Ankara CR Röntgen (Digital Röntgen)

CR Röntgen (Digital Röntgen) Ankara Veterinerleri

CR RÖNTGEN

Günümüzde, tüm hastane ve sağlık kurumlarında vazgeçilmez ve temel bir teşhis cihazı olan röntgen cihazları da en son teknolojik gelişmelerden diğer tüm tıp cihazlarının olduğu gibi gelişmelerden etkilenerek büyük gelişmeler göstermiştir. İnsanların sağlığı için kullanılan bu tıbbi gelişmiş cihazlar neden evcil hayvanlarımızın sağlığı için de kullanılmasın ki? İşte bunun çözümünü Ankara da veteriner hizmetleri sunan birçok veteriner hekimlikleri sunmaktadır. İnsanlar için kullanılan bu cihazlar kullan...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 12 sonuç bulundu.
1 - 12 arası gösteriliyor.
CR Röntgen (Digital Röntgen) Ankara Veterinerleri

CR RÖNTGEN

Günümüzde, tüm hastane ve sağlık kurumlarında vazgeçilmez ve temel bir teşhis cihazı olan röntgen cihazları da en son teknolojik gelişmelerden diğer tüm tıp cihazlarının olduğu gibi gelişmelerden etkilenerek büyük gelişmeler göstermiştir. İnsanların sağlığı için kullanılan bu tıbbi gelişmiş cihazlar neden evcil hayvanlarımızın sağlığı için de kullanılmasın ki? İşte bunun çözümünü Ankara da veteriner hizmetleri sunan birçok veteriner hekimlikleri sunmaktadır. İnsanlar için kullanılan bu cihazlar kullanılarak sevgili dostlarımızın sağlık sorunlarına daha kesin bir çözüm sağlanmaktadır. Çünkü sağlık; insan ve ya hayvan fark etmeden kutsal ve herkesin konforlu bir yaşam sürme hakkı vardır. Buna saygı duyan insanların sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Ankara hayvan hastanelerinde tüm radyografik filmler, yüksek frekanslı dijital röntgen cihazları kullanılarak yapılmaktadır. Veterinerlik hizmetleri açısından bu büyük yenilik aslında diğer yenilikler gibi Avrupa ve Amerika'dan sonra ülkemizde de hızla yaygınlaşmaktadır. Veterinerlik hizmetleri açısından son teknoloji olan bu dijital röntgen sisteminde Fuji Film Prima PNTM CR dijital röntgen cihazı kullanılarak daha doğru ve net bir teşhis konulabilmektedir. İç organlar, kemik doku ve ilaçlı görüntüleme teknikleri gibi yöntemler uygulanmaktadır.

Röntgen cihazlarında bir sonra ki adım CR Röntgen (Computed Radiology) yönteminin kullanılmaya başlaması olmuştur. Bu sistemde eskiden röntgen ışınına duyarlı bir film kullanılırdı. Film çekildikten sonra bir banyolama işlemi uygulanır ve belirli bir süre sonunda filminiz veteriner hekiminize ulaşırdı. Fakat bu sistemle beraber film yerine bir tür hafıza filmi kullanılarak bilgisayar ortamına alınan filmler banyolama işlemi bile gerektirmeden çıktısı alına bilir ve ya bilgisayar ortamından dakikalar içerisinde uzman hekiminizin bilgisayarına gönderilerek zaman kaybının önüne geçilmiş olur. Hem de film yerine hafıza filmleri kullanıldığı için tekrar tekrar kullanılabilen bu ürünler daha ekonomik bir kullanım sağlamaktadır. Ankara'da veterinerlik hizmetleri olarak bu yöntem de kullanılarak sevgili dostlarımızın sağlığına gereken önem gösterilmektedir. Başka bir açıdan yoğun bir hasta kitlesi bulunan hastane de bu tür hızlı bir röntgen cihazının bulunmasıyla hem hastalar bekletilmemiş olur hem de hastanenin yoğunluğu azaltılmış olur.