Ankara Pet Kuaför

Pet Kuaför Ankara Veterinerleri

PET KUAFÖR

Pet kuaför, bulaşıcı hastalıkların yayılmasına ortam sağladığı için her yerde ve herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bu nedenle temizlik ve hijyen konularına dikkat edilmesi gerekir. Evcil hayvanınızın tıraşının makas ile yapılmasından dolayı ve her hayvan için yeni alet edevat kullanılmasının mümkün olmamasından dolayı bulaşıcı viral hastalıkların yayılmasına zemin hazırlamaktadır. Bu yüzden tıraş için kullanılan her türlü aletin sterilizasyon işleminin yapılması çok önemlidir. Ankara hayvan hastanelerinde hijyen konu...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 14 sonuç bulundu.
1 - 14 arası gösteriliyor.
Pet Kuaför Ankara Veterinerleri

PET KUAFÖR

Pet kuaför, bulaşıcı hastalıkların yayılmasına ortam sağladığı için her yerde ve herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bu nedenle temizlik ve hijyen konularına dikkat edilmesi gerekir. Evcil hayvanınızın tıraşının makas ile yapılmasından dolayı ve her hayvan için yeni alet edevat kullanılmasının mümkün olmamasından dolayı bulaşıcı viral hastalıkların yayılmasına zemin hazırlamaktadır. Bu yüzden tıraş için kullanılan her türlü aletin sterilizasyon işleminin yapılması çok önemlidir. Ankara hayvan hastanelerinde hijyen konusuna oldukça dikkat edilmektedir. Uzman hekimlerin kontrolünde sağlık koşullarına uygun işlemler yapılmaktadır. Özel kuaför odalarında yapılan hizmetler her hayvanın cinsine ve türüne özel modaya uygun hizmet verilmektedir. Ayrıca sağlığın önemine özellikle dikkat çekmek isterim ki, her bir havlu bile tek bir evcil hayvan için kullanılmaktadır.

Birçok bulaşıcı deri hastalığının, mantar ve ya diğer viral hastalıklar temas yoluyla bulaşır. Kuaför ekipmanları da birden fazla hayvan için kullanıldığından hastalıkların yayılmasına ortam hazırlar. Kuaförlük için kullanılan her bir sarf malzeme temizlenip, dezenfekte edilip yeniden kullanılmaktadır. Ankara'da verilen alo mama, yerinde aşı ve hatta seyyar kuaförlük hizmeti bile verilmektedir. Avrupa ve Amerika'da yaygın olan pet kuaförü hizmetleri ülkemizde de uzun bir süredir hizmet vermektedir. Gezici pet servisleri bazı semtler için ücretsiz hizmet bile vermektedir. Hayvanınızın bütün bakımları tam ve eksiksiz olarak yapılmakta ve hayvanınızın temizlenmesi işleminin yapılması önemli bir veterinerlik hizmetidir. Pet kuaförlerine, isterseniz veteriner hekimlerinize danışarak en uygun pet kuaförü ya da hayvan hastanelerine uğrayarak hastane bünyesinde hizmet veren kuaförlerin verdiği hizmetlerden yararlanılabilir. Hayvan satış yerlerinde ve ya ne olduğu belli olmayan yerlerde kuaför gibi işlemlerin yaptırılması son derece yanlıştır. Çünkü hastanede verilen kuaförlük hizmetlerinin yanı sıra sağlık hizmeti de sunulmaktadır. Sadece tıraş ya da banyo temizliği gibi görünen kuaförlük hizmeti aslında daha derin bir veterinerlik hizmetinin örneğidir. Hayvan hastanelerinin tercih edilmesinin en büyük artısı herhangi bir sorun olduğu zaman en kısa sürede sağlığına müdahalede buluna bilinmektedir.