Ankara Dermatoloji

Dermatoloji Ankara Veterinerleri

DERMATOLOJİ

Deri hastalıkları bütün veteriner hekimlerce çok sık rastlanan ve çok önem arz eden bir konudur. Deri hastalıklarına yeterince önem verilerek bir veteriner hekime başvurulması çok doğru olacaktır. Veterinerlik hizmetleri bünyesinde dermatoloji dalında hizmet veren veteriner hekimleri bu konuda da birçok araştırma yaparak durumun ciddiyetine dikkat çekmişlerdir. Çünkü deri hastalıkları basit bir sebepten kaynaklanacağı gibi çok farklı sebeplerde de kaynaklana bilir. Bunun tespiti de veteriner hekim tarafında, deriden alınan ...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 14 sonuç bulundu.
1 - 14 arası gösteriliyor.
Dermatoloji Ankara Veterinerleri

DERMATOLOJİ

Deri hastalıkları bütün veteriner hekimlerce çok sık rastlanan ve çok önem arz eden bir konudur. Deri hastalıklarına yeterince önem verilerek bir veteriner hekime başvurulması çok doğru olacaktır. Veterinerlik hizmetleri bünyesinde dermatoloji dalında hizmet veren veteriner hekimleri bu konuda da birçok araştırma yaparak durumun ciddiyetine dikkat çekmişlerdir. Çünkü deri hastalıkları basit bir sebepten kaynaklanacağı gibi çok farklı sebeplerde de kaynaklana bilir. Bunun tespiti de veteriner hekim tarafında, deriden alınan bir örnek ile teşhisin konularak tedaviye başlanmasıyla başlar. Alınan deri örneklerinden patolojik incelemeler yapılarak mikroskobik incelemeleri yapılır. Bu testlerin sonucuna göre antibiyotik tedavisi uygulanır. Eğer gereken önem verilmezse deri tümörlerine, kalıcı hasarlara ve hatta ölümlere bile sebep olabilmektedir. Ankara'da veteriner klinikleri dermotoloji konusunda bir çok yere göre çok daha ileri sağlık hizmetleri sınmaktadır.

Dermatolojide süratli tanı çok önemlidir. Nitekim bu konuda yeterince bilinçli olamadığımız için birçok evcil hayvanın hayati sorunları bulunuyor. Oysaki bir veteriner hekimine danışılarak erken teşhis ve tıbbi tedavi ile bu sorunların hiçbirine fırsat verilmemiş olur. Dermatolojik hastalıklar insanlarda olduğu gibi dört ayaklı dostlarımızın da başına gelebilecek bir durumdur. Aslına bakılırsa tedavisi çok basit olan bu hastalıklar için sadece önemli olan zamandır. Ne kadar erken teşhis konulursa o kadar erken de tedaviye başlana bilir, ne kadar erken de tedaviye başlanırsa o kadar çabuk sonuç alına bilir. Sadece bizim yapmamız gereken evcil hayvanlarımızın sorunlarıyla ilgilenmek onlara gereken zamanı ayırarak sürekli davranışlarını kontrol etmektir. Herhangi olumsuz bir durumda veteriner hekimlerinizden alınacak küçük bir bilgi belki de hayvanınızın hayatını kurtarabilecek bir niteliğe sahip olacaktır.

Bir evcil hayvan sahibi olup onlara gereken bakımı yapmıyorsak, sağlıklarına dikkat etmiyorsak bu ayrı bir insanlık suçudur. Çünkü o masum hayvanlar kendilerini koruyabilecek kadar bilinçli değillerdir. Burada bütün iş biz inşalara düşmektedir. Bunun bilincinde olarak kendi bakımımızı, sağlığımıza, beslenmemize nasıl dikkat ediyorsak hayvanların sağlığına, beslenmesine de dikkat etmemiz gerekiyor. Bunun bilicinde olarak hareket edersek zor hiçbir hayvan zor durumda kalmaz ve belki de bizim dikkatsizliğimizden dolayı hayatını kaybetmez. Sadece veteriner hekimlerine danışarak hayvanımızın bakımlarını, tedavisini ve beslenmesine dikkat etmemiz onlara gereken zamanı ayırmamız yeterli olacaktır.