Ankara Kedi Maması

Kedi Maması Ankara Veterinerleri

KEDİ MAMASI

Kedi mamaları öncelikle hayvanınızın metabolik ihtiyaçlarını karşılayacak besin ögelerini içerisinde barındırması gerekir. Yeterli ve dengeli beslenmeye uygun mamaların tercih edilmesi, hayvanınızın daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayacaktır. Veteriner hekiminize kedinizi götürerek yapılacak testler ve muayeneler neticesinde, kedinizde eksik olan besin değerleri belirlenir. Bu sayede hayvanınızın vitamin, mineral, aminoasitler, karbonhidratlar, yağlar ve su bakımından eksikliğini giderecek mama seçmenize yardımcı olar...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 14 sonuç bulundu.
1 - 14 arası gösteriliyor.
Kedi Maması Ankara Veterinerleri

KEDİ MAMASI

Kedi mamaları öncelikle hayvanınızın metabolik ihtiyaçlarını karşılayacak besin ögelerini içerisinde barındırması gerekir. Yeterli ve dengeli beslenmeye uygun mamaların tercih edilmesi, hayvanınızın daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayacaktır. Veteriner hekiminize kedinizi götürerek yapılacak testler ve muayeneler neticesinde, kedinizde eksik olan besin değerleri belirlenir. Bu sayede hayvanınızın vitamin, mineral, aminoasitler, karbonhidratlar, yağlar ve su bakımından eksikliğini giderecek mama seçmenize yardımcı olarak kalan eksikliği de takviye ilaçlarla giderebilmeniz için yardımcı olacaktır.

Ankara veteriner kliniklerinde beslenme ile ilgili veterinerlik hizmetleri uzman veterinerlerin hazırlamış olduğu son derece özenle seçilerek yapılmış listeler kedinizin çok daha sağlıklı bir hayat sürmesini sağlayacaktır. Ama bunların da bir oranı olması gerekir. Çünkü aşırı yağlı ve protein değeri yüksek mamalar kedinize daha lezzetli gelebilir. Fakat hayvanınızın eksiği doğrultusunda seçilmelidir. Herhangi bir sorunu yoksa bu tür mamalar pek tercih edilmemelidir. Protein ve yağlar sindirimden sonra vücut aşırı derecede üre üreteceği için böbreklerin erken yıpranmasına sebep olacaktır.

Bazı mamalar kedinizin sağlıklı görünmesini sağlarken, bazıları da vücutta erken yıpranma, tüylerin dökülmesi ve alerjik sonuçlara neden olabiliyor. Örneğin balık ürünlerinin bulunduğu mamalar daha çok tercih edilmelidir. Çünkü balık ürünleri kedilere daha sağlıklı bir görüntü kazandırırken, tüyleri daha parlak görünürken, tavuk ürünlerinin bulunduğu mamalar kedilerde alerjen etki yaptığı tespit edilmiştir. Ayrıca mamaların üzerinde ki meal by product ifadesi de mamanın hayvansal ürünlerden değil de yan ürünlerden yapıldığını belirtmektedir. Bu tür mamalar hayvanınızın alerjik durumunu tetiklemektedir ve bu mamalar doğal değil yapay mamalardır. Mama alınırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise kediler selülozu sindiremez. Bu yüzden alınan mamaların içeriğinde selülozun olmamasına dikkat edilmelidir. Selülozu sindiremeyen hayvan sindirim rahatsızlığı çeker. Mamanın içerisinde taurin maddesinin bulunması da, kedinizin üreme sistemini destekleyecektir. Tabi ki yukarıda bahsettiğimiz, mamaların içerisinde bulunması gereken besin öğelerin veteriner eşliğinde oranlarının belirlenerek ya az miktarda bulunması ya da hiç bulunmaması gerektiğine karar vererek bir mama seçilmelidir. Bu sayede kediniz çok daha sağlıklı olacaktır.