Ankara Fako Yöntemi ile Katarakt Ameliyatı

Fako Yöntemi ile Katarakt Ameliyatı Ankara Veterinerleri

FAKO YÖNTEMİYLE KATARAKT AMELİYATI

Katarakt, gözlerin dış etkilerden zamanla yıpranarak dış merceğinin çizilmesi ya da saydamlığını kaybetmesinden kaynaklanmaktadır. Katarakt biz insanlarda olduğu gibi evcil hayvanlarımızın da başına gelmesi muhtemel bir hastalıktır. Çünkü onlar dış dünyaya karşı daha savunmasızdırlar. Göz gölgesine alacakları her darbe ya da kullanılan sabunlar, şampuanlar ve hatta bazı hayvanları güzelleştirmek amacıyla kullanılan kimyasalların göze temasından dolayı zamanla göz merceği sayd...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Fako Yöntemi ile Katarakt Ameliyatı

Bulut Veteriner Kliniği İncek
Bestekar Veteriner Kliniği Tunalı
Yeni Başkent Veteriner Kliniği Etlik
toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Fako Yöntemi ile Katarakt Ameliyatı Ankara Veterinerleri

FAKO YÖNTEMİYLE KATARAKT AMELİYATI

Katarakt, gözlerin dış etkilerden zamanla yıpranarak dış merceğinin çizilmesi ya da saydamlığını kaybetmesinden kaynaklanmaktadır. Katarakt biz insanlarda olduğu gibi evcil hayvanlarımızın da başına gelmesi muhtemel bir hastalıktır. Çünkü onlar dış dünyaya karşı daha savunmasızdırlar. Göz gölgesine alacakları her darbe ya da kullanılan sabunlar, şampuanlar ve hatta bazı hayvanları güzelleştirmek amacıyla kullanılan kimyasalların göze temasından dolayı zamanla göz merceği saydamlığını yitirir. Evcil hayvanlarında bir can taşıdığı unutulmamalıdır ki onların da muayeneleri uzman veteriner hekimleri tarafından yapılmalıdır. Hayvanlara gereken değeri ve önemi ancak bu şekilde vermiş oluruz. Ankara'da birçok veteriner kliniklerinde hayvanınız için gerekli teşhisi ve tedavi süreci rahatlıkla uygulayacak hem donanımlı klinikler hem de alanlarında uzman veteriner hekimleri vardır. Bu yüzdendir ki Ankara birçok şehirden hayvan bakıcılarının tercihi haline gelmiştir.

Katarakt olmuş bir hayvanın teşhisini de yine uzman bir veteriner hekimin koyması ve bu teşhise göre de tedavi planı oluşturması hayvanın göz sağlığı için çok önemli bir süreçtir. Katarakt tedavisi ancak ameliyatla tedavi edilebilir. Fakat ameliyat süreci de hayvanınıza yapılacak tetkiklere göre değişmekle birlikte hastalığın ilerlemesine göre de değişiklik gösterecektir. Ameliyatın sorunsuz gerçekleşmesi ve tam bir görme sağlamak için erken teşhis, steril ve donanımlı bir klinik ve en önemlisi uzman ekibe ihtiyaç vardır.

Fako yöntemi, diğer ameliyat türlerinde olduğu gibi kesik ve dikiş kullanılmaz. Fako yönteminde sadece lazer kullanıldığı için iyileşme süreci çok kısa ve sancısız olur. Lazer ışınları ile göz merceği dairesel olarak kesilir ve ultrason dalgalarıyla eski göz merceğinin üst kısmı eritilir. Sonra ki aşama da ise fako yöntemi için geliştirilmiş özel lens yerleştirilerek ameliyat tamamlanmış olur.

Son dönemlerde insanlarda ki katarakt ameliyatı için kullanılan bir yöntem olan fako yöntemi, kesiksiz ve dikişsiz olarak yapıldığı için hayvanın iyileşme süreci çok kısadır. Bu süreç sonunda görme duyusu tamamen eski yetilerini kazanmakla beraber, ameliyat gibi işlemler olmadığı için hayvanın kendini toparlama süreci de çok kısa oluyor.