Ankara Yeni Doğan Ünitesi

Yeni Doğan Ünitesi Ankara Veterinerleri

YENİ DOĞAN ÜNİTESİ

Yeni doğan ünitesi Ankara başta olmak üzere bazı belediyelerin hayvanlar için oluşturduğu yoğun bakım ünitesinin başka bir çeşididir. Yeni doğan hayvanın müdahale gerektiren bazı durumları bulunabilir. Yeni doğan ünitesine alınan yeni doğan yavru ve ya annenin bakımları ve tedavileri yeni doğan ünitesinde yapılır. Herhangi bir sebeple anne ve yavrunun zarar görmemesi için dış ortamdan ayrılmış özel bir bölümdür. Sterilizasyonu yapılmış ve hatta içeride solunacak hava bile mikroorganizmalardan arındırılmış olmalı...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Yeni Doğan Ünitesi

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Yeni Doğan Ünitesi Ankara Veterinerleri

YENİ DOĞAN ÜNİTESİ

Yeni doğan ünitesi Ankara başta olmak üzere bazı belediyelerin hayvanlar için oluşturduğu yoğun bakım ünitesinin başka bir çeşididir. Yeni doğan hayvanın müdahale gerektiren bazı durumları bulunabilir. Yeni doğan ünitesine alınan yeni doğan yavru ve ya annenin bakımları ve tedavileri yeni doğan ünitesinde yapılır. Herhangi bir sebeple anne ve yavrunun zarar görmemesi için dış ortamdan ayrılmış özel bir bölümdür. Sterilizasyonu yapılmış ve hatta içeride solunacak hava bile mikroorganizmalardan arındırılmış olmalıdır. Yavrunun akciğer yetmezliği ya da böbrek sorunu çekmelerinin ölümcül sonuçları olabilmektedir. Bu nedenle tam donanımlı hayvan hastanelerine ve hayvan bakım evlerine yeni doğan üniteleri yapılmaktadır.

Anne ve yavru ölümleri hayvan severleri üzdüğü kadar bütün herkes için de çok üzücü bir durumdur. Hele bir de tedavisi mümkün olan hastalıkların tedavisi yapılamamasından ya da geç kalınmasından dolayı ölümlerin olması gerçekten çok üzücü bir durumdur. Avrupa ve Amerika'da bu sayı diğer ülkelere göre çok daha düşüktür. İleri olan ülkeler, gelişmişlik seviyeleri belirlenirken anne ve yavru ölümlerine bakılarak belirlenir. Her ne kadar bu sayı insan doğumu için söz konusuysa da hayvan doğumu ve ölümü de insanların ki kadar önem arz etmektedir. Bu nedenle hayvan sağlığına gereken önem en az insan sağlığına verilen önem kadar hassas davranılması gerekmektedir. Hayvanların da bir can taşıdığı unutulmamalıdır.

Hayvanların yeni doğan ünitesinde üç aşama olarak yatışları sağlanmaktadır. İlk aşama doğum öncesi anne hayvan belirli bir süreliğine yeni doğan ünitesine alınarak gerekli bakımları ve tetkikleri yapılır. İkinci grup ise doğumdan sonra yavru ve anneler belirli süre yeni doğan ünitesinde tutularak hem yavruların dış dünyaya adaptasyonu sağlanır hem de anneden hemen ayrılmaz. Maması, aşıları, bakımları, vs. bütün bakımları yine bu ünite de yapılır. Ve son olarak doğumdan belirli bir süre sonra anne ve yavrunun uyumu sağlandıktan sonra beraber zaman geçirecekler, beslenebilecekleri ve son bakımlarının yapıldığı bölümdür.