Ankara Egzotik Hayvanlar Teşhis, Tedavi ve Rutin Tedaviler

Egzotik Hayvanlar Teşhis, Tedavi ve Rutin Tedaviler Ankara Veterinerleri

EGZOTİK HAYVANLAR TEŞHİS, TEDAVİ VE RUTİN TEDAVİLER

Egzotik hayvanlar diğer hayvanlara göre daha farklı bir yapıya sahip oldukları için onların bakımı ve tedavisi de farklıdır. Ülkemiz her tür hayvanın yaşamasına elverişli bir yer olmasına rağmen adaptasyon çok önemlidir. Eğer egzotik hayvanların adaptasyon süreci başarılı olarak gerçekleştirilirse bu hayvanlar da sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde hayat sürebilirler. Tabi ki bu sürecin başarılı olabilmesi için de bazı şartların sağlanması gerekir. Ü...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Egzotik Hayvanlar Teşhis, Tedavi ve Rutin Tedaviler

toplam 11 sonuç bulundu.
1 - 11 arası gösteriliyor.
Egzotik Hayvanlar Teşhis, Tedavi ve Rutin Tedaviler Ankara Veterinerleri

EGZOTİK HAYVANLAR TEŞHİS, TEDAVİ VE RUTİN TEDAVİLER

Egzotik hayvanlar diğer hayvanlara göre daha farklı bir yapıya sahip oldukları için onların bakımı ve tedavisi de farklıdır. Ülkemiz her tür hayvanın yaşamasına elverişli bir yer olmasına rağmen adaptasyon çok önemlidir. Eğer egzotik hayvanların adaptasyon süreci başarılı olarak gerçekleştirilirse bu hayvanlar da sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde hayat sürebilirler. Tabi ki bu sürecin başarılı olabilmesi için de bazı şartların sağlanması gerekir. Ülkemizde ki en başarılı, en iyi yetişmiş veterinerlerin Ankara'da olması nedeniyle egzotik bir hayvanınız varsa ya da bu tür bir hayvana bakmak istiyorsanız Ankara'da veterinerlik hizmetlerine danışarak işe başlamanız daha uygun olacaktır. Tıbbi ve genel veterinerlik hizmetleri bakımından Ankara, Türkiye'de ki en önemli şehirlerden biri olmuştur. Veteriner hekiminize danışarak edineceğiniz bir hayvan ya da sahip olduğunuz bir hayvan için en önce yapmanız gereken işlem beslenme programı hazırlamak. Tabi bunun için uzman bir ekibe ihtiyaç vardır. Daha sonra önemli olan bir diğer konu ise sağlıktır. Sağlığının sürekli korunması çok önemlidir. Bunların yanı sıra aşı takvimi ayarlaması, mikroçip uygulaması, ağız ve diş sağlığı gibi önem arz eden konularda uzman hekimlere danışılmalıdır.

Egzotik hayvanlar için verilen genel veterinerlik hizmetlerini sıralayacak olursak;
1- Kan Testleri: veterinerlik klinikleri egzotik özel hayvanlar için kan testleri yapmaya uygun cihaz ve teçhizatların bulunması.
2- DNA İle Sex Tayini: bu işlem alınan kan numunesinin yurtdışında ki laboratuvarlara gönderilerek tespiti yapılan bir yöntemdir. Ne yazık ki bu yöntem henüz ülkemizde uygulanamamaktadır. Çok önem arz eden bu yöntemin kesinlikle uygulanarak hayvanın cinsiyetinin belirlenmesi gerekir.
3- Microbiyoloji: hayvan üzerinden alınan numunelerin labaratuvarlarda incelenmesi.
4- Viroloji: hayvanların bakımı eğlenceli olduğu kadar da meşakkatli bir işlemdir. Eğer gözden kaçırılan bir şey olursa ya da ilgilenmekte geç kalınan bir durum bu da viral hastalıkların başlaması ve ilerlemesine neden olacaktır. Viral hastalıkların tanısı ülkemizde yapılamadığı için alınan numuneler yurtdışına gönderilerek gelen sonuçlara göre tedavi işlemi başalatılıyor.
5- Konaklama Ve Sağlıklı Beslenme: egzotik hayvanlar, ülkemizde ki diğer hayvanlardan farklı oldukları için konaklama ve beslenmeleri de farklılık göstermektedir. Konaklama ve beslenme programı hazırlamak için uzman veteriner hekimlerine danışmak daha doğrudur.
6- Rutin Bakımlar: her canlı gibi egzotik hayvanların da genel bakımları vardır. Fakat her canlıda genel bakımlar farklılık göstermektedir. Uzman veteriner hekimlerine danışarak rutin bakımlar ve hayvanınız hakkında detaylı bilgiler edinerek hem veteriner kliniklerinde hem de ev ortamında bakımlarının yapılması gerekir. Bu sayede hayvanın hayat konforunu sağladığımız gibi daha sağlıklı olmasını da sağlamış oluruz.