Ankara USG

USG Ankara Veterinerleri

USG

USG yani ultrasonografi insan sağlığı için kullanıldığı gibi hayvan hastalıklarının teşhis ve tedavisi içinde kullanılmaktadır. USG evcil dostumuzun iç organlarının işleyişi hakkında detaylı bilgiler verebilir. Kalp kaslarının kasılıp gevşeme hareketi, kulakçık ve karıncık ta daralmaların tespiti, damarların daralması ve tıkanıkların tespiti ve hatta hamilelik tanısı bile konulabilmektedir. USG yöntemi o kadar güvenlidir ki şuana kadar tespit edilmiş hiçbir dezavantajına rastlanmamaktadır. Röntgen gibi x-ray ışınlarını kullanmak yerine...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

toplam 15 sonuç bulundu.
1 - 15 arası gösteriliyor.
USG Ankara Veterinerleri

USG

USG yani ultrasonografi insan sağlığı için kullanıldığı gibi hayvan hastalıklarının teşhis ve tedavisi içinde kullanılmaktadır. USG evcil dostumuzun iç organlarının işleyişi hakkında detaylı bilgiler verebilir. Kalp kaslarının kasılıp gevşeme hareketi, kulakçık ve karıncık ta daralmaların tespiti, damarların daralması ve tıkanıkların tespiti ve hatta hamilelik tanısı bile konulabilmektedir. USG yöntemi o kadar güvenlidir ki şuana kadar tespit edilmiş hiçbir dezavantajına rastlanmamaktadır. Röntgen gibi x-ray ışınlarını kullanmak yerine ses ötesi dalgalar kullanılarak görüntü elde edilir. Ankara veteriner klinikleri ve hastanesinde kullanılan bu yöntem hastalık tanısı ve teşhisi için çok önemli bir yöntemdir. Ultrasonografi insanların sağlığı için yıllardır kullanılmaktadır. Bilinen ve tespit edilen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Belirli bir zamandır hayvanlara hizmet içinde kullanılmaktadır bu yöntem.

Amerika ve Avrupa'da uzun yıllardır hayvan sağlığı için kullanılan USG, geçmişi uzak olmayan bir dönemdir ülkemizde de kullanılmaktadır. Organ yetmezliklerinin erken teşhisi, organların tam gelişim gösterememesi, kalp ritim bozuklukları gibi hastalıkların sonradan mı doğuştan gelen genetik etmenlerden mi kaynaklandığının tespiti için çok önemli bir yöntemdir. USG ile dokuların iç yüzleri de görüntülenebilir. Bu sayede sadece dış yüzde olan hastalıklar değil dokuların iç kısımlarında olan hastalıklar da tespit edilmiş olur. USG yöntemi ayrıca gebelik analizlerinde de kullanılır. Yavrunun sağlığı, kaç yavru olduğu, cinsiyeti ve hatta sağlık durumu analizleri bile yapılabilir. Bu sayede erkenden yavru daha ana rahmindeyken eğer müdahale gerektiren bir sebep olursa doğum beklenmeden müdahale imkânı bulunur. Bu sayede yeni doğan yavru daha sağlıklı olur. Sakat doğumların da önüne geçilebilir. Hatta evcil hayvanımız hamileyken yavru hayvanın kalp ritim bozuklukları bile tespit edilebilir. Bu kadar ileri müdahale imkânı sunan cihazların hayvan hastanelerinde bulunması çok büyük bir avantajdır. Çok fazla kullanım alanı olan USG yöntemi erken tanı ve teşhis için çok önemli bir cihazdır. Üstelik bugüne kadar da herhangi bir dezavantajının görülmemesi ve herhangi bir doku ve organa zarar vermemesi de çok büyük avantajdır.