Ankara Trikogram

Trikogram Ankara Veterinerleri

TRİKOGRAM

Trikogram işlemi, tüylerin deri üzerinden çekilerek koparılmak suretiyle kök ve kök diplerinin laboratuvar ortamında incelenmesi işlemidir. İnceleme işlemi sonucunda kök tipi, hayvanınızın tüy dökümüne neden olan sebepler teker teker tespit edilebilir. Bu işlem daha çok insanlar için kullanılsa da artık veteriner hekimleri hayvanlar üzerinde de uygulanabilmektedir. Belirli aralıklarla 100'er adet alınan kıl örneklerinden, kök tiplerine ve köklere yerleşen virüsler tespit edilebilir. Bu sayede hayvanınızın muhtemel bir deri ka...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Trikogram

toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
Trikogram Ankara Veterinerleri

TRİKOGRAM

Trikogram işlemi, tüylerin deri üzerinden çekilerek koparılmak suretiyle kök ve kök diplerinin laboratuvar ortamında incelenmesi işlemidir. İnceleme işlemi sonucunda kök tipi, hayvanınızın tüy dökümüne neden olan sebepler teker teker tespit edilebilir. Bu işlem daha çok insanlar için kullanılsa da artık veteriner hekimleri hayvanlar üzerinde de uygulanabilmektedir. Belirli aralıklarla 100'er adet alınan kıl örneklerinden, kök tiplerine ve köklere yerleşen virüsler tespit edilebilir. Bu sayede hayvanınızın muhtemel bir deri kanseri olma olasılığı önceden tespit edilmiş olur. Ayrıca deri, bir hayvan için bütün vücudun genel raporunun sunulduğu bölge olarak ta düşünüle bilir.

Hayvanınız eğer sağlıklıysa derisi parlak ve tüyleri dik olur. Bunun fark edilmesi üzerine uzman veteriner hekimleri yaptıkları araştırmalarda insanlarda kullanılan Trikogram yönteminin hayvanlar içinde kullanılabileceği fark edilmiştir. Ankara veteriner kliniklerinde alınan tüy ve kıl örneklerine yapılan testler ve analizlerle hayvanınızın sağlık durumu hakkında genel bilgiler bizlere sunulmaktadır. Trikogram işlemi çok yeni bir yöntem olması sebebiyle sadece ülkemizde Ankara başta olmak üzere bazı illerde uygulaması yapılmaktadır. Türkiye ve yurtdışından bile yoğun talep gören Ankara veterinerlik klinikleri bu işlem için büyük yatırımlar yapılmış donanımlı hastanelere sahiptir. Ayrıca donanımlı hastane içerisinde tam donanımlı laboratuvarların olması da alınan örneklerin analizlerini çok kısa bir süre içinde sonuçlandırılmasını sağlamaktadır.

Bilgisayar ortamında alınan örneklerin analizleri yapılarak hayvanınızın hasta olup olmadığı ya da muhtemel bir taşıyıcı olduğu tespiti yapılabilir. Bu sayede hayvanınızın hastalığı önceden tespiti yapılarak gerekli cerrahi ya da ilaçlı müdahaleye başlanması gerekir. Gerekirse hayvanınızın karantina ya ve ya yoğun bakım ünitelerine bağlanarak daha etkili sonuçlar alınabilecek şekilde tedavi yöntemleri uygulanır. Bu sayede de hayvanınızın en kısa sürede eski sağlığına kavuşması sağlanır. Diğer şartlarda hayvanınızın kalıcı hasarlar almasına ve hatta ölümüyle bile sonuçlanabilmektedir. Hayvan sevgisi ve bilinçli hayvan bakıcılığı insanlara aşılandıkça bu tür uygulamaların da teşvik edilmesi gerekli yatırımlar ve yardımların yapılması da artırılabilir. Böylece de hayvan ölümlerini büyük bir ölçüde önüne geçebiliriz.