Ankara İç Hastalıklar

İç Hastalıklar Ankara Veterinerleri

HAYVANLARDA İÇ HASTALIKLAR

İç hastalıklardan kısaca bahsedecek olursak;
1- Sindirim sistemi hastalıkları
2- Karaciğer hastalıkları
3- Solunum sistemi hastalıkları
4- Kan ve dolaşım sistemi hastalıkları
5- Deri hastalıkları
6- Sinir sistemi hastalıkları
7- Üreme sistemi hastalıkları
8- Metabolizma hastalıkları
gibi gruplara ayırabiliriz.

İnsanlarda olduğu gibi iç hastalıklar evcil hayvanlarda da görülebilir. İç hastalıkların etkileri görüldüğü takdirde uzman veteriner hekimine görünmek, evcil hay...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 15 sonuç bulundu.
1 - 15 arası gösteriliyor.
İç Hastalıklar Ankara Veterinerleri

HAYVANLARDA İÇ HASTALIKLAR

İç hastalıklardan kısaca bahsedecek olursak;
1- Sindirim sistemi hastalıkları
2- Karaciğer hastalıkları
3- Solunum sistemi hastalıkları
4- Kan ve dolaşım sistemi hastalıkları
5- Deri hastalıkları
6- Sinir sistemi hastalıkları
7- Üreme sistemi hastalıkları
8- Metabolizma hastalıkları
gibi gruplara ayırabiliriz.

İnsanlarda olduğu gibi iç hastalıklar evcil hayvanlarda da görülebilir. İç hastalıkların etkileri görüldüğü takdirde uzman veteriner hekimine görünmek, evcil hayvanımızın sağlığı için ve daha rahat bir yaşam sürmesi için gereklidir. Anakara veteriner kliniklerinde alanlarında uzman hekimler tarafından verilen veterinerlik hizmetleri, iç hastalıkların teşhisi ve tedavisi yapılmaktadır. İç hastalıklar oldukça önemlidir. Çünkü dışarıdan diğer hastalıklar gibi belirgin bir şekli olmaya bilir. Sinsi olarak hayvanın bütün bağışıklık sistemini çökerterek ölümlere sebep verebilir. Yukarıda sıraladığımız hastalıkların tespiti halinde hayvanın yoğun bakım ünitesinin de alternatif bir yöntem olarak hazırda bekletilebilir. Ankara veteriner kliniklerinde dâhiliye uzmanlarından oluşan uzman hekimlerin verdiği veterinerlik hizmeti hayvan sahiplerinin büyük ilgisini çekmektedir. İç hastalıklar iki kısımda incelenir. Büyük hayvan ve küçük hayvan klinikleri olmak üzere iki ana alt kısımda incelenir. Bunun sebebi ise daha uzman hekimlerin yetiştirilmesi için hayvanların hastalıklarına göre tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Hayvanınızı veteriner kliniğine götürerek alınacak kan, tükürük gibi örneklerin analizleri yapılarak hastalığın teşhisi daha doğru bir şekilde konulabilir.

Düzgün konulan bir teşhis ise çok daha kolay uygulanabilen tedavidir. Kısaca bu hastalıklardan bahsedecek olursak;
1- Sindirim sistemi hastalıklarının: sindirim sistemine sebep olan hastalıklar mikroplu yiyeceklerden ve sudan kaynaklanmaktadır.
2- Karaciğer hastalıkları: karaciğer hastalıklarının iki sebebi vardır. İlk sebebi doğuştan gelen hastalıklar, ikinci sebebi ise sonradan kullanılan ilaçlardan ve ya çevresel etmenlerden kaynaklanmaktadır.
3- Solunum sistem hastalıkları: solunum sistemini zorlaştıracak hastalıkların temelinde akciğer rahatsızlıkları ve alerjen durumlar vardır. Veteriner hekiminizin gerekli teşhisi koyarak, hayvan sahiplerinin de bu durumların yaşanmaması için özen göstermesi gerekir.
4- Kan ve dolaşım sistemi hastalıkları: kan hastalıkları diğer hastalık türlerine göre daha az görünse bile önemli bir hastalıktır. Kanda oluşan bir hastalık bütün vücudu ve organları kötü yönde etkilemektedir. Çünkü kan bütün vücudu ve organları hücrelere kadar dolaşan bir sistemdir.
5- Deri hastalıkları: deri hastalıklarının temel sebebi, hayvanların sürekli olarak yıkanmasından kaynaklanmaktadır. Normal sabun ya da şampuan kullanılarak yıkamadan kaynaklanır.
6- Sinir sistemi hastalıkları: sinir sistemini etkileyen hastalıkları genelde psikolojik temellidir.
7- Üreme sistemi hastalıkları: üreme sistemi hastalıkları çok önemlidir. Çünkü üreme sisteminde oluşan bir sorun ya neslin kesilmesine ya da doğacak yeni bireylerin sağlık durumunu da olumsuz etkileyecektir.
8- Metabolizma hastalıkları: metabolimal hastalıklar genellikle genetik kaynaklı olduğu için yapılabilecek pek bir şey yoktur. Sadece ek gıda, besin, vitamin gibi metabolizmayı ve bünyeyi güçlendirici takviyeler kullanılabilir.