Ankara Video Otoskop

Video Otoskop Ankara Veterinerleri

VİDEO OTOSKOP

Video otoskop cihazı, evcil hayvanlarımızın kulak sağlığı muayeneleri için kullanılan bir cihazdır. Video otoskop cihazı bütün veteriner hekimleri tarafından kullanılan bir cihazdır. Ortakulak iltihabı, denge kayıplarının sebebi ve birçok kulak hastalıklarının tanısı için kullanılır. Kulak sorunları, evcil hayvanımızın dengesinin kaybolmasına neden olduğu gibi yaşamakta zorluk çekecek sonuçlarda doğurabilir. Kulak sağlığı insanlarda önemli olduğu kadar hayvanlar içinde çok önemlidir. Birçok işlemin yapıldığı kulan o...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Video Otoskop

toplam 4 sonuç bulundu.
1 - 4 arası gösteriliyor.
Video Otoskop Ankara Veterinerleri

VİDEO OTOSKOP

Video otoskop cihazı, evcil hayvanlarımızın kulak sağlığı muayeneleri için kullanılan bir cihazdır. Video otoskop cihazı bütün veteriner hekimleri tarafından kullanılan bir cihazdır. Ortakulak iltihabı, denge kayıplarının sebebi ve birçok kulak hastalıklarının tanısı için kullanılır. Kulak sorunları, evcil hayvanımızın dengesinin kaybolmasına neden olduğu gibi yaşamakta zorluk çekecek sonuçlarda doğurabilir. Kulak sağlığı insanlarda önemli olduğu kadar hayvanlar içinde çok önemlidir. Birçok işlemin yapıldığı kulan organında oluşan herhangi bir hastalık vücudun diğer işleyişlerinde de aksaklıklara sebep olacaktır. Bu nedenle kulak sağlığının korunması çok önemlidir. Eğer evcil hayvanınız herhangi bir kulak hastalığına yakalanması durumunda uzman hekiminiz tarafından video otoskop cihazı kullanılarak muayenesi yapılır. Bu cihaz; kulak muayenesinin yapıldığı ucu ışıklı ve kameralı bir çubuktur. Kulağın içine daldırılmak suretiyle yapılan muayenede kulağın içini yukarı kısımda bulunan ekrana yansıtarak büyütme işlemi yapar. Bu sayede de kulak içinde ki hastalığın tanısı konulur ve gerekli tedavi yöntemi belirlenir.

Kulak hastalıklarının ana sebebi kulağa kaçan sudan kaynaklanır. Bu nedenle evcil hayvanınız banyo yaptırılmamalı eğer yaptırılması gerekiyorsa da kulağına su kaçırmayacak kulaklık ve ya vazelinli pamuk tıkanması daha uygun olacaktır. Bu sayede kulak kuru kalacak ve hastalığın sebeplerinden birisinin önüne geçilmiş olacaktır. Video otoskop cihazı kulakta ki kirlerin rengi, nereden geldiği ve nerede toplandığı gibi bir takım belirgin şekillerde uzman hekimleri bilgilendirmiş olur. Vücuttaki ger organ kendisi hakkında bazı özellikleri bizlere sunarlar. Bunlardan birisi de kulaktır. Eğer uzman hekimler bu belirtileri doğru okurlarsa hastalığın sebebini bularak gerekli tedavi yöntemi belirlenir. Kulan kiri denilen sıvı aslında kulağın kendisini korumaya yönelik vücudun salgıladığı bir sıvıdır. Bu sıvının analizi ise teşhistir. Kulağın ürettiği sıvıyı da nereden kaynaklandığını gösteren cihazda video otoskop cihazıdır. Gerekli teşhis yapıldıktan sonra bazı antibiyotiklerin kullanımıyla evcil hayvanlarımız kulak rahatsızlıklarından kurtulabilir.