KÖPEĞİNİZE EK GIDALAR VERMELİ MİSİNİZ?

blog yazısı ekle !

KÖPEĞİNİZE EK GIDALAR VERMELİ MİSİNİZ?

Ankara Veteriner

Vitaminlerin ve takviye gıdalar olarak adlandırılan ürünlerin hemen hemen çevremizde ki bütün eczanelerde ve sağlık ürünleri satan mağazalarda kolaylıkla bulanabildiği bir devirde yaşıyoruz. Bilindiği üzere bu vitaminler ve takviye gıdalar, vücut fonksiyonlarımızın çalışmalarını desteklemek amacıyla kullanılıyorlar. Peki, öyleyse bu durum aynı ürünlerin köpeğinizin beslenmesine de yardımcı olacağını ve öğünlerine eklenmesi gerektiğini de düşünüyor musunuz?
Belki bu düşünceniz tamamıyla yanlış olmasa da, yine de bu gibi ürünlerin bazı köpeklere son derece zararlı olabileceğini de bilmenizde yarar var.

Veteriner ve evcil hayvan ürünleri satan mağazalarda bulabileceğiniz hazır köpek mamalarının içerisinde köpeğinizin ihtiyaç duyduğu bütün besin elementleri mevcuttur. İnsanların beslenme alışkanlıklarından çok farklı olan bu durum, evcil hayvanlarımızın her gün ve her öğün yeteri miktarda ve eşit oranlarda bütün besin maddelerinden faydalanmalarını sağlamış olur. Bunun sonucunda evcil hayvanınız için bir "süper-multi-ultra karışım" hapına veya "takviye mamasına" gerek kalmaz.

Elbette bu aşamada bütün köpek mamalarını aynı içeriğe sahip olduğunu söylemek doğru olmaz fakat evcil hayvan sahiplerinin dikkat etmesi gereken konu da tam olarak kullandıkları mamanın içeriğidir.

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Luna Veteriner Kliniği

A.Ayrancı

Röntgen Biyokimya
Hemogram
Kısırlaştırma
Aşılama
Koruyucu hekimlik
Ekokardiografi
Parazit tedavisi
Dermatoloji
Dahiliye
Cerrahi
Diş hekimliği
Mama ve suplementlerdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:79/A Çankaya - Ankara

Pet Care Center

Çayyolu

Deneyimli hekimlerden oluşan kadromuz ile güncel ve teknolojik gelişimleri takip ediyor ve bunları kliniğimize entegre ediyoruz.


Sizlere Muayene, Ameliyat, Ameliyat sonrası bakım, İleri teknoloji dijital görüntümele, Anestezi, Yoğun bakım, Ağız diş sağlığı Koruyucu hekimli desteği ile hizmet vermekteyiz. Pet Care Center olarak amacımız hijyenik ortamımız ve teknolojik şartlarımızla evcil dostlarımıza en iyi hizmeti vermektir.


Hastalarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmaları temel prensibimizdir. Bunun için Çayyolu Alacaatlı da bulunan Pet Care Center kliniğimize sizi ve patili dostlarımızı bekleriz
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3315. Sokak No:18 Çayyolu - Ankara

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

VetVital Veteriner Kliniği

Birlik Mahallesi

devamını oku... Adres: 414.Cadde No:18/B Birlik Mahallesi-Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Vetes Veteriner Kliniği

Kırkkonaklar

Evcil Dostlarınız İçin, Vetes Ankara Çankaya Veteriner Kliniği.

Vetes Veteriner Kliniği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 2021 yılında veteriner hekim Esra Bozkurt tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz, evcil hayvanlarınızın sağlığına öncelik vererek, kapsamlı veteriner hizmetleri sunmaktadır.

Veteriner hekim Esra Bozkurt, uzun yıllar boyunca veteriner hekimliği alanında deneyim kazanmıştır. Kendisi, evcil hayvanlarınızın tedavisi ve bakımı konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Tüylü Dostlarımızın İhtiyaçlarını Gideriyoruz!

Vetes Veteriner Kliniği'nin hizmetleri arasında, rutin sağlık kontrolleri, aşılar, hastalık teşhisleri, cerrahi operasyonlar, diş tedavileri, beslenme danışmanlığı ve acil durum müdahaleleri gibi birçok konu yer almaktadır.

Kliniğimiz, son teknoloji cihazlar ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu sayede, evcil hayvanlarınızın sağlık durumunu en iyi şekilde değerlendirip, doğru teşhisler koyabilmekteyiz. Ayrıca, kliniğimizdeki tüm personel, hayvansever ve evcil hayvanlarınızın mutluluğunu ve konforunu ön planda tutmaktadır.

Kısacası, Vetes Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına özen gösteren, deneyimli ve bilgili veteriner hekimlerimiz ve uzman personelimizle, kaliteli ve güvenilir veteriner hizmetleri sunmaktadır. Evcil hayvanlarınızın mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.
devamını oku...
Adres: Kırkkonaklar Mahallesi Şemşettin Günaltay Caddesi 310.Sokak No:2/B Kırkonaklar - Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara

Vera Veteriner Kliniği

Çankaya

devamını oku... Adres: Bademlidere Mahallesi Şemsettin Günaltay Caddesi No:29/3 Çankaya - Ankara


Bazı büyük köpek maması üreticileri ise hazırladıkları karışımları öncelikle hayvanlar üzerinde deneyerek, farklı besin maddesi içerikli kombinasyonların, köpeklerin gelişiminde ve hayatında nasıl etki ettiğini incelerler. Böylece her yaş ve cinsteki köpeğiniz için ihtiyacı olan doğru beslenmeyi sağlamış olursunuz. Diğer taraftan bazı firmalar ise kâğıt üzerinde hazırladıkları ve ekonomik olması için çaba gösterdikleri bazı formulasyonlarından veteriner veya evcil hayvan ürünleri satan mağazalarda bulmak mümkündür.

Özetlemek gerekirse, seçeceğiniz köpek mamasının, köpeğinizin yaşına ve cinsine uygun olarak hazırlanan bir formülden oluşması elbette onun ihtiyacı olan bütün besin maddelerini ve vitaminleri içerecektir.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta elbette, hangi mamayı seçeceğinize sizin yerinize düzenli olarak görüştüğünüz ve köpeğinizi de yakından tanıyan ve takip eden bir veterinerin yardım etmesidir. Aksi takdirde bilinçsiz bir şekilde kullanacağınız bu ürünlerle, köpeğinize verdiğiniz mamanın içeriğinde ki benzer ürünler birbirleri ile çakışabilir, biri diğerini etkisiz hale getirebilir veya aşırı doz kullanımından dolayı toksik etki oluşturabilir.

Ayrıca takviye gıda kullanımının ileri yaşlardaki köpekleriniz için de ayrıca dikkat edilmesi gereken bir durum olduğunu unutmayın. Eğer köpeğinizin algılarında veya tepkilerinde farklılıklar hissediyorsanız bu durumu mutlaka veteriner hekiminize paylaşın ve onu muayene etmesini isteyin. Bazı rahatsızlıkların tedavi edilebilmesi veya çeşitli vücut fonksiyonlarının sağlıklı şekilde devam edebilmesi için veterinerinizin tavsiye edeceği ek ürünleri kısa bir süreliğine de olsa kontrollü bir şekilde kullanmanız gerekebilir.