Ankara Krioterapi

Krioterapi Ankara Veterinerleri

KRİOTERAPİ

Krioterapi tedavisi, dondurma yöntemiyle yapılan bir tedavi şeklidir. Krioterapi işlemi -78,8°C'a kadar soğutulan bir probun hastalıklı dokuya değdirilmesiyle tedavi imkânı sağlar. Hastalıklı doku dondurularak, hastalık belirtisi gösteren hücrelerin ölümü sağlanır. Bu sayede de hastalık ameliyatsız, cerrahi müdahale gerektirmeden tedavisi sağlanmış olur. Kullanılan proplar bakır ya da gümüş uçludur ve kullanılan gaz ise sıvı azot -190°C, katı karbondioksit -78,8°C de soğuyarak dokunun içerisinde ki hastalık yapan hücre...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Krioterapi

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Krioterapi Ankara Veterinerleri

KRİOTERAPİ

Krioterapi tedavisi, dondurma yöntemiyle yapılan bir tedavi şeklidir. Krioterapi işlemi -78,8°C'a kadar soğutulan bir probun hastalıklı dokuya değdirilmesiyle tedavi imkânı sağlar. Hastalıklı doku dondurularak, hastalık belirtisi gösteren hücrelerin ölümü sağlanır. Bu sayede de hastalık ameliyatsız, cerrahi müdahale gerektirmeden tedavisi sağlanmış olur. Kullanılan proplar bakır ya da gümüş uçludur ve kullanılan gaz ise sıvı azot -190°C, katı karbondioksit -78,8°C de soğuyarak dokunun içerisinde ki hastalık yapan hücreyi dondurarak ölümünü sağlar. Bu sayede iyileşme süreci başlamış olur. Krioterapi işlemini Ankara'da veteriner hekimliklerinde sorunsuz bir şekilde uygulaması yapılmaktadır. Bu nedenle diğer illerden de birçok kişinin tercih ettiği bir ildir. Hem coğrafi açıdan hem de Krioterapi gibi karmaşık ve yeni tedavi yönteminin uygulandığı nadir illerimizden biridir. Önemli bir veteriner hekimliği tedavisi Krioterapi, son dönemlerde insan sağlığı ve hayvan sağlığı için kullanılan özel bir yöntemdir.

Uygulandığı hastalıklardan maddeler halinde bahsedecek olursak:
Güneş lekeleri
Cerrahi müdahaleden kaynaklanan izler
Doğum lekeleri
Sonradan darbe sonucu kalan izler
Kistler
Dermatolojik hastalıklar
Deri kanserleri
Gibi hastalıkların tedavisi için kullanılır.

Bu tedavinin avantajlarından bahsedecek olursak; cerrahi bir müdahale gerektirmediği için iyileşme süresi çok kısadır. Duruma göre anestezi uygulanır ya da uygulanmaz. Hastalıkların tekrar etmeleri diğer tedavi yöntemlerine göre çok daha azdır. Kolay uygulanır ve ucuz bir tedavi yöntemidir.

Dezavantajları ise; uygulama bölgesinde şişlik, sıvı toplanması, kanama gibi etkileri vardır. Krioterapi tedavisi uygulandıktan sonra hayvanın ağrıları olabileceği gibi ağrı kesici ilaçların kullanılması tavsiye edilmektedir. Hasta bölgenin iltihap kapmasına karşın antibiyotik tedavisi de duruma göre uygulanabilir.

Tedavi sonrasında belirli aralıklarla veteriner hekiminize görünerek kontrol altında tutulması gerekmektedir. Tabi bu sürenin hekiminizin yaptığı operasyona ve hayvanınızın bünyesine göre hekiminiz tarafından belirlenmesi daha doğru olacaktır. Tedavi sonrası hastalığın tekrarlamaması da büyük önem taşır. Bu sebeple hastalığa neden olan sebeplerinde tespit edilmesi gerekir. Onlarında ayrıca tedaviye dahil edilmesi gerekir. Ancak bu şekilde tedaviden tam ve olumlu sonuçlar alınabilir.