Ankara Doğum ve Jinekoloji

Doğum ve Jinekoloji Ankara Veterinerleri

HAYVANLARDA DOĞUM VE JİNEKOLOJİ

Doğum ve jinekoloji dallarında artık veterinerlik hizmetleri daha da gelişme göstererek insanlar da uygulanan bazı tıbbi yöntemler hayvanlar içinde kullanılmaya başlanmıştır. Ankara'da veteriner hekimleri doğum ve jinekoloji alanında üreme fizyolojileri, gebelik tanı ve yöntemleri, gebelik fizyolojisi ve sonuçları, normal doğum ve doğuma yardım yöntemleri, embriyo transferi, biyoteknoloji yöntemleri, infertilite ve sterilite, jinekolojik operasyonlar, meme sağlığı ve hastalıkları, sağım ve hijyeni...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 16 sonuç bulundu.
1 - 16 arası gösteriliyor.
Doğum ve Jinekoloji Ankara Veterinerleri

HAYVANLARDA DOĞUM VE JİNEKOLOJİ

Doğum ve jinekoloji dallarında artık veterinerlik hizmetleri daha da gelişme göstererek insanlar da uygulanan bazı tıbbi yöntemler hayvanlar içinde kullanılmaya başlanmıştır. Ankara'da veteriner hekimleri doğum ve jinekoloji alanında üreme fizyolojileri, gebelik tanı ve yöntemleri, gebelik fizyolojisi ve sonuçları, normal doğum ve doğuma yardım yöntemleri, embriyo transferi, biyoteknoloji yöntemleri, infertilite ve sterilite, jinekolojik operasyonlar, meme sağlığı ve hastalıkları, sağım ve hijyeni, meme sağlığı kontrol programları, teorik, pratik bilgiler ve dersler verilerek çiftçiler bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Veterinerlik hizmetleri alanında bu hizmetlerin verilmesiyle daha sağlıklı hayvanlar ve daha bilinçli çiftçiler oluşturulmuştur.

Aslına bakılırsa doğum ve jinekoloji çok önem arz eden bir konudur. Çünkü hayvanların devamı sağlıklı bir şekilde sağlaması çok önemlidir. Bu konuyla ilgili gerek devlet tarafından Tarım İl Müdürlüğü gerek ise özel veteriner hekimleri gereken teşhisleri koyarak tedaviye başlamaktadır. Bu durum doğumdan önce doğum sırasında ve doğumdan sonra olmak üzere üç kısımda incelene bilir. Doğumdan önce bazı hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Veteriner hekim gözetiminde hayvanın bünyesine, sağlık durumuna ve çevresel etmenlere göre değişe bilen bu durumlar veteriner hekim tarafında belirlenerek büyük bir titizlikle uygulanır. İkinci aşama doğum sırasında. Bu esnada yapılacak en küçük yanlış bir durum hem anne hem de bebeğin hayatını, sağlığını olumsuz etkileyeceği için uzman hekimler gözetiminde yine hayvanın sağlık durumuna göre tıbbi müdahale de bulanabilecek bir ekibin hazırda beklemesi gerekir. Tıbbi müdahale gerektiği zaman en kısa sürede gereken müdahale hayat kurtarmaktadır. Üçüncü aşama ise doğum sonrası durum. Bu son aşama olarak düşünebiliriz. Doğum gerçekleştikten sonra bazı tetkiklerin ve testlerin yapılarak anne ve bebeğin sağlık durumu tespit edilir. Eğer müdahale edilmesi gereken bir durum olursa erken teşhis sayesinde anne ve bebek sağlığı koruma altına alınmış olur. Eğer hayvanlarda ortaya çıkan gebelik, doğum ve jinekolojiyle ilgili tüm hastalıkların tanı ve teşhisi, sağıltım ve operasyonları için klinik ve poliklinik hizmetleri verilmektedir.