Ankara Kanatlı Hayvan İlaçları

Kanatlı Hayvan İlaçları Ankara Veterinerleri

KANATLI HAYVAN İLAÇLARI

Kanatlı hayvanların ilaçlanması, bu hayvanlarda görülen parazit ve diğer hastalıkların ilerlemeden önlenmesini sağlamak için önemlidir. Kullanılacak ilaçların daha sonradan insan sağlığına da zarar vermemesi gerekir. Bu nedenle de ilaçlar birinin tavsiyesi üzerine değil uzman veteriner hekimlerinin yaptığı testler ce analizlerin neticesinde ortaya çıkan sonuçlar itibariyle belirlenir. Ankara veteriner hekimleri kümes hayvancılığıyla uğraşan kişilere gerekli bilgi ve derslerin verilerek daha sorunsuz...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Kanatlı Hayvan İlaçları

toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
Kanatlı Hayvan İlaçları Ankara Veterinerleri

KANATLI HAYVAN İLAÇLARI

Kanatlı hayvanların ilaçlanması, bu hayvanlarda görülen parazit ve diğer hastalıkların ilerlemeden önlenmesini sağlamak için önemlidir. Kullanılacak ilaçların daha sonradan insan sağlığına da zarar vermemesi gerekir. Bu nedenle de ilaçlar birinin tavsiyesi üzerine değil uzman veteriner hekimlerinin yaptığı testler ce analizlerin neticesinde ortaya çıkan sonuçlar itibariyle belirlenir. Ankara veteriner hekimleri kümes hayvancılığıyla uğraşan kişilere gerekli bilgi ve derslerin verilerek daha sorunsuz kanatlı hayvan yetiştirilmesini sağlamakla görevlendirilmişlerdir. Hayvan takip sistemine kayıtlı olan kişilere ve ya Tarım İl Müdürlüğüne başvuru yapıldığı taktirde görevlendirilen uzman veteriner hekimlerinin çiftliğinize gelerek araştırma ve testler neticesinde özel ilaçlar ve tedavi yöntemleri sunulacaktır.

Ama genel olarak kanatlı hayvanlar için kullanılan ilaçlar, kanatlıların tümünde kullanılan genel ilaçların bir kısmını maddeler halinde yazacak olursak;
1- Baytril: çoğu bakteri ve solun yolu hastalıkların tedavisi için kullanılır.
2- Terramycin: antibiyotik tabanlı olan bu ilaç soğuk algınlıkları, nezle gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Birçok kişi bu ilacı bütün hastalıklar için kullansalar da bu ilacın kullanım alanı kısıtlıdır. Bu sebeple veteriner hekimlerine danışılmadan ilaçların kullanılması kötü sonuçlara neden olabilir.
3- Pür Tylosin Tartrate: solunum yolları ve bağırsak enfeksiyonların tedavisi için kullanılır.
4- Abizatin: sindirim kanalı hastalıklarının tedavisi için kullanılır.
5- Advocin: e.coli bakterilerinin solunum yolu hastalıklarına neden olanlarının temizlenmesi için kullanılır.
6- Agribon: kanatlıların bulaşıcı hastalıklarının önlenmesi için kullanılır.
7- Alfasilin: mide, bağırsak, karaciğer, idrar yolları ve solunum yoluna yerleşen bakterilerin tedavisi için kullanılır.
8- Amoksivet: koli enfeksiyonları, ayak ve kanatlrda oluşan parazit hastalıkların tedavisi için kullanılır.

Yukarıda bahsettiğimiz ilaçların kanatlı hayvanların tedavisi için kullanılan ilaçların sadece bir kısmıdır. Tabi veteriner hekiminizle görüşmeden bu ilaçlardan herhangi birini alarak kullanmanız doğru olmaz. Veteriner hekiminiz gerekli muayeneleri ve testleri yaparak gereken ilacı ve dozu ayarlayarak kullanım aralıklarının belirlenmesi gibi hayati önem arz eden konuları belirleyerek tedavi planı oluşturur. Biz sadece yol göstermek ve bilgilendirmek için genel olarak bahsettiğimiz bu ilaçlar piyasada en çok kullanılan ilaçlardır.