Ankara Veteriner Klinikleri

Veteriner Klinikleri Ankara Veterinerleri

VETERİNER KLİNİKLERİ

Veteriner; evcil ve yabani hayvanların sağlığını korunması, kontrolü, hastalıklarının teşhis edildiği, hastalığa uygun tedavi yöntemlerinin belirlendiği ve uygulandığı, hayvan soyunu koruyan, bulaşıcı hastalıkları araştıran kişidir. Veteriner, mesleği gereği hayvanlardan hoşlanmalı onları sevmelidir. Veteriner önemli ölçüde araştırma, gözlem, takip konularında titiz ve sabırlı davranmalıdır. Mesleği gereği her iklim çeşitli bölgelerdeki hayvanların problemleriyle ilgilenir. <...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Veteriner Klinikleri

toplam 6 sonuç bulundu.
1 - 6 arası gösteriliyor.
Veteriner Klinikleri Ankara Veterinerleri

VETERİNER KLİNİKLERİ

Veteriner; evcil ve yabani hayvanların sağlığını korunması, kontrolü, hastalıklarının teşhis edildiği, hastalığa uygun tedavi yöntemlerinin belirlendiği ve uygulandığı, hayvan soyunu koruyan, bulaşıcı hastalıkları araştıran kişidir. Veteriner, mesleği gereği hayvanlardan hoşlanmalı onları sevmelidir. Veteriner önemli ölçüde araştırma, gözlem, takip konularında titiz ve sabırlı davranmalıdır. Mesleği gereği her iklim çeşitli bölgelerdeki hayvanların problemleriyle ilgilenir.

Veteriner klinikleri, hayvanların hastalıklarında teşhis, tedavi gibi uygulamaların yapıldığı yerdir. Kapalı bir ortamdır. Bu nedenle içeri de hayvanlardan kaynaklana koku rahatsız edicidir. Bundan dolayı veteriner klinikleri ortamları sağlığa uygun şekilde sürekli olarak temizlenmelidir. Kullanılan aletler de bu şartlar doğrultusunda gerekli bakım yapılmalıdır. Veteriner kliniklerinde kullanılan aletler; steteskop, enjektör, sterilizatör, laboratuvar aletleri, iplik, iğne,bstüri, aşı, serum, ilaç gibi cerrahi malzemeler bulunmaktadır. Ülkemizdeki veterinerlik önemli bir yere sahiptir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvanların yoğun olduğu bölgelerde ve evcil hayvanların kedi, köpek, kuş gibi hayvanların yoğun olduğu yerler veterinere olan ihtiyacı artırmaktadır. Bu illerimizden birisi de Ankara'dır. Son yıllarda insanlar yüksek binaların soğuk yapısından bunalmış doğaya özlem duymuştur. Bunun içinde hayvanat bahçeleri ya da evlerinde evcil hayvanlar ile hayatlarını biraz daha renklendirmeyi amaçlamışlardır. Ankara da bu alanda çalışmalarıyla ünlü bir ilimizdir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Veteriner_hekim

Ankara da bulunan hayvanat bahçelerinin zengin hayvan çeşitliliğiyle insanların büyük ilgisiyle karşılaşmaktadır. Bu hayvanların bakımı ve sağlık problemleri önemlidir. Yani veterinerler yardımıyla bu problemler kısa yoldan çözüme ulaştırılmaktadır. Ankara'da bulunan veteriner klinikleri ise son yılların teknolojik aletleriyle halka hizmet sunmaktadır. Farklı dekorasyon yapısı ve dizaynı ile dikkat çekmektedir. Ayrıca veterinerlerin bilgi ve tecrübeleri de hayvanlara verdiği önemi açıkça göstermektedir. Ayrıca okullarda veteriner bölümü gerekli ilgiyi öğrencilerin tercihleriyle sağlanmaktadır. Veterinerlik çok eski bir meslektir. Hayvanların eğitilip evcilleştirmesiyle doğmuştur. Ankara veteriner klinikleri artan ihtiyaç ile beraber sayısı arttırılmıştır. Bununla birlikte teknolojinin de değişmesiyle beraber internet ortamında kliniklerin adreslerine, klinik hakkında ön bilgilere ulaşmak mümkündür. Böylece hayvan severler tereddüt etmeden istediği veteriner kliniğini tercih edecektir. Elde edilecek zaman tasarrufu hayat kurtaracaktır.

http://www.veterinary.ankara.edu.tr/