktır.

İlk aşama hastalık belirtilerinin baş göstermesiyle veteriner hekiminin gerekli teşhisi en kısa süre içerisinde koyması gerekiyor. Bazı testlerin ülkemizde yapılabilmesi nedeniyle en kısa süre içinde teşhisin konularak tedaviye başlanması hayvanın sağlığı açısından çok önemlidir.

İkinci aşama hayvanın türüne, yaşına, kilosuna göre anestezi ekibine gerekli donelerin verilerek hayvanın lokal anestezi mi yoksa genel anestezi mi uygulanacağı karar verilerek ilacın dozajı ayarlanarak hayvana yapılır. Bu aşamadan sonra yeteri süre beklenerek hayvanın uyuşması sağlanır.

Üçüncü aşama cerrahi müdahale yönteminin uygulanması aşamasıdır. Bu aşamada herhangi bir sorun olması halinde hemen bir müdahale yapacak ekibin hazırda beklemesiyle gerçekleştirilen bu aşama hastalıklı bölgenin tedavisinin yapılmasıyla gerçekleştirilmiş olur.

Dördüncü ve son aşama cerrahi müdahale sonrasında uygulanacak yöntem gerekli ilaçların verilmesiyle hayvanın kendine gelmesiyle son bulan bir aşamadır. En az diğer üç aşama kadar önemli olan bu son aşama da olabilecek herhangi bir sorun hayvanın sağlını olumsuz etkilemekle kalmayıp psikolojisinin de kötü yönde etkilenmesine sebep olacaktır. Aşamalar kadar önemli bir diğer husus cerrahi müdahaleyi gerçekleştiren veteriner hekimin uzman olmasına bunun içinde bilindik hekimlerin tercih edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Bu sebepten dolayıdır ki veteriner kliniklerinin önemi her geçen gün artmaktadır. Veteriner hekimliklerine ulaşmakta zorlanan çiftçilerimizin olması durumunda bu tür müdahaleleri İl ve İlçe tarım müdürlüklerinden gelen uzman hekimlerin başarıyla gerçekleştirmesi de mümkündür.