Ankara Onkoloji-Kemoterapi

Onkoloji-Kemoterapi Ankara Veterinerleri

ONKOLOJİ – KEMOTERAPİ

Onkoloji ve kemoterapi hastalıklarının hayvanların tedavisi içinde kullanılır. Veteriner hekimlerinin, evcil hayvanların kanser teşhisi konulduktan sonra kanserin vücudun diğer organlarına yayılmaması için uygulanması gereken kimyasal tedavi yöntemidir. Aslına bakılırsa tam anlamıyla kemoterapi tedavi yöntemi sayılmaz sadece hastalığın vücudun diğer organlarına yayılmasını önler ve tedavinin çok daha etkili olmasını sağlar. İnsanlarımızda kemoterapi hakkında önyargılar olsa da kanser hastalığından tama...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 12 sonuç bulundu.
1 - 12 arası gösteriliyor.
Onkoloji-Kemoterapi Ankara Veterinerleri

ONKOLOJİ – KEMOTERAPİ

Onkoloji ve kemoterapi hastalıklarının hayvanların tedavisi içinde kullanılır. Veteriner hekimlerinin, evcil hayvanların kanser teşhisi konulduktan sonra kanserin vücudun diğer organlarına yayılmaması için uygulanması gereken kimyasal tedavi yöntemidir. Aslına bakılırsa tam anlamıyla kemoterapi tedavi yöntemi sayılmaz sadece hastalığın vücudun diğer organlarına yayılmasını önler ve tedavinin çok daha etkili olmasını sağlar. İnsanlarımızda kemoterapi hakkında önyargılar olsa da kanser hastalığından tamamen kurtulmak için çok önemli bir adımdır. Ankara veteriner kliniklerinde evcil hayvanların kanserle mücadelesinde özel yöntemler uygulanarak onlarında rahat bir yaşam sürmeleri sağlanmaktadır.

Gelişen dünyada kansere sebep olan birçok sebebin ortaya çıkmasıyla insanlarda kanser vakalarının arttığı gibi evcil hayvanlarda da kanser vakaları büyük artış göstermiştir. Bunun başlıca sebeplerinden bahsedecek olursak; kalitesiz ve yapay mamaların artması, ev içerisinde ki wi-fi sinyalinin şiddetlenmesi, temizlik malzemelerinin sebep olduğu kanser hastalıkları gibi sebepleri sıralayabiliriz. Bu sebepler sadece insanların kansere yakalanmasına sebep olmakla kalmaz, evinizde yaşayan hayvanınızın da kansere yakalanmasına neden olur. Kansere yakalanan hayvanda bazı belirtiler baş gösterir. Kanser belirtilerinin gözlenmesi üzerine hiç zaman kaybedilmeden veteriner hekiminizle irtibata geçerek kemoterapi uygulaması başlatılmalıdır. Kanserin evcil hayvanlar üzerinde bazı belirtileri vardır.

Daha önceden el ile bizim muayenelerimizin dışında oluşan şekil değişikliklerine dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan kısaca maddeler halinde bahsedecek olursak;
1- Evcil hayvanınızın vücudunda oluşan anormal şişlik. Önceden olmayıp ta sonradan belirgin hale gelen şişliklere dikkat edilmelidir.
2- Hayvanınızda görülen aşırı iştah kaybı. En çok sevdiği mamaları bile yememe isteği
3- İştah kaybına bağlı olarak evcil hayvanınızın biran da aşırı kilo kaybı yaşaması
4- Vücutta oluşan yaralar ve iltihaplanmalar
5- Vücut boşluklarından gelen kanama, akıntı ve iltihap
6- Temizlenmesine rağmen sürekli kütü kokuların gelmesi
7- Kuvvet kaybı, aşırı tembellik, yerinden hiç kalkmama isteği
8- Solunumda zorlanma, ağrılar çekme
9- Evin her yerine idrar ve dışkı yapımı
Gibi önceden olmayıp ta sonradan görülen hareketler muhtemel bir kanser hastalığının belirtileridir.

Çok zaman kaybetmeden uzman veteriner hekiminizle görüşerek asıl teşhisin konulup en kısa zamanda da kanser tedavisine başlanmalıdır.