Ankara Kedi Sahiplendirme

Kedi Sahiplendirme Ankara Veterinerleri

KEDİ SAHİPLENDİRME

Kedi sahiplendirme sistemi ile evsiz kedilerin herhangi bir ücret talep edilmeden güvenli bir yuva edindirilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda başlayan kedi sahiplendirme sistemi Ankara başta olmak üzere birçok ilimizde de hizmet vermektedir. Sahipsiz kalmış kedilerin barınaklara alınarak temizliği, bakımları ve aşıları yapıldıktan sonra hayvan sahibi olmak isteyen kişilere talep ettikleri özellikler doğrultusunda istedikleri hayvanın verilmesidir. Bu sistemde sadece kediler değil köpekler de sah...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 13 sonuç bulundu.
1 - 13 arası gösteriliyor.
Kedi Sahiplendirme Ankara Veterinerleri

KEDİ SAHİPLENDİRME

Kedi sahiplendirme sistemi ile evsiz kedilerin herhangi bir ücret talep edilmeden güvenli bir yuva edindirilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda başlayan kedi sahiplendirme sistemi Ankara başta olmak üzere birçok ilimizde de hizmet vermektedir. Sahipsiz kalmış kedilerin barınaklara alınarak temizliği, bakımları ve aşıları yapıldıktan sonra hayvan sahibi olmak isteyen kişilere talep ettikleri özellikler doğrultusunda istedikleri hayvanın verilmesidir. Bu sistemde sadece kediler değil köpekler de sahiplendirilebilmektedir. İnternet siteleri üzerinden ve ya veteriner kliniklerinin yönlendirmeleriyle uygun bir barınağa giderek yavru ya da size uygun bir kediyi sahiplenebilirsiniz.

İnsanlarda hayvan sevgisi bilinci ilerledikçe sahipsiz, başıboş hayvanlarda soğuk kış aylarında korumasız kalarak donarak ölmelerinin önüne geçecektir. Hemen hemen her gün karşılaştığımız soğuktan donarak ölmüş hayvanlar, arabaların çarpmasıyla ölen hayvanlar vs. bu korumasız kedileri de sahiplendirerek en azından soğuk günlerde donmalarını, yiyecek bulamadıkları için ölmelerini engelleyecektir. Aslına bakılırsa kedi sahiplendirme hem kişilere hayvan sevgisi kazandıracaktır, hem de o korumasız hayvanlar için daha güvenli bir barınak ve sürekli bulabilecekleri gıda maddeleri için uygun bir ortam hazırlamaktadır. Devletinde desteklediği bu projeyle sahipsiz, sokak kedilerinin hem bakımları hem de aşıları yapılarak sağlıklı bir şekilde sahibine teslim ediliyorlar. Açlıktan ve ya soğuktan ölmüş hayvanları görünce hiç şüphesiz hepimizin içi sızlamaktadır. Artık bu görüntülerin önüne geçmek için yürütülen çalışmalarla hemen hemen her ilde bir veterinerlik kliniğine giderek size uygun kediyi sahipleneceğiniz barınağı öğrenebilirsiniz. Yılda yaklaşık 16. 000 kedinin sahiplendirildiği Ankara'da her geçen gün bu sayı daha da artmaktadır. İnsanlara hayvan sevgisi kazandırmanın yanın da onlara sıcak bir yuva da sağlamaktadır.