Ankara Laboratuvar

Laboratuvar Ankara Veterinerleri

LABORATUVAR

Laboratuvar analizleri, hastalıklı dokulardan örnekler alınarak hastalık hakkında bilgi ya da hastalığa sebep olan sebeplerin tespitinin yapıldığı ileri teknoloji cihazlar ile yapılan testlerin yapıldığı, özel şartların sağlanmış olduğu çalışma ortamıdır. Uzman hekimlerin, hayvanınızdan aldığı örneklerin analizlerinin yapılması için laboratuvarlarla iletişime geçip analizlerin yaptırılmasını sağlarlar. Hayvanlardan alınan dokuların çoğu analizinin ülkemizdeki laboratuvarlarda yapılabilmesine karşın hormon analizleri yapılama...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 15 sonuç bulundu.
1 - 15 arası gösteriliyor.
Laboratuvar Ankara Veterinerleri

LABORATUVAR

Laboratuvar analizleri, hastalıklı dokulardan örnekler alınarak hastalık hakkında bilgi ya da hastalığa sebep olan sebeplerin tespitinin yapıldığı ileri teknoloji cihazlar ile yapılan testlerin yapıldığı, özel şartların sağlanmış olduğu çalışma ortamıdır. Uzman hekimlerin, hayvanınızdan aldığı örneklerin analizlerinin yapılması için laboratuvarlarla iletişime geçip analizlerin yaptırılmasını sağlarlar. Hayvanlardan alınan dokuların çoğu analizinin ülkemizdeki laboratuvarlarda yapılabilmesine karşın hormon analizleri yapılamamaktadır. Alınan hormon örneklerinin analizleri yurt dışında ki laboratuvarlarda incelenmektedir. Bunu dışında hemen hemen bütün analizlerin ülkemizde özellikle Ankara'da bulunan laboratuvarlarda analizleri yapılabilmektedir.

Veterinerlik hizmetleri bakımından iler seviyede ki birçok ülkeden bile daha ileri teknolojiye sahip Ankara'da ki laboratuvarlar, ülkemizin her yerinden gönderilen örneklerin yanı sıra yurt dışında da gelen örneklerin analizleri yapılabilmektedir. Eğer bir hayvan sahibi iseniz veteriner hekiminize başvurarak, hayvanınızın detaylı sağlık dosyasının hazırlanması için örnekler alınarak analizlerinin yaptırılmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede ileride yaşanabilecek herhangi bir sağlık sorunu esnasında hayvanınızın alerjik durumu için analizler, genetik yapısı için analizler ya da hormon analizlerinin yapılmasına gerek kalmayacaktır. Analizlerin önceden yapılması ani bir cerrahi müdahale anında hekiminize oldukça zaman kazandıracaktır. Bu yüzden de zaman kaybından kaynaklı ölümlere kadar varan sonuçların da önüne geçilmiş olur. Aslına bakılırsa çok önemli bir veterinerlik hizmeti olan laboratuvar analizlerinin yapılması, hayvanınız için hayati önem taşımaktadır. Çünkü eğer hayvanınızı yeni sahip edindiyseniz genetik kaynaklı hastalıkların tespiti, hangi maddelere karşı alerjisinin olduğu ve hatta ileriki zamanlarda karşılaşabileceğiniz hastalıklara karşı önceden önlemler almanızı sağlayacaktır. Eğer ki hayvanınız uzun bir zamandır sizinle birlikteyse, yine analizler ve testler yapılarak ileriki zamanlarda yaşanabilecek organ yetmezliklerinin ve ya organ yıpranmalarına önceden önlemler alınabilmektedir.

Laboratuvar hizmetleri oldukça yüklü yatırımlar gerektiren hizmetlerdir. Bu yüzden yaygın olarak verilebilen bir hizmet değildir. Bu sorunun çözümü ise bölgelere ayırılarak çözülmüştür. Bütün illerden toplanan örnekler ilgili bölgenin laboratuvarlarında incelenerek sonuçları tekrar veteriner hekimine gönderilmektedir. Böyle bir çalışma sistemi uygulanarak hem her ile bu kadar yüklü yatırımın yapılmasına gerek kalmıyor, hem de çok donanımlı bütün ileri teknoloji cihaz ve ekipmanların bulunduğu bir laboratuvar ilgili bölgeye tüm testler ve analizler için hizmet vermiş oluyor.