Ankara Deri Kaşıntısı

Deri Kaşıntısı Ankara Veterinerleri

HAYVANLARDA DERİ KAŞINTISI

Deri kaşıntılarının birçok sebebi vardır. Ama bu soruna genelde insanların yıkama merakı neden oluyor. Hayvanların derisi insanlardan farklı olduğu gibi onlarda ter bezleri de bulunmadığı için terleme ve kirlenme, kokma gibi sorunları olmaz. Zaten onlar kendi temizliklerini kendileri yapabilecek kabiliyettedirler. Fakat normal sabun ya da şampuanlarla yıkamak ve ya sürekli olarak onları yıkamak derilerinde ki koruyucu katmanın kalkarak deri hastalıklarına uygun bir zemin hazırlamaktadır. Veteriner heki...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Deri Kaşıntısı

toplam 9 sonuç bulundu.
1 - 9 arası gösteriliyor.
Deri Kaşıntısı Ankara Veterinerleri

HAYVANLARDA DERİ KAŞINTISI

Deri kaşıntılarının birçok sebebi vardır. Ama bu soruna genelde insanların yıkama merakı neden oluyor. Hayvanların derisi insanlardan farklı olduğu gibi onlarda ter bezleri de bulunmadığı için terleme ve kirlenme, kokma gibi sorunları olmaz. Zaten onlar kendi temizliklerini kendileri yapabilecek kabiliyettedirler. Fakat normal sabun ya da şampuanlarla yıkamak ve ya sürekli olarak onları yıkamak derilerinde ki koruyucu katmanın kalkarak deri hastalıklarına uygun bir zemin hazırlamaktadır. Veteriner hekiminizle görüşerek bir temizleme programı hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer bir veteriner hekimine danışmakta tereddüt yaşıyorsanız Ankara'da ki veterinerlik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ama birçok uzman bu konuda evcil hayvanların yıkanmaması gerektiğini savunmaktadır. Çünkü hemen hemen birçok deri hastalığının sebebi yıkamaktan kaynaklanır. Bunun yanı sıra bu durum metabolik olabilir, yediği mamalardan kaynaklana bilir ya da dışarıdan aldığı darbeler sonucu yaralanan bölgenin kaşınması gibi durumlar olabilir. En önemli veterinerlik hizmeti hiç şüphesiz beslenme programının hazırlanmasıdır. Beslenme en önemli konulardan biridir. Evcil hayvanınızın vitamin, mineral ve başka ihtiyaçlarına göre bir beslenme ve diyet listesi hazırlayarak evcil hayvanınızın konforlu bir yaşam sürmesinin sağlayabilirsiniz.

Alerjik durumlar da kaşınmaya sebep olan bir etmendir. Alerji vücudun, çevresinde ki maddelere karşı göstermiş olduğu reaksiyondur. Biz insanlarda bu bazen bünyenin vereceği tepkiye göre ya hiç hissedilmeden atlatılır ya da vücut büyük tepkiler vererek örneğin kaşıntı, şişkinlik, vücutta beliren yaralar gibi tepkiler verir. Böyle durumlarda veteriner hekiminizle görüşerek klinik tedavisine başlanmalıdır. Ankara bölge itibariyle bu tür alerjen durumların en fazla görüldüğü şehirdir. Buna karşın veterinerlik hizmetleri ve uzman veteriner hekimleri bu koyla ilgili birçok çalışmalar yaparak evcil hayvanların ve sokakta yaşayan birçok hayvanın rahat ve konforlu bir hayat sürebilmesi için çalışmaktadırlar. Belediyeler ve bazı özel hayvan bakım evleri çok geniş ve kapsamlı çalışmalar yürütmektedir.

Alerji ve kaşıntı tedavisi için öncelikle veteriner hekiminiz alerjiye sebep olan kaynağın tespit edilmesini sağlar. Sonrasında en önce alınacak önlem hayvanınızı bu alerjen kaynaklardan uzak tutulmasını sağlamaktır. Steroid ilaçların kullanılmasıyla da belirtiler bir süreliğine kaybolacaktır. Ama bu tür ilaçların bağımlılığa ve ciddi yan etkilere sebep olduğu unutulmamalıdır. Daha sonrasında da veteriner hekimimizin belirlediği tedavi programına uyulmasıyla deri kaşıntısı sorunu çözülmüş olur.