Ankara Cheep Uygulama (Kedi-Köpek)

Cheep Uygulama (Kedi-Köpek) Ankara Veterinerleri

KEDİ VE KÖPEKLERE CHEEP UYGULAMASI

Evcil hayvanlarımızın güvenliği de bizim için çok önemli bir konudur. Dışarıda ki renkli ve keşfedilmemiş dünya onların ilgisini çekebilmekte ve evlerini terkedilmektedirler ve ya her geçen gün yaşanan hırsızlık olayları da evcil hayvan sahiplerini bazı önlemler almaya zorlamıştır. Bunlardan bir tanesi de çip uygulamasıdır. Mikroçipler Avrupa da ve Amerika'da da oldukça yaygın ve hatta zorunlu bir uygulamadır. Her geçen gün ülkemizde de hızla yayılmaktadır. Aslında bu ürünün çok basi...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Cheep Uygulama (Kedi-Köpek)

toplam 14 sonuç bulundu.
1 - 14 arası gösteriliyor.
Cheep Uygulama (Kedi-Köpek) Ankara Veterinerleri

KEDİ VE KÖPEKLERE CHEEP UYGULAMASI

Evcil hayvanlarımızın güvenliği de bizim için çok önemli bir konudur. Dışarıda ki renkli ve keşfedilmemiş dünya onların ilgisini çekebilmekte ve evlerini terkedilmektedirler ve ya her geçen gün yaşanan hırsızlık olayları da evcil hayvan sahiplerini bazı önlemler almaya zorlamıştır. Bunlardan bir tanesi de çip uygulamasıdır. Mikroçipler Avrupa da ve Amerika'da da oldukça yaygın ve hatta zorunlu bir uygulamadır. Her geçen gün ülkemizde de hızla yayılmaktadır. Aslında bu ürünün çok basit bir uygulaması vardır. Bu çip sayesinde hayvanınızın nerede olduğu kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Veteriner hizmeti olarak sunulan bu tür uygulamalar Ankara da yaşayan hayvan sahiplerinin rahat bir nefes almasını sağlamıştır.

Mikroçip denilen bu ürün aslında bir pirinç tanesi büyüklüğünde bir tespit cihazıdır. Çip okuyucu cihaz ile temasa geçerek hayvanınızın yeri tespit edilebilir ve ya iletişim bilgilerine ulaşılabilir. Bu cipin özelliklerini sıralayacak olursak;

Pet mikroçip bir pirinç tanesi büyüklüğündedir. Bu sayede uygulaması çok zor ve sancılı değildir. Ameliyat ve anestezi gibi ağır tıbbi koşullara gerektirmez. Veteriner hekiminiz bir enjektör aracılığıyla ön kürek kemiğinin yanına deri altına yerleştirir.

Çip uygulaması uygun fiyatlıdır. Ülkemizde bu uygulamayı birçok belediye ücretsiz olarak gerçekleştirirken bazı özel veterinerlik hizmetleri (ilden ile ve veteriner hekimliğinin verdiği lüks hizmetlere göre değişebilir.) 50-120 TL arasında değişmektedir. Bu ücret evimizin bir üyesinin kaybolduğu zaman ve ya onun bulunması için harcanacak maddi miktara göre çok cüzi bir bedeldir.

Mikroçip uygulaması evcil hayvanınızın bulunmasını kolaylaştıran bir uygulamadır. Eğer hayvanınız kaybolursa ve onu başka biri bulursa onu bir veteriner hekimine ya da hayvan bakım evine götürerek üzerinde ki mikroçipten size ulaşması için iletişim bilgilerine kolaylıkla ulaşabilir.

Mikroçip uygulaması kalıcı bir çözümdür. Sürekli olarak yenilemenize gerek yoktur. Biyolojik bir cam tüp içerisinde bulunan çip kesinlikle hayvanınızın sağlığını olumsuz etkileyecek bir durum oluşturmaz. Hayvanınız kaybolduğunda sadece bulan kişinin bir veteriner hekimliğine götürerek sizin iletişim bilgilerinize ulaşması artık çok kolay bir yöntemdir. Oysa eskiden böyle bir durum olsaydı hayvanınıza belki de ulaşmanız imkânsız olurdu.