Ankara Evcil Kuş Muayeneleri

Evcil Kuş Muayeneleri Ankara Veterinerleri

EVCİL KUŞ MUAYENESİ

İnsanlar hasta oldukları zaman yaptıkları ilk iş uzman bir hekime görünmektir. Bizim için durum böyleyken evcil hayvanlarımız içinde durum aynıdır. Küçük evcil hayvanlarımız hasta oldukları zaman, iştahsızlık, vücutta çıkan yaralar gibi hastalıkların çözümü için hayvanınızı satın aldığınız pet shop'a götürmek yerine onları bir veteriner hekimine götürmeniz daha yararlı olacaktır. Uzman veteriner hekimlerince de en uygun davranış onları uzman bir hekimin muayene ederek gereken tedavi yönteminin uygul...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 12 sonuç bulundu.
1 - 12 arası gösteriliyor.
Evcil Kuş Muayeneleri Ankara Veterinerleri

EVCİL KUŞ MUAYENESİ

İnsanlar hasta oldukları zaman yaptıkları ilk iş uzman bir hekime görünmektir. Bizim için durum böyleyken evcil hayvanlarımız içinde durum aynıdır. Küçük evcil hayvanlarımız hasta oldukları zaman, iştahsızlık, vücutta çıkan yaralar gibi hastalıkların çözümü için hayvanınızı satın aldığınız pet shop'a götürmek yerine onları bir veteriner hekimine götürmeniz daha yararlı olacaktır. Uzman veteriner hekimlerince de en uygun davranış onları uzman bir hekimin muayene ederek gereken tedavi yönteminin uygulanması gerekir. Hayvanları kendi haline bırakarak iyileşmeleri de beklenemez. Bu durum da oldukça yanlış bir davranıştır. Ankara'da veteriner hekimleri evcil kuşların tedavisi için de özel muayene ve tedavi yöntemleri de geliştirmişlerdir.

Hayvan severlerin evlerinde olan zarif, rengârenk ve hassas bu canlıların sağlıklarına oldukça dikkat edilmesi gerekir. Onları bir eşya ya da obje olarak görülmemesi gerekir. Evcil kuşlar oldukça zarif ve narin canlılardır. Onların hastalanması durumunda veteriner hekimliklerine götürülmesi en uygun davranıştır. Telefonda anlatmak ya da geçmesi beklemek oldukça yanlış bir durumdur. Son zamanlarda telefonla veteriner hekimliklerini arayarak hayvanı için teşhis konulmasını isteyen ve ona göre de ilaç kullan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Telefonda konulan teşhis yanlış olabileceği gibi kullanılan ilaçlarda hayvanın hayatına mal olabilir ya da kalıcı hasarlar verebilir. Bazı kişiler de pet shoplara giderek hayvanının sağlığı için tedavi yöntemleri aramaktadır. Kendini uzman hekim sanan bu kişilerde birer kutu vitamin ve ya antibiyotik vererek sağlığının düzeleceğini iddia etmektedir. Bu davranış oldukça yanlış bir davranıştır. Çünkü unutulmamalıdır ki onlarda bir can taşıyor. Para için yapılan bu tür yanlış davranışlara biz hayvan severler ve hayvan bakıcıları olarak izin vermemeliyiz. Kaldı ki bu tür yanlış olayların önüne geçmek için devlet veteriner hekimleri yetiştiriyor, özel veteriner klinikleri de mevcuttur.

Kuşlarda görülen genel hastalıkları ele alacak olursak;
1- En yaygın görülen hastalıklardan biri mantar hastalığıdır. Bu hastalığa yakalanan kuşlarda tüyleri dökülür, tiftiklenir ve vücudun görünür yerlerinde kızarıklıklar görünür.
2- Diğer bir yandan sindirim sistemi bozukluğu hemen hemen her canlının mustarip olduğu bir konudur. Yanlış beslenme, ucuz ve kalitesiz mamalar ve mikroplu gıdalar hayvanı yavaş yavaş hasta eder. Karın bölgesinde ki tüyler dökülür, damarlarda yeşil renkler oluşmaya başlar ve hayvan git gide kararmaya başlar.
3- Dikkat edilmesi gereken başka önemli bir konu ise solunum yolu hastalıklarının görülmesidir. Hayvanın boğazında bir şey kalmış gibi sürekli ağzını açıp kapatır, kuyruğundan nefes almaya çalışıyormuş gibi kuyruğunu sallamaya başlar.
4- Birçok kuşun ölümüne sebep olan bir diğer hastalık ta ishaldir. Bu hastalığın temel sebebi kirli ve mikroplu gıdalardır.
Genel olarak bahsettiğimiz bu bilgiler, kendi kendinize belirlediğiniz tedavi yöntemleriyle iyileştirilemez. Kesinlikle bir veteriner hekimine danışmanız daha doğru olacaktır.