Ankara Ortopedik Operasyonlar

Ortopedik Operasyonlar Ankara Veterinerleri

HAYVANLAR İÇİN ORTOPEDİK OPERASYONLAR

Ortopedik hastalıklar insanlar görüldüğü gibi evcil hayvanlarda da görülebilmektedir. Tedavi yöntemleri ise insanlarda kullanılan yöntemlere benzemektedir. Veteriner klinikleri içerisinde ortopedik hastalıkların tedavisi ve operasyonları olarak hizmet verilmektedir. Ortopedik operasyonlar, Ankara veteriner kliniklerinde uzman hekimler tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ortopedik hastalıkların genel olarak tedavisi için ilaçlı tedavi, fizik tedavi ve cerrahi tedavi...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 13 sonuç bulundu.
1 - 13 arası gösteriliyor.
Ortopedik Operasyonlar Ankara Veterinerleri

HAYVANLAR İÇİN ORTOPEDİK OPERASYONLAR

Ortopedik hastalıklar insanlar görüldüğü gibi evcil hayvanlarda da görülebilmektedir. Tedavi yöntemleri ise insanlarda kullanılan yöntemlere benzemektedir. Veteriner klinikleri içerisinde ortopedik hastalıkların tedavisi ve operasyonları olarak hizmet verilmektedir. Ortopedik operasyonlar, Ankara veteriner kliniklerinde uzman hekimler tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ortopedik hastalıkların genel olarak tedavisi için ilaçlı tedavi, fizik tedavi ve cerrahi tedavi gibi yöntemler kullanılmaktadır. Veteriner kliniklerinde başarıyla yapılabilmektedir. Ortopedik operasyonların yapılması için donanımlı hayvan hastanelerinin olması gerekmektedir. Bu operasyonlar Ankara başta olmak üzere sadece birkaç ilimizde yapılabilmektedir. Bu nedenle de diğer illerimizden Ankara en fazla tercih edilen ildir. Ortopedik operasyonlar için öncelikli olarak sorun olan bölgede hangi tür sorunun olduğunun tespiti yapılmalıdır. Tespit için dijital görüntüleme ve röntgen cihazlarıyla; kırık, çıkık, ya da kemik çatlakları gibi sorunların tespiti yapılır. Sonrasın da ise operasyon şekli uzman ekip tarafından belirlenir. Eğer cerrahi bir müdahale şekli belirlenirse hazırda bekleyen anestezi uzmanları tarafından hayvana gerekli olan anestezi şekli ve dozu belirlenir. Donanımlı bir hastane olması gerekmektedir. Hayvanın EKG'si, alerjik durumunun tespiti için analizler yapılarak operasyon için gerekli hazırlıklar yapılır. Operasyondan sonra hayvanın yoğun bakım ünitesinde belirli bir süre yatırılması gerekmektedir.

Cerrahi operasyonların Ankara hayvan hastanelerinde steril ameliyathanelerde tüm temizlik ve hijyen kurallarına uygun, uzman veteriner hekimlerinin hazırda bekleyerek tam donanımlı hastanelerde yapılmaktadır. Ayrıca anestezi sonrasında oluşması muhtemel travmaların da önüne geçilmiş olur. Hastane bünyesinde bulunan laboratuvarlarla da cerrahi müdahaleler öncesi kan testleri ve analizleri yapılarak en kısa sürede sonuçlandırılır. Hayvan hastanelerinde yapılan çapraz bağ operasyonlar, eklem çıkıkları, çene kırıkları ve çıkıkları, kalça kırık ve çıkıkları, dirsek ve omuz kırık-çıkıkları ve vücudun diğer bölgelerinde ki kemik kırıklarının cerrahi operasyonlarla düzeltilmesi ortopedik hizmetler olarak adlandırılmaktadır. Ortopedik operasyonlar Ankara hayvan hastanelerinde uzman hekimler tarafından titizlikle yürütülmektedir. Ekip uyumu büyük önem arz etmektedir. Bu yüzden bir birine en uyumlu ekipler tarafından yapılmaktadır. Ortopedik hastalıkların en kısa süre içinde tedavi edilmesi gerekir. çünkü hayvanın hareket kabiliyetini kısıtladığı gibi dayanılmaz acı ve ağrılara da sebep olmaktadır.