Ankara İşyeri İlaçlama

İşyeri İlaçlama Ankara Veterinerleri

İŞYERİ İLAÇLAMA

İşyerlerinin ilaçlanması önemli bir konudur. Çünkü haşereler işyerlerinde yuvalandıkları zaman, birçok bulaşıcı hastalıkları da beraberinde getirirler. İşyerleri, günde binlerce insanın uğradığı yerler olduğu için hastalıkların bulaşıp yayılmasına ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle işyerleri çok önem arz etmektedir. Hele birde bu işletme gıda ürünleri hazırlayıp satıyorlarsa çok daha büyük önem arz etmektedir. Devletin bir görevi de bulaşıcı hastalıklara neden olan kaynakları bularak sorunu tamamen çözmektir. Ayrıca ...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold İşyeri İlaçlama

Happy Veteriner Kliniği Hoşdere
toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
İşyeri İlaçlama Ankara Veterinerleri

İŞYERİ İLAÇLAMA

İşyerlerinin ilaçlanması önemli bir konudur. Çünkü haşereler işyerlerinde yuvalandıkları zaman, birçok bulaşıcı hastalıkları da beraberinde getirirler. İşyerleri, günde binlerce insanın uğradığı yerler olduğu için hastalıkların bulaşıp yayılmasına ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle işyerleri çok önem arz etmektedir. Hele birde bu işletme gıda ürünleri hazırlayıp satıyorlarsa çok daha büyük önem arz etmektedir. Devletin bir görevi de bulaşıcı hastalıklara neden olan kaynakları bularak sorunu tamamen çözmektir. Ayrıca bu konuda işyeri ilaçlama yönetmeliği bile yayımlanmıştır. Ankara ilaçlama firmaların haşere ilaçlama konusunda kullandığı yöntemler ve ileri teknoloji ekipmanlar sayesinde geçici olarak temizleme değil, sorunun kaynağını tespit ederek kaynağından sorunu çözme esasına dayanır. Veteriner hekimlerinin de yardımıyla kullanılan ilaçların su bazlı ve insan sağlığını tehdit etmeyecek ilaçların kullanılmasıyla kişilerde herhangi bir sağlık sorununu tetiklemez. Veteriner hekimleriyle ortak çalışma yürüten ekipler kullandıkları ilaç ve yöntemleri birlikte kararlaştırarak kesin çözüm sunmaktadırlar.

İlaçlama işlemi için kullanılan genel olarak birkaç yöntem vardır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak; ilk yöntem kokusuz gaz ilaçların kullanılmasıdır. Kokusuz ilaçlar su bazlıdır ve ilaçlama işlemi motorlu pompayla yapılır. Kokusuz olduğu için herhangi bir zararı yoktur. Ama açıkta bulunan gıda ve gıda maddeleriyle ilgili eşyaların açıkta bırakılmaması gerekir. ilaçlama işleminden sonra 1 hafta temizlik yapılmaz. Çünkü yumurtadan çıkan haşerelerinde ilaçlardan etkilenmesi gerekir. 1 haftadan sonra genel temizlik yapılabilir. İkinci yöntem ise; kokulu gaz ilaçların kullanılmasıdır. Bu yöntem daha az tercih edilmesiyle beraber işyerinizde bulunan haşerelerin türüne göre değişiklik gösterebilir. Kokulu ilaçlama yapılırken hava akımının olmamasına dikkat edilir. Çünkü kokulu ilaçlar hem ilaçlama yapan kişileri hem de ortamda bulunan kişileri etkiler. Üçüncü yöntem ise jel ilaçların kullanılmasıdır. Bu ilaçlarında kullanımı çok yaygındır. Jel ilaçların kullanımı yapıldıktan sonra herhangi bir temizleme işlemi gerektirmez ve ortamda bulunan eşyaların kaldırılması da gerekmez. Bu ilaçlama yöntemlerinin hangisinin tercih edilmesi gerektiğini Ankara'da ki ilaçlama şirketleriyle irtibata geçerek veteriner hekimliğinden görevliler ile görüşülerek belirlenmesi en uygun olan ilaçlama yönteminin belirlenmesini sağlayacaktır.