Ankara Fizik Tedavi

Fizik Tedavi Ankara Veterinerleri

FİZİK TEDAVİ

Fizik tedavi, hareket kaybı olan birçok insanın hareket kabiliyetini güçlendiren özel teknikler içeren tedavi türüdür. Fizik tedavi insanlarda kullanılıyorsa hayvanlarda da kullanılabileceğini düşünen bilim inşaları denekler üzerinde ki iyileşme oranlarından, fizik tedavinin hayvanlar üzerinde de kullanılabileceğini söylemişlerdir. Bundan dolayı üniversitelerin veterinerlik bölümlerinde fizik tedaviyle ilgili çalışmalar halen yürütülmektedir. Fizik tedavi bu kadar kesin ve etkili bir çözüm sunduğu için özel veteriner k...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 10 sonuç bulundu.
1 - 10 arası gösteriliyor.
Fizik Tedavi Ankara Veterinerleri

FİZİK TEDAVİ

Fizik tedavi, hareket kaybı olan birçok insanın hareket kabiliyetini güçlendiren özel teknikler içeren tedavi türüdür. Fizik tedavi insanlarda kullanılıyorsa hayvanlarda da kullanılabileceğini düşünen bilim inşaları denekler üzerinde ki iyileşme oranlarından, fizik tedavinin hayvanlar üzerinde de kullanılabileceğini söylemişlerdir. Bundan dolayı üniversitelerin veterinerlik bölümlerinde fizik tedaviyle ilgili çalışmalar halen yürütülmektedir. Fizik tedavi bu kadar kesin ve etkili bir çözüm sunduğu için özel veteriner klinikleri fizik tedavi uzmanlarından oluşan ekipler kurmaya başlayarak, hareket kaybı olan hayvanlara hizmet vermektedir. Ankara'da bulunan veteriner kliniklerinde verilen fizik tedavi hizmeti, hareket kaybı olan ya da sakatlık ihtimali olan hayvan sahiplerinin ilgisini çekmektedir. Bu yüzden hayvan sahiplerinin ilk tercih ettiği şehir Ankara'dır.

Fizik tedavi daha çok küçük evcil hayvanların tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Kanadı kırılmış kuş, bacağı kırılmış kedi ya da köpek gibi evcil hayvanlara uygulanan fizik tedavi; hayvanlarda ki kas erimesini önleyerek zamanla hareket kabiliyetini de artırdığı kanıtlanmıştır. Fizik tedavi yöntemleri her hayvan ve her vaka için farklılık göstereceği için hayvanınızı bir veteriner kliniğine götürerek uzman hekiminizin koyacağı teşhise göre fizik tedavi uygulanması en doğru seçenektir. Ama biz birkaç yöntem hakkında kısaca bilgi verecek olursak; fizik tedavi de hayvanlara özel rehabilitasyonlar uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra masaj, elektrik akımıyla kasların uyarılması, egzersizler, yürüme bandı tedavisi, su altı yürüme bandı tedavisi ve isveç topu gibi bazı özel yöntemler uygulanmaktadır. Su altı yürüme bandı en kedi ve köpekler için en fazla uygulanan tedavi yöntemidir. Çünkü bu yöntemin tercih edilmesinin sebebi; hayvanın normal yürüme bandında sarf ettiği efordan daha az bir efor sarf ederek kasların zamanla açılmasını sağlamasıdır.

Ayrıca normalde vücudun bütün ağırlığını vermesinden dolayı yürüyememe gibi sorunlarında önüne geçilmiş olmakla beraber kullanılamayan kasların zamanla eriyip küçülmesini de önlemiş olur. Aslına bakılırsa fizik tedavi insanlar için ne kadar büyük önem arz ediyorsa evcil hayvanlar içinde en az bizler kadar önem arz etmektedir. Bu sayede sağlığına kavuşan yüzlerce hayvan olmuştur.