Ankara Tomografi

Tomografi Ankara Veterinerleri

TOMOGRAFİ

Tomografi, hayvanların x-ray ışınları kullanılarak vücudun ve kemiklerin kalitesinin tespiti için kullanılmaktadır. Tomografi hayvanınızın vücudunda herhangi bir bölgesinde oluşan kırık, çıkık ya da çatlakların tespit edilerek cerrahi operasyon uygulamak için veteriner hekiminize önceden bir yol gösterici yöntemdir. Tomografi yöntemi çok uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olduğu için güvenilirliği de yıllardır test edilmiş olduğu için herhangi bir sorun olmamaktadır. Yaygın bir kullanım ağı olan tomografi cihazı, hemen he...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Tomografi

toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
Tomografi Ankara Veterinerleri

TOMOGRAFİ

Tomografi, hayvanların x-ray ışınları kullanılarak vücudun ve kemiklerin kalitesinin tespiti için kullanılmaktadır. Tomografi hayvanınızın vücudunda herhangi bir bölgesinde oluşan kırık, çıkık ya da çatlakların tespit edilerek cerrahi operasyon uygulamak için veteriner hekiminize önceden bir yol gösterici yöntemdir. Tomografi yöntemi çok uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olduğu için güvenilirliği de yıllardır test edilmiş olduğu için herhangi bir sorun olmamaktadır. Yaygın bir kullanım ağı olan tomografi cihazı, hemen hemen bütün hayvan barınakları, hayvan bakım evleri, veteriner klinikleri ve belediyelerin hayvan bakım birimlerinde kullanılmaktadır.

Ankara veteriner kliniklerinde hayvanların tomografisi çekilerek beyin travmaları, vücutta başka oluşan ezik, kırık tespiti yapılarak uzman hekiminizin gerekli operasyon için yöntem belirlemesinde ön ayak olacaktır.

Tomografi genelde beyin travmalarının tespiti, yumuşak dokuda oluşan deformasyonların tespiti için kullanılır. Travmanın şiddetine göre ve bölgesine göre hastanede hazır bekleyen operatör doktorlara bilgiler verilerek gerekli hazırlıklar yapılır ve cerrahi operasyona başlanır. Tam bir sonuç veremese de tomografi güvenilir tanı cihazı olarak yıllardır kullanılmaktadır. Ucuz ve yaygın kullanım ağı olduğu için hemen hemen bütün hayvan hastanelerinde bulunabilir. Bu sayede hayvanınızın Aciliyet gerektiren tomografi çekimlerine zaman kaybedilmeden başlanmış olur. Aslına bakılırsa hayvanının acı çekmemesi için dakikaların bile çok büyük önemi vardır. Gerek vücut kemik dokularında olsun gerek ise beyin bölgesinde hasarlar olsun hayvanınıza dayanılmaz acılar yaşatacaktır. Bu nedenle evcil hayvanınızın acısı biran önce durdurulması için de en kısa sürede cerrahi müdahale gereklidir. Sorunun kaynağı tomografi cihazıyla tespit edilerek en kısa sürede operasyona başlanır.

Tomografi ile teşhis yönteminin her yöntem gibi avantaj ve dezavantajları vardır. Avantajlarından bahsedecek olursak; ucuz ve uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olduğu için güvenilirliği bilinmektedir. Hemen hemen her yerde bulunabilir. Klasik bir yöntem olduğu için bütün hekimler tarafından anlaşılabilir sonuçlar verebilir. Kısa sürede sonuçlarına ulaşılabilir.

Dezavantajlarında bahsedecek olursak; x- ray ışınları kullandığı için diğer doku ve organlara zarar vermesi muhtemeldir. Hamilelik riski taşıyan hayvanlara uygulanması doğru değildir. Yeni doğan hayvanlar için de uygulanmasında sakıncalar vardır.