Ankara Ev İlaçlama

Ev İlaçlama Ankara Veterinerleri

EV İLAÇLAMA

Büyük şehirlerde düzensiz ve yetersiz alt yapıdan kaynaklanan sorunlardan dolayı evleri ya da iş yerlerini zararlı haşereler istila etmektedir. Bu canlılar insanların sağlığını da olumsuz etkilemektedir. Haşereler karşı mücadelenin en başında Tarım İl Müdürlüğüne bağlı veterinerlik hizmetleri vardır. Bu bağlamda haşerelerle mücadele de hem profesyonel bir ekip hem de bilinçlendirilmiş kişilerle sürdürülmektedir. Ev ya da iş yerlerine yapılacak olan ilaçlamadan önce veterinerlik kliniklerinde tam bir bilgi alınmalıdır. Hatta b...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Ev İlaçlama

VetCo Veteriner Kliniği Ümitköy
Bulut Veteriner Kliniği İncek
Yeni Başkent Veteriner Kliniği Etlik
toplam 4 sonuç bulundu.
1 - 4 arası gösteriliyor.
Ev İlaçlama Ankara Veterinerleri

EV İLAÇLAMA

Büyük şehirlerde düzensiz ve yetersiz alt yapıdan kaynaklanan sorunlardan dolayı evleri ya da iş yerlerini zararlı haşereler istila etmektedir. Bu canlılar insanların sağlığını da olumsuz etkilemektedir. Haşereler karşı mücadelenin en başında Tarım İl Müdürlüğüne bağlı veterinerlik hizmetleri vardır. Bu bağlamda haşerelerle mücadele de hem profesyonel bir ekip hem de bilinçlendirilmiş kişilerle sürdürülmektedir. Ev ya da iş yerlerine yapılacak olan ilaçlamadan önce veterinerlik kliniklerinde tam bir bilgi alınmalıdır. Hatta bir ekibin görevlendirilerek inceleme yapması daha uygun olacaktır. Daha sonra ortama göre ilaçlama metodu belirlenir. Bu metot ev mi iş yeri mi haşerenin türüne göre ve evde yaşayanlara göre değişiklik gösterebilir. Çok önemli bir konu olan metodun belirlenmesi yine bir uzman veteriner hekimi tarafından belirlenir. İlaçlama yöntemi üç çeşittir. Kokulu gaz, kokusuz gaz ve jel ilaçlar şeklindedir. En uygun ve yaygın olarak kullanılan yöntem jel ilaçların kullanılmasıdır.

Kokusuz gaz ilaçların kullanılması haşereye göre değişiklik gösterebileceği gibi ikinci en çok kullanılan yöntemdir. Eğer bu yöntem kullanılacaksa eşyaların üstünün herhangi bir şekilde kapatılasına ve ya ilaçlama işleminden sonra herhangi bir temizliğe gerek yoktur.

Kokulu gaz yöntemi, diğer iki yönteme göre daha az tercih edilen ama yine de kullanılan bir yöntemdir. Eğer bu yöntem kullanılacaksa gıda maddeleri ve mutfak malzemelerinin tamamının üzerleri kapatılması ve ilaçlama işleminden sonra tekrar yıkaması gerekir. İlaçla temas halinde bulunan bütün yüzeyler ve eşyalar önce bir ön temizleme işleminden daha sonrada daha genel bir temizlik işleminden geçirilmelidir. İlaçlamayı yapacak kişinin, ilaçlanacak yerde hava akımının olmamasına dikkat etmesi gerekir.

İşlemler bittikten 2 gün sonra yüzeysel bir temizlik yapılmak şartıyla bir ön temizlik işlemi yapılır. Yaklaşık 1 hafta sonra da genel temizlik yapılır. İlaçlama işlemlerinin başarıya ulaşabilmesi için sadece ilaçlamak yetmez bir de haşerelerin nereden ve neden ürediği tespit edilerek oraların temizlenmesi gerekir. Ev ve iş yerlerinin ilaçlaması başarıya ulaşması için profesyonel bir ekip, bilinçli insanlar ve ileri teknoloji temizleme yöntemleri kullanılmalıdır. Veterinerlik kliniklerinden bilgi alarak ilaçlama işlemi için resmi ya da özel ilaçlama şirketleriyle irtibata geçebilirsiniz.