Ankara Hasta Yatış

Hasta Yatış Ankara Veterinerleri

HASTA YATIŞ

Yaşam ve ölüm arasında ki en ince çizgi olan yoğun bakım evcil hayvanınızın hayata tekrar tutunabilmesi için büyük önem arz eden tedavi yöntemidir. İnsanlarda olduğu gibi hayvanların da organlarının iflas etmesi mümkün olabiliyor. Böylesi durumlarda yapılabilecek pek bir şey olmamasına rağmen uzman veteriner hekimlerinin tam donanımlı veteriner kliniklerinde ve hayvan bakım evlerinde hastaların yatışı sağlanarak tedavileri sürdürülmektedir. Ev ortamında ve ya klinik ortamında yapılabilecek pek bir şey kalamaması üzeri...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 17 sonuç bulundu.
1 - 17 arası gösteriliyor.
Hasta Yatış Ankara Veterinerleri

HASTA YATIŞ

Yaşam ve ölüm arasında ki en ince çizgi olan yoğun bakım evcil hayvanınızın hayata tekrar tutunabilmesi için büyük önem arz eden tedavi yöntemidir. İnsanlarda olduğu gibi hayvanların da organlarının iflas etmesi mümkün olabiliyor. Böylesi durumlarda yapılabilecek pek bir şey olmamasına rağmen uzman veteriner hekimlerinin tam donanımlı veteriner kliniklerinde ve hayvan bakım evlerinde hastaların yatışı sağlanarak tedavileri sürdürülmektedir. Ev ortamında ve ya klinik ortamında yapılabilecek pek bir şey kalamaması üzerine hasta hayvanın yatışı sağlanarak yoğun bakım ünitesine alınır. Yoğun bakımın amacına ulaşabilmesi, organlara eski fonksiyonlarının kazandırılabilmesi ancak uzman hekimler ve yüksek teknolojili tıbbi cihazlarla mümkün olur. Ankara hayvan hastaneleri diğer illerden yoğun bakıma girmesi gereken hayvanların getirilerek yatışı sağlanarak tedavi imkânı sağlanmaktadır. Türkiye'deki en gelişmiş hastanelere ve ekipmanlara sahip olduğu için en çok tercih edilen şehirlerden biridir. Bu sebeple oldukça yoğun bir hasta trafiğine de sahiptir. Ama böyle olmasına rağmen bütün veteriner hekimleri son derece başarılı operasyonlar gerçekleştirmektedir. Sağlık ve sterilizasyon konusunda da oldukça ileri hayvan hastaneleri mevcuttur.

Hastaların yatışını gerektiren bazı durumlar vardır. Bu durumlar aciliyet gerektiren ve tedavisinin özenle ve yoğun bakım servisinde yapılması durumunda hayata tutunmaları mümkün olabilir. Travmalar, ciddi kırıklar, solunum yetmezliği, beyin kanaması, böbrek yetmezliği, felçler, sarılık, yanıklar ve zehirlenmeler gibi bazı durumlarda hayvanın en kısa sürede yatışı sağlanarak tedavisine başlanır. Dünyanın birçok ülkesinde hayvan hastanelerinde hizmet veren yoğun bakım üniteleri ne yazık ki ülkemizde eksikliği daha yeni fark edilerek son zamanlarda gerekliliği fark edilen bir konudur. Fakat böyle olmasına rağmen yeterli yatırımların yapılmasıyla özellikle Ankara'da ki hayvan hastanelerine yapılan yatırımlar bölgeden büyük talep görmüştür. Bütün bölgenin ihtiyacını karşılayabilmek için gerekli uzman hekimlerden oluşan ekipler 24 saat hazır beklemektedir. Ülkemizde insanların bilinçlenmesiyle hayvanlara verilmesi gereken hizmetin yeni yeni fark edilmesiyle tam donanımlı hayvan hastanelerine yapılan yatırımlar ve uzman hekimlerin yetiştirilmesiyle gereken hizmetin verilmeye başlanması hayvan sahiplerini son derece mutlu eden gelişmelerdir.