Ankara Yurtdışı Çıkış İşlemleri

Yurtdışı Çıkış İşlemleri Ankara Veterinerleri

HAYVANLARIN YURT DIŞINA ÇIKARILMA İŞLEMLERİ

İnsanlar, yaratılış gereği bireysel yaşayamazlar ve toplumlar şeklinde yaşarlar. Günümüz dünyasından insanlar arası etkileşimin azaldığını, dostluk, arkadaşlık, sadakat, güven gibi yakınlık ifade eden kavramların neredeyse unutulmaya yüz tuttuğunun hepimiz farkındayız. Herkes tarafından iyi bilinir ki insanın maddi ve manevi olmak üzere iki çeşit dünyası vardır. En çok sıkıntı yaşanan her ne kadar maddi dünyamız gibi görünse bile en çok sıkıntı yaşanan manevi dünyamızdır. <...
devamı...

Veteriner Kliniği Ara

Arama Sonuçları

Gold Yurtdışı Çıkış İşlemleri

toplam 6 sonuç bulundu.
1 - 6 arası gösteriliyor.
Yurtdışı Çıkış İşlemleri Ankara Veterinerleri

HAYVANLARIN YURT DIŞINA ÇIKARILMA İŞLEMLERİ

İnsanlar, yaratılış gereği bireysel yaşayamazlar ve toplumlar şeklinde yaşarlar. Günümüz dünyasından insanlar arası etkileşimin azaldığını, dostluk, arkadaşlık, sadakat, güven gibi yakınlık ifade eden kavramların neredeyse unutulmaya yüz tuttuğunun hepimiz farkındayız. Herkes tarafından iyi bilinir ki insanın maddi ve manevi olmak üzere iki çeşit dünyası vardır. En çok sıkıntı yaşanan her ne kadar maddi dünyamız gibi görünse bile en çok sıkıntı yaşanan manevi dünyamızdır.

Yukarıdaki paragrafta üzerinde durduğumuz konu duygusal bağlamda eksiklerimizi anlatmaktı. Peki sevmek, sevilmek; güvenmek, güvenilmek vb. duygularımızı tamamlamak için neler yapabiliriz diye düşündüğümüz zaman; hemen hemen her bireyin aklına gelen ortak cevap bu hisleri evcil hayvanlarımız ile paylaşmak olduğu sonucuna varırız.
Günümüzün belli bir kısmını evcil hayvanlarımızla geçiririz. Onlara artık birer hayvan değil de bizim hayatımızdan birer fert olurlar. Çoğu zaman yemeklerimizde, çoğu zaman spor yaparken hemen hemen hayatımızın her dilimde diyebiliriz. Evcil hayvanlarımız hayatımızın birer parçası, onlarla ailemizden birisi gibi ilgilenir ve üzerlerine titreriz.
Hayat temposu içerisinde bazen çalıştığımız işten dolayı bazen ise tatil için veya herhangi bir sebepten dolayı yurt dışına çıkmamız gerekebilir. Bu aşamada en zor olan evcil hayvanımızla ilgilenecek, onun beslenme gibi ihtiyaçlarını giderecek güvenilir bir yer bulmaktır. Bu makalemizde evcil hayvanımızı bırakabilecek bir yerimizin olmadığını ve evcil hayvanımızın da bizimle birlikte yurt dışına çıkarmak için gerekli olan işlemlerin üzerinde duracağız.

Kısaca evcil hayvanımızı yurt dışına çıkarmak için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmemiz gerekiyor.
1. Petinizin mikroçip taşıdığından ve aşı belgesi taşıdığından emin olun.
2. Eğer mikroçipiniz yoksa hekiminize başvurun ve petinize mikroçip enjeksiyonu yaptırın.
3. Yolculuk tarihinden 4 ay önce kuduz aşısı yaptırın.
4. Yolculuk tarihinden 15 gün önce parazit ilacı yaptırın.
5. Kuduz aşısından en az 1 ay sonra kuduz titre testi yaptırın.
6. Yolculuk tarihinden 48 saat önce aşağıdaki A ve B belgelerini alın:
A. BAĞLI OLDUĞUNUZ BELEDİYENİN "VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN" "MENŞEĞ BELGESİ" giderken mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekiyor.
a. Petinizin Sağlık (AŞI) Karnesi
b. Petinizi götürmenize gerek yok!
B. HAYVAN SAĞLIĞI ŞUBE MÜDÜRLĞÜNDEN "ULUSLARARASI SAĞLIK SERTİFİKASI" giderken mutlaka yanınızda bulundurun!
a. Petinizin Sağlık (AŞI) Karnesi
b. Petinizin Sağlık (AŞI) Karnesi fotokopisi
c. Petinizi mutlaka yanınızda götürün!

Kangal ve Çatalburun köpekleri ile Ankara, Van kedileri gibi Türkiye'ye özgü ırkların ülke dışına çıkışları özel izne tabidir. Bu tür ırklar için Tarım Bakanlığı, TİGEM ve Yaban Hayatı Koruma Gn.Md.'den bilgi almanızda yarar var. Ayrıca yurt dışı için seçtiğiniz ulaşım firmasının evcil hayvanların yurt dışına çıkış işlemleri için seçtiğiniz firmanın prosedürünü inceleyiniz.