Ankara Tam İdrar Tahlili

Tam İdrar Tahlili Ankara Veterinerleri

TAM İDRAR TAHLİLİ

Tam idrar tahlili, evcil hayvanlarımızın check up uygulaması gereklidir. Çünkü idrar içerisinde ki vitamin, mineral, ph dengesi, bazı bakterilerin tespiti hayvanınızın sağlığının belirtisidir. İşte bu yüzden, idrar analizleri yapılarak hangi maddelere rastlanıyorsa o organ görevini tam anlamıyla yapamıyor anlamına gelmektedir. Dışkı ve idrar canlı vücudunun kısa bir özeti niteliği taşımaktadır. Bu nedenle idrar ve dışkıda gözlenen olması gerekenler ve olmaması gerekenler tek tek tespit edilir. Bu işleme de...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 15 sonuç bulundu.
1 - 15 arası gösteriliyor.
Tam İdrar Tahlili Ankara Veterinerleri

TAM İDRAR TAHLİLİ

Tam idrar tahlili, evcil hayvanlarımızın check up uygulaması gereklidir. Çünkü idrar içerisinde ki vitamin, mineral, ph dengesi, bazı bakterilerin tespiti hayvanınızın sağlığının belirtisidir. İşte bu yüzden, idrar analizleri yapılarak hangi maddelere rastlanıyorsa o organ görevini tam anlamıyla yapamıyor anlamına gelmektedir. Dışkı ve idrar canlı vücudunun kısa bir özeti niteliği taşımaktadır. Bu nedenle idrar ve dışkıda gözlenen olması gerekenler ve olmaması gerekenler tek tek tespit edilir. Bu işleme de tam idrar tahlili denmesinin sebebi işte budur.

İdrarda rastlanan üre ve ürik asidin olması gerektiği değerlerden fazla çıkması karaciğer rahatsızlıklarının, hastalıklarının habercisidir. Vitamin ve minerallere rastlanması sindirim ve emilim sisteminde rahatsızlık olduğunun habercisidir. Tam idrar tahlillerinin yapılmasıyla iç hastalıkların tespiti ve analizi de yapılmış olur. Hastalıklardan önce gereken önlemlerin alınması ve tedavi yöntemlerinin belirlenerek tedaviye başlanması sağlanmaktadır. Evcil hayvanınızdan alınana idrar örneklerinin laboratuvar ortamında testlerinin ve analizlerinin yapılarak uzman veteriner hekiminizin analiz sonuçlarına göre ilaçlı tedaviye başlaması sağlanmaktadır. Bütün hayvan barınaklarında ve hayvan hastanelerinde veteriner hekimlerinin aldığı örnekler laboratuvarlarda incelenerek analiz sonuçları ilgili uzman hekiminize gönderilir. Bu sayede bütün testler sadece bir tek idrar numunesinden yapılmış olur.

İnsan sağlığı içinde kullanılan tam idrar tahlilleri, hayvanlar içinde hastalık belirticisidir. Tam idrar tahlili analizi yapılarak ulaşılacak hastalıkların belirticisidir. Hayvanın karın duvarına batırılan bir iğne ile idrar kesesinden doğrudan alınan örnek ile yapılan analizlerde idrarda oluşan çökeltiler, rastlanan protein, şeker kaynaklı bileşenlere ve üre, ürik aside rastlanması ve bunların oranlarının belirli bir düzeyde kalmaları gerekmektedir. İdrar ve dışkıda rastlanan maddelere göre organların rahatsızlığı ve tedavi yöntemleri belirlenebilir. Hayvanınıza check up yapılarak ilk bakılan örnek idrar örnekleridir. Check up'ın ilk aşaması olan tam idrar tahlili ilk aşamada büyük önem arz etmektedir. Yapılacak analizlere göre de tedavi yöntemi belirlenmiş olacaktır. Uzman hekiminiz tarafından idrar tahlili analizleri incelendikten sonra hastalık olup olmadığının teşhisi konulur. Eğer bir hastalığa rastlanması durumunda hayvanınıza özel tedavi yöntemi oluşturulur.