Ankara Traş

Traş Ankara Veterinerleri

TRAŞ

Evcil hayvanınızın traşını pet kuaför hizmeti adı altında, veterinerlik hizmeti veren hayvan bakım evlerinde ve hayvan kliniklerinde yaptırabilirsiniz. Kedi ve köpek gibi evcil hayvanlarınızın bakımını ve temizliğini düzenli olarak yaptırmak hem hayvanınız için hem de sizin için bir değişiklik olmakla beraber hayvanınızın da sağlıklı bir yaşam sürmesinin sağlayacaktır. Belirli sürelerde hayvanınızın traşının yapılması, evcil dostlarınızın deri sağlığı açısından ve temizliği açısından büyük önem taşır. Bitlenme ve pirelenme gibi par...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 16 sonuç bulundu.
1 - 16 arası gösteriliyor.
Traş Ankara Veterinerleri

TRAŞ

Evcil hayvanınızın traşını pet kuaför hizmeti adı altında, veterinerlik hizmeti veren hayvan bakım evlerinde ve hayvan kliniklerinde yaptırabilirsiniz. Kedi ve köpek gibi evcil hayvanlarınızın bakımını ve temizliğini düzenli olarak yaptırmak hem hayvanınız için hem de sizin için bir değişiklik olmakla beraber hayvanınızın da sağlıklı bir yaşam sürmesinin sağlayacaktır. Belirli sürelerde hayvanınızın traşının yapılması, evcil dostlarınızın deri sağlığı açısından ve temizliği açısından büyük önem taşır. Bitlenme ve pirelenme gibi parazitik vakalarında önüne geçilmiş olur.

Evcil hayvanlarınızın traşını Ankara başta olmak üzere bazı büyük şehirlerde bulunan uzman ekiplerin sunduğu veterinerlik hizmetlerinin sunulduğu hayvan bakım evleri ve kliniklerde bulabilirsiniz. Her önüne gelenin uzmanım dediği şu günlerde evcil hayvanımızın sağlığı bizler için çok önemlidir. Kuaför alet ve ekipmanlarının dezenfekte edilmesi steril bir ortamda çalışılması hayati önem taşımaktadır. Nasıl ki biz insanlar olarak her yerde traş olmuyorsak sadece güvendiğimiz kuaförlerde traş oluyorsak, hayvanlarımız içinde durum aynıdır. Kullanılan makaslar ve makinaların uç kısımları, havlular ve taraklar birden fazla hayvanın traş işlemi için kullanılırsa ve sterilizasyon işlemi de yapılması gerekir. Her önüne gelene de evcil hayvanımızın emanet edilmesi ne kadar güvenilir ki? Bu nedenle en güvendiğiniz veteriner kliniğine ve hayvan bakım evlerine evcil hayvanınızı emanet etmeniz en doğrusudur.

Hayvanınızın traş edilmesinin sebebi, hayvanınızın yaz aylarında tüy dökme işlemi artar. Bunun önüne geçmek için yapılır. Uzun tüylü hayvanlar evimizin her yerine tüy döktüğü için belli bir süre sonra artık bu durum can sıkıcı hale gelebilmektedir. Son çare olarak evcil hayvanımızın bir hayvan kuaförüne götürülmesi gerekmektedir. Ama bu konuda da dermatologlar bir konuya özellikle dikkat çekmektedir. Dermatologlar temas ile bulaşan hastalıkların kuaför alet ve ekipmanlarından yayılması, diğer yollarla yayılmasından daha fazladır. Parazitik hastalıklar, bulaşıcı viral hastalıklar ve hatta deri kanserine neden olan virüslerin hayvanınıza yerleşmesi muhtemeldir. Bu nedenle uzman veteriner hekimleri hayvanınızın traşının nerede yapıldığına büyük önem vermemiz gerektiğine dikkat çekmektedir.