Ankara Göz Tedavileri

Göz Tedavileri Ankara Veterinerleri

HAYVANLARDA GÖZ TEDAVİLERİ

Göz hastalıkları her canlının olduğu gibi evcil hayvanların da en büyük sorunudur. Göz hastalıklarına yakalanan hayvanların yürüyüşlerinde ve davranışlarında istemsiz olarak farklılaşmalar gözlemlenmiştir. Yuvayı bulamama, mama kabını ve su kabının yerini tayin edememe ve önünde ki engellere çarpma gibi gözle görünür sorunlar başladıysa veteriner hekiminizle irtibata geçerek en kısa sürede muayene edilmesi gerekebilir. Anakara veteriner kliniklerinde göz tedavisi hizmetleri uzman hekimler tarafından...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 16 sonuç bulundu.
1 - 16 arası gösteriliyor.
Göz Tedavileri Ankara Veterinerleri

HAYVANLARDA GÖZ TEDAVİLERİ

Göz hastalıkları her canlının olduğu gibi evcil hayvanların da en büyük sorunudur. Göz hastalıklarına yakalanan hayvanların yürüyüşlerinde ve davranışlarında istemsiz olarak farklılaşmalar gözlemlenmiştir. Yuvayı bulamama, mama kabını ve su kabının yerini tayin edememe ve önünde ki engellere çarpma gibi gözle görünür sorunlar başladıysa veteriner hekiminizle irtibata geçerek en kısa sürede muayene edilmesi gerekebilir. Anakara veteriner kliniklerinde göz tedavisi hizmetleri uzman hekimler tarafından büyük başarılarla yapılmaktadır. Diğer şehirlerden de büyük rağbet gören Ankara başta olmak üzere bazı büyük şehirlerde hayvan bakım evlerinde yapılan göz tedavileri erken teşhis ve tedavi ile sorunsuz ve kısa sürede düzelmektedir. Önemli olan konu erkenden durumun fark edilerek tedaviye başlanmasıdır. Doğru teşhisin konulması da ancak alanında uzman veteriner hekimleri ve ileri teknoloji tıbbi aletlerle mümkün olur.

Göz hastalıklarının en büyük sebebi hayvan sahiplerinin yıkama merakından kaynaklanmaktadır. Ondan sonra ise dışarıda ki diğer hayvanların saldırısından ve bakımsızlıktan olmak üzere kaynaklanmaktadır. Eğer evcil hayvanınızı yıkarsanız, birde yıkadığınız sabun ya da şampuan insanlara özel ise hayvanın güzüne teması halinde büyük zararlar verir. Mümkün olduğunca evcil hayvanların yıkanmaması en doğrusudur. Zaten hayvanlar kendi kendilerini temizleyebilecek kabiliyettedir. Temizlenmesini gerektirecek bir durum olursa veteriner hekiminizle irtibata geçilerek onların gözetiminde gözlere ve hayvanınıza zarar vermeyen temizleyiciler tercih edilmelidir. Bir diğer durumda dışarıda ki hayvanların saldırısından kaynaklanan yaralanmalardır. Eğer böyle bir durum söz konusuysa biran önce tıbbi müdahale gerekebilir. Tıbbi müdahale de geç kalınırsa hayvan gözünü kaybedebilir. Bir diğer sorun ise mikrobik hastalıklardan kaynaklanan göz hastalıklarıdır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak; kornea ülseri, kornea da çizilmeler, katarakt, göz tansiyonu ve göz kapağı problemleridir. Bu hastalıkların tedavisi için uzman veteriner hekimlerine danışılarak hayvanınız için en iyi antibiyotik tedavisinin uygulanması gerekir. Hastalığın mikrobik yapısına ve bulunduğu bölgesine göre değişiklik gösterebileceği için en uygun teşhis ve tedaviyi alanında uzman hekimler belirlemektedir. Gözde oluşabilecek en ufak bir hasarın hayvanın hayatının geri kalanının daha zor ve zahmetli geçmesine sebep olacağını unutmayalım. Bu yüzden hayvanlarımıza gereken ilgi ve alakayı göstererek onların sağlık durumlarını sürekli takip altında tutmalıyız.