Ankara Köpek Sahiplendirme

Köpek Sahiplendirme Ankara Veterinerleri

KÖPEK SAHİPLENDİRME

Köpek sahiplenmek birçok insanın ve çocuğun yıllar boyunca hayali olmuştur. Fakat ebeveynler hayvanlardan yayılacak hastalıktan, eğitimsiz hayvanlardan korktukları için köpek sahiplenmek istememektedir. Fakat köpek sahiplenebilmeniz için hayvan bakım evlerine ya da hayvan barınaklarına başvuruda bulunmanız gerekir. Hayvan barınaklarında ve bakım evlerinde gerekli tetkiklerin yapılarak aşılarının tam ve eksiksiz olmasına dikkat ediliyor. Bu sebeple içiniz rahat bir şekilde veteriner hekimlerinizle görüşerek...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 13 sonuç bulundu.
1 - 13 arası gösteriliyor.
Köpek Sahiplendirme Ankara Veterinerleri

KÖPEK SAHİPLENDİRME

Köpek sahiplenmek birçok insanın ve çocuğun yıllar boyunca hayali olmuştur. Fakat ebeveynler hayvanlardan yayılacak hastalıktan, eğitimsiz hayvanlardan korktukları için köpek sahiplenmek istememektedir. Fakat köpek sahiplenebilmeniz için hayvan bakım evlerine ya da hayvan barınaklarına başvuruda bulunmanız gerekir. Hayvan barınaklarında ve bakım evlerinde gerekli tetkiklerin yapılarak aşılarının tam ve eksiksiz olmasına dikkat ediliyor. Bu sebeple içiniz rahat bir şekilde veteriner hekimlerinizle görüşerek en uygun hayvan evinden istediğiniz cins ve özellikte hayvana sahip olabilirsiniz. Avrupa ve Amerika da bu sayede birçok köpek sokakta kalarak açlıktan, salgın hastalıklardan ya da donarak ölmekten korunmuş oluyor. Ülkemizde ise yeni yeni başlayan ve yoğun ilgi gören bu sistemle birlikte en sağlıklı hayvanlara ulaşabilirsiniz. Hem de onları ölmekten kurtarmış olursunuz. Ankara köpek sahiplendirme işlemlerinde oldukça başarılı işler çıkararak yaklaşık 12 bin hayvanın sahiplendirilmesi sağlanmıştır. Hatta birçok şehirden Ankara'da ki hayvan barınaklarıyla iletişim kurularak hayvan edindirilme işlemi sağlanmaktadır.

Köpekler de insanlar ve diğer canlılar gibi en kaliteli yaşam sürmeyi hak ediyor. Bu sebeple hiçbir canlının yaşama hakkını elinden almaya hakkımızın olmadığı gibi hayvan edinmek ve edindirmek için elimizden geleni bizimde yapmamız gerekir. Köpek sahibi olduktan sonra onlara gereken özenin gösterilmesi de çok önemlidir. Bazı insanlar hayvan sahibi olduktan sonra gerek beslenmelerine, gerekse muayene ve tedavisine gereken önemin göstermediğinden dolayı hayatlarını kaybediyorlar. Bu masum ve korumasız hayvanların sahiplendikten sonra bakımlarının da en iyi şekilde yapılmaları gerekir. Özel ihtiyaçlarına göre mamaların temin edilmesi, bir hastalık durumunda uzman veteriner hekimlerle irtibata geçilmesi gerekir. Hayvanların da insanlardan farklı olmadığı bilinciyle, onlarında en konforlu hayatı yaşama haklarının olduğunu unutmamalıyız. Bu bilinçle köpek sahiplenirsek hem biz onlara hem de onlar bize çok daha çabuk alışabilir. Küçük yaşlarda sahiplenilecek bir köpeğin, veteriner hekimliğine götürülerek gerekli testlerin yapılarak sağlık dosyası hazırlanmalıdır. Bu sayede yaşanabilecek bir sağlık sorunu anında bütün bilgileri uzman veteriner hekimimizde olacağı için en kısa sürede tıbbi müdahalede bulunulabilir.